Zavrieť

Porady

DoVP a opatrovanie

Pekný večer,

potrebujem poradiť. Od apríla 2010 som opatrovala obidvoch rodičov. V apríli 2011 otec zomrel a teraz už opatrujem iba mamku. Chcela som si privyrobiť pár € a našla som si brigádu /od 23.11 do 31. 12. 2012/. Pracovníčka ÚPaSVR mi povedala, že môžem robiť iba na polovičný úväzok /t. j. 4 hod. denne/. Keď som doniesla na ÚP Dohodu kde bolo napísané 350 hod. ročne, tak ma s ňou vrátila, že môže tam byť iba 175 hod. - lebo polovičný úväzok je toľko a keby tam bolo 350 hod. tak mi zrušia opatrovateľské.
Keď by som chcela na budúci rok tiež brigádovať, tak by mi to pri tom počte hodín vychádzalo 14 hod. mesačne a za sumu 1,70 € na hodinu je to na zaplakanie.
Môžete mi poradiť, či sa môžem zamestnať aj na PZ na skrátený pracovný úväzok /4 hod./ bez toho, aby som prišla o tú almužnu za opatrovanie?

Vopred veľmi pekne ďakujem.
Naposledy upravil blazenamlynarikova : 28.11.12 at 08:00 Dôvod: zle som formulovala otázku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Vidím, že som sem hodila veľmi veľký problém, keď ešte ani ň . . . Dúfala som, že mi pomôžete.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.