Zavrieť

Porady

Čo sa stane, keď odmietnem prácu, ktorú mi ÚPSVaR ponúkol ?

Tu "http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/stratili-ste-pracu-poradime-vam.html" som našiel odpoveď:
"Ak odmietnete prácu, ktorá zodpovedá vašim kvalifikačným predpokladom a je v primeranom dosahu k miestu vášho trvalého pobytu a zodpovedá vášmu zdravotnému stavu, úrad práce vás môže vyradiť z evidencie."

Ako sú v zákone definované kvalifikačné predpoklady?
Čo je primeraný dosah k miestu trvalého bydliska ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mariankral je offline (nepripojený) mariankral

    mariankral
    Čo je primeraný dosah k miestu trvalého bydliska ? ...to som tam nenašiel, inak dík za radu

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Čo sa stane? Nič, pribudneš k 400 tisícovej armáde nezamestnaných...
    Chceš pracovať, alebo špekulovať, prísť na úrad práce a oháňať sa paragrafmi, prečo nemôžeš ponúknutú prácu prijať?

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    mariankral Pozri príspevok
    Lebo je mimo mojej kvalifikácie a 70 km od bydliska.
    No ale Ty v zadaní píšeš - citujem: "prácu, ktorá zodpovedá Vašim kvalifikačným predpokladom..." - a to je trošku/dosť rozdiel...

    mariankral je offline (nepripojený) mariankral

    mariankral
    Viem čo som doteraz robil, viem na čo mám kvalifikáciu....tak ako mi môže teraz niekto tvrdiť, že mám kvalifikáciu na niečo, o čom som 100% presvedčený, že nemám ?
    To podľa čoho prídu k takým záverom ?

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Postupy na Úradoch práce sa dajú nazvať čudesné a od veci,

    celkovo som bol na UP registrovaný 3x , nebudem konkretizovať ,že kedy ale napíšem,že už asi 10 rokov som nepotreboval využiť tieto služby a ani ich nechcem využiť
    čo si pomyslieť o takom konaní uradnikov ked som im priniesol oskenovanú pracovnú zmluvu s nástupom do zamestnania od 1-ho nasledujúceho mesiaca a o 3 dni na to mi prišla domov zásielka s ponukou zamestnania....
    ked som tento postup reklamoval u veducej prislušného oddelenia,dostalo sa mi vysvetlenia,že to že som im predložil pracovnú zmluvu nič nemeni na veci,že oni su povinní mi posielať ponuky do zamestnania , pokiaľ som v evidencii ako uchádzač o zamestnanie...
    Samozrejme o dva dni skončil daný mesiac a ja som skutočne od 1-ho nasledujúceho mesiaca nastupil do zamestnania,ktoré som si sám vybavil bez asistencie nejakého Úradu práce.
    Inak som presvedčený ,že v dnešnej dobe existencia takej inštitucie ako je UP nemá opodstatnenie a zmysel,
    predovšetkým,ten kto je dostatočne kvalifikovaný a chce pracovať si prácu hoci aj po čase /niekoľko mesiacov/
    určite nájde,
    a naháňať hocijakých ľudí pre nejakého nezodpovedného zamestnávateľa,ktorý si neplní riadne svoje povinnosti zamestnávateľa a ĺudia po čase z takej firmy utečú, naozaj nema zmysel

    Akurat jeden dovod by tu bol,že za ľudí v evidencii a na aktivačných prácach štát platí nemocenské poistenie...

    mariankral je offline (nepripojený) mariankral

    mariankral
    Aby bolo jasné, nehľadám dôvody ako nerobiť !
    Len nechcem robiť hocičo, len preto, aby si úrad mohol z tej 400-tisícovej armády odčítať 1-ku !

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    mariankral Pozri príspevok
    Aby bolo jasné, nehľadám dôvody ako nerobiť !
    Len nechcem robiť hocičo, len preto, aby si úrad mohol z tej 400-tisícovej armády odčítať 1-ku !
    www.profesia.sk
    www.bazos.sk
    www.slovenskainzercia.sk
    www.tetaberta.sk
    www.projob.sk
    www.job.sk
    www.superjob.sk

    a takto by sa dalo pokračovať do nekonečna,

    Internet sa dá používať aj užitočne a mmimoriadne konštruktívne,
    nielen na pokecy....

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    mariankral Pozri príspevok
    Tu "http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/stratili-ste-pracu-poradime-vam.html" som našiel odpoveď:
    "Ak odmietnete prácu, ktorá zodpovedá vašim kvalifikačným predpokladom a je v primeranom dosahu k miestu vášho trvalého pobytu a zodpovedá vášmu zdravotnému stavu, úrad práce vás môže vyradiť z evidencie."

    Ako sú v zákone definované kvalifikačné predpoklady?
    Čo je primeraný dosah k miestu trvalého bydliska ?
    Príjmu tú prácu, v pracovnej zmluve žiadaj skúšobnú dobu,
    nastúpiš jeden deň do zamestnania, a na druhý deň ukončíš PP v skúšobnej dobe. UP ťa opätovne zaeviduje.

    Ak odmietneš prácu, UP ťa vyradí z evidencie a budeš si musieť platiť sám odvody do ZP vo výške tento rok 47,58 eur ... budúci rok 55,02 eur.

    mariankral je offline (nepripojený) mariankral

    mariankral
    Trochu to poopravím...nie nemocenské ale verejné zdravotné poistenie.
    A áno, to všetci vieme, že jediný dôvod prečo je výhodne byť evidovaný je, že toto poistenie platí štát.
    Neviem si inak predstaviť z čoho by neevidovaný nezamestnaný mesačne nabral 47 Eur.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    vulxy Pozri príspevok
    odmietaj ništ,chod na pohovor a tam sprav "dojem"..... peciatku a hura domov.
    Ani nemusí "robiť dojem" - ak narazí na trochu rozumného a ochotného človeka, ktorému vysvetlí okolnosti, prečo táto práce nie je pre neho vhodná (ďaleko na dochádzanie, a že sám nemôže odmietnuť prácu, lebo by ho vyradili z úradu práce), sám mu do potvrdenia napíše, že Mariankral nie je vhodný na danú pozíciu

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Llívia Pozri príspevok
    mariankral Pozri príspevok
    Viem čo som doteraz robil, viem na čo mám kvalifikáciu....tak ako mi môže teraz niekto tvrdiť, že mám kvalifikáciu na niečo, o čom som 100% presvedčený, že nemám ?
    To podľa čoho prídu k takým záverom ?
    Pred niekoľkými rokmi bola vhodnosť práce s ohľadom na kvalifikáciu posudzovaná tak, že: máš maturitu - museli ti ponúknuť prácu, kde sa vyžaduje maturita. Až po nejakej dobe (asi 6 (alebo len 3?) mesiace) ti mohli ponúknuť prácu, pri ktorej sa vyžadovalo o stupeň nižšie vzdelanie. Nemuseli brať ohľad na to, v čom si vyučený/čo si študoval...
    Nenašla som, ako teraz ÚP definuje "prihliadanie na kvalifikáciu". V tomto komentári to vysvetľujú tak, ako som napísala: § 15 ods. 1 - ide najmä na prihliadanie na dosiahnutý stupeň vzdelania. http://www.pp.sk/Main/PPImages/pmpp_14-15_p001.pdf

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Oliwa Pozri príspevok
    Čo sa stane? Nič, pribudneš k 400 tisícovej armáde nezamestnaných...
    Chceš pracovať, alebo špekulovať, prísť na úrad práce a oháňať sa paragrafmi, prečo nemôžeš ponúknutú prácu prijať?
    On v tej 400-tisícovej armáde už je.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    mariankral Pozri príspevok
    Viem čo som doteraz robil, viem na čo mám kvalifikáciu....tak ako mi môže teraz niekto tvrdiť, že mám kvalifikáciu na niečo, o čom som 100% presvedčený, že nemám ?
    To podľa čoho prídu k takým záverom ?
    Pred niekoľkými rokmi bola vhodnosť práce s ohľadom na kvalifikáciu posudzovaná tak, že: máš maturitu - museli ti ponúknuť prácu, kde sa vyžaduje maturita. Až po nejakej dobe (asi 6 (alebo len 3?) mesiace) ti mohli ponúknuť prácu, pri ktorej sa vyžadovalo o stupeň nižšie vzdelanie. Nemuseli brať ohľad na to, v čom si vyučený/čo si študoval.

    Už si bol v práci, ktorú ti ponúkli, na pohovore? Prijali ťa?

    mariankral Pozri príspevok
    Trochu to poopravím...nie nemocenské ale verejné zdravotné poistenie.
    A áno, to všetci vieme, že jediný dôvod prečo je výhodne byť evidovaný je, že toto poistenie platí štát.
    Neviem si inak predstaviť z čoho by neevidovaný nezamestnaný mesačne nabral 47 Eur.
    Zabudol si na podporu - ak na ňu vznikol nárok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.