Zavrieť

Porady

Eshop netradične. Ako na to?

Zdravím, rozbieham eshop trochu inak, ako je bežné. Objednávky prijaté na môj eshop budú automaticky preposlané dodávateľovi, ktorý ich vyexpeduje a pripojí k nim moju faktúru. Peniaze pôjdu na môj účet. Zaujíma ma, ako to urobiť z toho hľadiska, aby nebol problém s daňovým priznaním a podobne. Nie som platcom dph. Osobne teda s tovarom do kontaktu neprídem. Môžem to urobiť tak, že po prijatí objednávky mi dodávateľ vystaví faktúru na nákup tovaru a následne dovar vyexpeduje spolu s mojou faktúrou zákazníkovi? A ak by som nepredával pod vlastným menom, ale tovar by bol odosielaný pod menom dodávateľa, stačí vystaviť faktúru, v ktorej uvediem v akej hodnote som sprostredkoval predaj? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    1) nie je to az tak netradicne ako si myslis

    2) bud budes fungovat na baze ze dodavatel vystavi fakturu tebe a nasledne v tvojom mene fakturu zakaznikovi (ktoru posle ale aj tebe a vy sa budete tvarit ze si ju vystavil ty), alebo bude dodavatel priamo posielat svoje faktury zakaznikovi a ty potom dodavatelovi fakturu na proviziu. v tom pripade rataj s odlivom zakaznikov, pretoze ak nakupujem z obchodu x, moc ma nepotesi faktura od y. zaroven treba mat inak nastavene obchodne podmienky atd atd...

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    Neviem či tento spôsob obchodovania (dropshipping) nieje u nás zakázaný z dôvodu, že dávaš 3. osobám (dodávateľ) osobné údaje svojich zákazníkov...

    Eshop netradične. Ako na to?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.