Zavrieť

Porady

Nedoplatok za rok 2013 socialke - SZCO

Ahojte,
ak som SZCO a v roku 2013 budem mat prijmy 10000 e a vydavky 8000 e (realne zdokladovane blockami), a nasledne 31.5.2014 ukoncim svoju zivnost. Neplatim stale ziadne preddavky do socialnej poistovne, ale za rok 2013 mi pride nedoplatok .... ale z akej sumy? kolko bude moj nedoplatok? Uplatnujem si len moju nezdanitelnu ciastku a nemam ine prijmy.
Dakujem velmi pekne!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zatial SP nerobí ročné zúčtovanie poistenia. Ak do 30.6.2015 živnosť neobnovíš, nevznikne ti povinnosť platiť poistné do SP, ani žiadny nedoplatok (ak sa dovtedy nezmení zákon o SP)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    matus7 Pozri príspevok
    Skvele, dakujem Veronika! Cize ak v roku 2013 aj prekrocim limit 12xMVZ a svoju zivnost zrusim do 30.6.2014, tak na socialne odvody neplatim absolutne nic ? Platim jedine nedoplatok na ZP ...
    Ak sa nezmení zákon o SP, nedoplatok na soc.poistení ti nevznikne. Živnosť však nesmieš obnoviť do 30.6.2015, ak ju obnovíš skôr, budeš platiť poistné z vymer.základu roku 2013.
    veronikasad Podniká od 2.11.2012

    matus7 je offline (nepripojený) matus7

    matus7
    Zivnost som si otvoril 2.11.2012, a v roku 2011 som mal prijem cca 3500 eur z dohody o brigadnickej praci studentov. Skvele, tak ak nebudem musiet platit ziadne nedoplatky, tak skvele.... Skoda ze teraz to zdravotne zmenili (som stale student) a budem mat nedoplatky za buduci rok, lebo urcite prekrocim ciastku 4000 eur.

    matus7 je offline (nepripojený) matus7

    matus7
    Ma vplyv prijem z USA (ked som uz SZCO, predtym nemal, ked som bol student, to viem...) na moju danovu povinnost na Slovensku?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    matus7 Pozri príspevok
    Zivnost som si otvoril 2.11.2012, a v roku 2011 som mal prijem cca 3500 eur z dohody o brigadnickej praci studentov. Skvele, tak ak nebudem musiet platit ziadne nedoplatky, tak skvele.... Skoda ze teraz to zdravotne zmenili (som stale student) a budem mat nedoplatky za buduci rok, lebo urcite prekrocim ciastku 4000 eur.
    Aký príjem= tržby a základ dane=zisk predpokladáš za rok 2012 z podnikania ?

    matus7 je offline (nepripojený) matus7

    matus7
    Trzby do 1000 eur a zaklad dane max 600 eur (ak si teda zvolim metodu pausalnych vydavkov). Pricom treba pripomenut, ze z dohody o brigadnickej praci studenta mam za cely tento rok cca 3500 eur...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    matus7 Pozri príspevok
    Trzby do 1000 eur a zaklad dane max 600 eur (ak si teda zvolim metodu pausalnych vydavkov). Pricom treba pripomenut, ze z dohody o brigadnickej praci studenta mam za cely tento rok cca 3500 eur...
    Príjem z dohôd nemá vplyv na poistné SZČO. Povinná registrácia v SP ti od 1.7.2013 nevznikne.

    matus7 je offline (nepripojený) matus7

    matus7
    Skvele, dakujem Veronika! Cize ak v roku 2013 aj prekrocim limit 12xMVZ a svoju zivnost zrusim do 30.6.2014, tak na socialne odvody neplatim absolutne nic ? Platim jedine nedoplatok na ZP ...

    Nedoplatok za rok 2013 socialke - SZCO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.