Zavrieť

Porady

Vypocet odstupneho

Ahojte
Vie mi niekto prosim poradit s vypoctom odstupneho. Koniec prac.pomeru k 30.11.2012- nárok na 3-mesačné odstupné vyplácané postupne v nasledujúcich mesiacoch. Problem je ale ten, že v novembri sa menil uvazok z 8 na 7 hodin...podla dostupnych info sa ma ratat odstupne z predchadzajuceho kvartalu..takze budem brat do uvahy tyz.prac.cas 40 hod? Dakujem za odpovede a rady.Zelam este pekny vecer
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Odstupné vypočítavaš z úväzku v čase skončenia prac.pomeru.

    Priemerný hod.zárobok za III.Q x 7 x 21.74 x počet mesiacov (3)

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Pozri tu: http://www.porada.sk/t170535-vypocet-odstupneho.html
    Odstupné sa počíta z III.Q, tak ako je uvedené v príspevku č. 2.
    Naposledy upravil VERONIKA6 : 30.11.12 at 06:04

    hostiska je offline (nepripojený) hostiska

    hostiska
    ...a je to určite tak? Ako ten priemer mi je úpne jasný, že pôjde z III.Q, ale v § 134 ods.2 sa píše, že rozhodujucim obdobim je kalendárny štvrtrok predchadzajuci stvrtroku, v ktorom sa zistuje priemerny zarobok- preto som na pochybach, ci sa to nevstahuje aj na tie hodiny. Lebo ako vravim, až do 31.10.2012 sme mali 8 hodin a až od 1.11.2012 mame 7.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    hostiska Pozri príspevok
    ...a je to určite tak? Ako ten priemer mi je úpne jasný, že pôjde z III.Q, ale v § 134 ods.2 sa píše, že rozhodujucim obdobim je kalendárny štvrtrok predchadzajuci stvrtroku, v ktorom sa zistuje priemerny zarobok- preto som na pochybach, ci sa to nevstahuje aj na tie hodiny. Lebo ako vravim, až do 31.10.2012 sme mali 8 hodin a až od 1.11.2012 mame 7.
    § 134 hovorí o výpočte priemerného zárobku a ten je hodinový. Postup výpočtu je uvedený v prísp. č. 2

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.