Zavrieť

Porady

Sluzby do členského štátu EU - neplatca DPH

Patrala som,ale nenasla som nikde podobny problem.
Slovensky podnikateľ - neplatca dph bude poskytovať služby do členského štátu EU. Bude sa jednať o služby poskytovania informacii, textu, dat prostrednictvom elektronickych prostriedkov, pristup do databazy. Pri poskytovani mozu nastat tieto situacie:
1. poskytne sluzbu platcovi dph v inom clenskom state - ma pridelene ic dph - takzu tu bude postupovat podla §15 ods. 1 - pred poskytnutím sa samozrjeme zaregistrujem podľa §7a na dan. urade a vystaví faktúru aj so svojim IC DPH
2. poskytne službu neplatcovi dph - podnikateľovi v inom členskom štáte, tento podnikateľ nemá pridelené ic dph, tu bude postupovať podľa §16, keďze uvedené služby su v zákone uvedene v odseku 18 bod c miestom dodania sluzby je miesto odberateľa, čiže neuvediem na faktúre pridelené IC dph? Alebo uvediem IC DPH a formulaciu ze dan sa presuva na prijemcu? Budem vyžadovať od príjemcu aby sa registroval???
3. poskytne službu neplatcovi dph - nepodnikateľovi, fyzickej osobe - občanovi v inom členskom štáte. Tu mi je postup takisto nejasny ako v bode 2.
Prosím o korekciu mojich tvrdení a radu ako postupovať v takýchto špecifických prípadoch.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    kerina Pozri príspevok
    Patrala som,ale nenasla som nikde podobny problem.
    Slovensky podnikateľ - neplatca dph bude poskytovať služby do členského štátu EU. Bude sa jednať o služby poskytovania informacii, textu, dat prostrednictvom elektronickych prostriedkov, pristup do databazy. Pri poskytovani mozu nastat tieto situacie:
    1. poskytne sluzbu platcovi dph v inom clenskom state - ma pridelene ic dph - takzu tu bude postupovat podla §15 ods. 1 - pred poskytnutím sa samozrjeme zaregistrujem podľa §7a na dan. urade a vystaví faktúru aj so svojim IC DPH - to je ok
    2. poskytne službu neplatcovi dph - podnikateľovi v inom členskom štáte, tento podnikateľ nemá pridelené ic dph, tu bude postupovať podľa §16, keďze uvedené služby su v zákone uvedene v odseku 18 bod c miestom dodania sluzby je miesto odberateľa, čiže neuvediem na faktúre pridelené IC dph? Alebo uvediem IC DPH a formulaciu ze dan sa presuva na prijemcu? Budem vyžadovať od príjemcu aby sa registroval??? Odberateľ sa musí registrovať podľa svojho zákona a poskytnúť svoje IČ DPH, dodávateľ musí byť registrovaný doma. Inak nemôže dôjsť k obchodu ani z jednej strany, obe porušia svoj zákon.
    3. poskytne službu neplatcovi dph - nepodnikateľovi, fyzickej osobe - občanovi v inom členskom štáte. Tu mi je postup takisto nejasny ako v bode 2. Aby mohlo dôjsť k takému obchodu, musí sa dodávateľ registrovať za platiteľa DPH v tom štáte - niečo ako podľa nášho § 5 ZoDPH. Inak nemá právo poskytovať služby v tom štáte, neregistrovaným pre DPH. Odberateľ nemusí byť registrovaný.
    Prosím o korekciu mojich tvrdení a radu ako postupovať v takýchto špecifických prípadoch.
    .

    Sluzby do členského štátu EU - neplatca DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.