Zavrieť

Porady

Pokladničný doklad a sklad

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť... Nevyznám sa v účtovníctve, je to pre mňa španielska dedina a momentálne riešim problém, že ako mám na sklad prijať tovar, ktorý bol kúpený cez pokladňu. Tento tovar potom následne chcem predať ďalej. Ako je to s dph? Čo tvorí základ dane? Lebo ak daný tovar príjmem bez dph a chcem ho následne predať, tak cena daného tovaru sa nemení aj keď si pridám maržu.
Verím, že pre profi účtovníkov je to banálna otázka, no ja sa s tým trápim a preto prosím o pomoc. ďakujem veľmi pekne každému za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sejlanka Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    potrebovala by som poradiť... Nevyznám sa v účtovníctve, je to pre mňa španielska dedina a momentálne riešim problém, že ako mám na sklad prijať tovar, ktorý bol kúpený cez pokladňu. Tento tovar potom následne chcem predať ďalej. Ako je to s dph? Čo tvorí základ dane? Lebo ak daný tovar príjmem bez dph a chcem ho následne predať, tak cena daného tovaru sa nemení aj keď si pridám maržu.
    Verím, že pre profi účtovníkov je to banálna otázka, no ja sa s tým trápim a preto prosím o pomoc. ďakujem veľmi pekne každému za odpoveď.
    Ak ste platiteľmi dph, nakúpili ste tovar s dph, skladuješ ho bez dph, rovnako aj vyskladníš. Ale predať ho už musíš s dph.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Napr.:
    Nákup tovaru - príjem na sklad:
    v spolu sume 120,-
    100,- príjem na sklad
    20,- DPH

    Predaj tovaru - výdaj zo skladu:
    spolu s 20% rabatom 144,-
    120,- výdaj zo skladu
    24,- DPH

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    No tak ako hovoria vyssie, predstav si to ako bublinky: jedna je DPH, jedna je POKLADNA, jedna su FAKTURY, jedna je SKLAD... vsade sa vsetko riesi bez DPH, DPH ide do bublinky DPH... a teda nakoniec ti v sklade ostava tovar bez DPH, teda za nakupnu cenu co mas na blocku... blocek sa ti zauctuje v pokladni, prepoji sa ti na sklad a tam ti naskladni TRICKO za 3EUR bez DPH, ides ho predat, das marzu, predas ho zo skladu za 4EUR bez DPH, v pokladni/fakturach ti pribudne predaj za 4EUR a v bublinke DPH ti pribudne dalsia DPH )
    NO ak ti nemeni cenu tovaru, lebo ju mas nastavenu automaticky napr. marzou (teda nezadavas si rucne predajne ceny sama), tak moze byt chyba v nastaveni programu.

    Pokladničný doklad a sklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.