Zavrieť

Porady

Nárok na vrátenie DPH zo zahraničia za dialničné poplatky, mýto, phm

Firma poskytuje služby v oblasti cestnej prepravy do zahraničia, s.r.o., platca DPH v SR. Vodiči kamionov tankuju PHM v Slovinsku - doklad z ERP z tamojsej cerp.stanice, dialnicne poplatky, myto za dialnice v Madarsku, SLovinsku a Taliansku. V ktorych pripadoch ma firma narok na vratenie DPH z tychto krajin? Mam pripady:
1. phm nakupena v SLovinsku, na blocku je udaj o "mojej" slovenskej s.r.o. ako kupcovi PHM.
Mam narok na vratenie tejto dph?

2. phm nakupena v Slovinsku, ALE na blocku nemam udaj o "mojej"slovenskej s.r.o ako kupcovi PHM.
Mam narok na vratenie dph? resp. vrati mi tamojsia danova sprava dph aj bez tohto udaja na blockoch?

3. blocky o zakupeni nalepky /v ich jazyku: el.tablica.../, na ktorych je vycislena aj dph, ale nie je tam nikdy udaj o "mojej"slovenskej s.r.o. ani ECV vozidla.....Mam narok na vratenie dph? resp. vrati mi tamojsia danova sprava dph aj bez tohto udaja na blockoch?

4. blocky o zaplateni myta na talianskych dialniciach, bez vycislenia dph, bez mojich udajov....nie je co vracat - dph, ale na doklade je text: DOCUMENTO NON VALIDO AI FINI FISCALI..preklad: neplatny doklad pre danove ucely/...neviete mi povedat, ci je to pre slovnesku s.r.o. danovo uznany naklad? zrejme to na dialnici vydava nejaky automat a je to jediny doklad, ktory o tom mam...

DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evinka33 je offline (nepripojený) evinka33

    evinka33
    Mám podobný problém, tiež neviem čo s vrátením DPH z cudzích krajín keď nie je na doklade údaj o firme, prosím nájde sa niekto kto poradí resp. odpovie na zadanú otázku?

    evinka33 je offline (nepripojený) evinka33

    evinka33
    ďakujem za odpoveď a za tip, pravdupovediac som doteraz ani netušila že existuje nejaká stránka Česmad-u :-) idem ju prelúskať ....

    ede je offline (nepripojený) ede

    ede
    Dakujeme za TIP na stranku Cesmad. Nasla som tam: ak mate blocky za myto od DARS, Slovinsko - ak su bez uvedenia udajov Vasej spolocnosti, tak Vam z nich DPH nevratia a mozete si dat celu vysku myta aj s DPH do nakladov. Vraj je potrebne ZIADAT uvedenie tychto udajov zo strany DARS na dokladoch pri plateni myta - teda treba uviest IC DPH. Tiez som tam nasla, ze ak mam blocky za PHM z OMV Slovinsko, tak tiez nevratia DPH ak tam nie sú uvedene udaje vasej firmy. Co sa tyka Talianska, tak je tam len strucna informacia , ze z hotovostnych platieb sa DPH nevracia....teda nema uz zodpovedanu len moju otazku, ci si doklad s textom DOCUMENTO NON VALIDO AI FINI FISCALI..preklad: neplatny doklad pre danove ucely, za dialnicu v Taliansku mozem zauctovat ako danovo uznany naklad.....co vy na to?
    Mila123 som rada, že som pomohla.......

    Nárok na vrátenie DPH zo zahraničia za dialničné poplatky, mýto, phm

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.