Zavrieť

Porady

vypoved zo zdravotnych dovodov

Zdravim poradakov,
ak 3.1.2013 poziadam zamestnavatela o preradenie na inu pracu zo zdravotnych dovodov (potvrdenie posudkoveho lekara prilozim) a zamestnavatel nema pre mna vhodnu pracu, nasledne mi da vypoved podla §63 ods1. pism. c ZP. Na ake odstupne a nahradu mzdy za vypovednu dobu mam narok? Vo firme pracujem 2 roky. Nechcem citaciu zakonov, ale konkretne cislo? Je to 1 plat odstupne + 2 platy za vypovednu dobu? Alebo je to inak. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ks32206 Pozri príspevok
    Zdravim poradakov,
    ak 3.1.2013 poziadam zamestnavatela o preradenie na inu pracu zo zdravotnych dovodov (potvrdenie posudkoveho lekara prilozim) a zamestnavatel nema pre mna vhodnu pracu, nasledne mi da vypoved podla §63 ods1. pism. c ZP. Na ake odstupne a nahradu mzdy za vypovednu dobu mam narok? Vo firme pracujem 2 roky. Nechcem citaciu zakonov, ale konkretne cislo? Je to 1 plat odstupne + 2 platy za vypovednu dobu? Alebo je to inak. Dakujem.
    Budeš mať nárok na najmenej jednomesačné odstupné. VD je dvojmesačná.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    ak sa rozhodneš, že nevyužiješ VD a pôjdeš dohodou, tak Ti prináleží odstupné najmenej 2 mesačné

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Koľko % postihnutia máš? Ak viac ako 70% potom máš nárok okrem odstupného pri prvom odchode do ID aj na odchodné.

    ks32206 je offline (nepripojený) ks32206

    ks32206
    odchodne sa ma netyka - postihnutie mam 55%,
    cize mam narok na mesacne odstupne + za 2 mesiace vypovednej doby, alebo len po dohode 2 mesacne odstupne?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ks32206 Pozri príspevok
    odchodne sa ma netyka - postihnutie mam 55%,
    cize mam narok na mesacne odstupne + za 2 mesiace vypovednej doby, alebo len po dohode 2 mesacne odstupne?
    Ak budeš počas VD pracovať, tak ako sme už uviedli, 1mes. odstupné, 2VD. Ak využiješ odchod dohodou, teda nebude žiadna VD len 2mes. odstupné. ALe všetko sme už vlastne zodpovedali v príspevkoch vyššie.

    vypoved zo zdravotnych dovodov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.