Zavrieť

Porady

Nadčasy v skušobnej dobe

Dobrý deň, nastupil som 12. novembra do prace a za tento mesiac som odrobil niekolko hodin nadčasov. kolegovia maju nadčasi preplacane mne zamestnavatel nadčasy preratal na rovnaky počet hodin nahradneho volna. Ja ale chem aby mi boli tieto nadčasi preplatene a nemusel som si brat nahradne volno. Veduci odelenia mi teda nahradne volno neudeli v dosledku pracovnej vytaženosti. Ak teda nevyužijem nahradne volno je my zamestnavatel nutený zaplatit tieto nadčasy alebo nie? Som prvy mesiac v práci a rysuje sa mi že za škušobnu dobu odrobim celkom dost hodin v nadčasoch chcel by som teda vediet ako sa ktomu postavit či tie nadčasy nemam robit pretože mi aj tak zaplatene nemusia byt alebo ich možem robit stým že po skušobnej dobe mi ich vyplatia. Dakujem dufam že to nebola príliš dlhá otazka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    vieš to mas dnes tak, clovek sa boji ozvať v skus. dobe, aby ho nevyhodili, takze je to na tebe, v prikaze na nadcas su dve polička, bud NV alebo preplatit, ziadaj si preplaiť, preco by si ich nemal ma preplatene, ked naozaj pracuješ naviac.

    Nadčasy v skušobnej dobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.