Zavrieť

Porady

Praca na dohodu - vyradenie z evidencie na UP

Dobry den , od 6.11. som pracoval na dohodu mal som zmluvu do 17.12. lenze potom mi ku dnu 30.11. dali ukoncenie dohody. Dnes 17.12. som bol na urade prace z potvrdenim o vyske prijmu za november (cca 600 eur v hrubom ) ,z ukoncenim dohody . A z mne neznameho dovodu ma pracovnicka odhlasila z uradu a ze mam pockat na rozhodnutie o odhlaseni ktore mi pride az v january a s nim ist do zdravotnej poistovne vyplatit urcitu sumu z prijmu . A az potom sa mozem opatovne zaevidovat.

A teraz mam obavy nebudem platit do zdravotnej poistovne za november aj december kedze ma nenechala v evidencii ???
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Áno, za tie mesiace, ktoré už nebudeš v evidencii, budeš musieť doplatiť. A vyradili Ťa z dôvodu prekročenia výšky príjmu. Nezamestnaný môže zarobiť 143,40 € bez toho, aby bol vyradený.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Tweety Pozri príspevok
Áno, za tie mesiace, ktoré už nebudeš v evidencii, budeš musieť doplatiť.
pre vysoký príjem ťa vyradia už aj za november, takže doplatíš za november aj december..
0 0
martin0134 martin0134

martin0134 je offline (nepripojený) martin0134

Nieje to nahodou tak ze tu sumu co mam zaplatit za november co som pracoval na dohodu sa presunie na ten december tym ze ma vyradila , pretoze do dnesneho dna kym som jej nedoniesol potvrdenie o vyske prijmu som bol evidovany ???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

martin0134 Pozri príspevok
Nieje to nahodou tak ze tu sumu co mam zaplatit za november co som pracoval na dohodu sa presunie na ten december tym ze ma vyradila , pretoze do dnesneho dna kym som jej nedoniesol potvrdenie o vyske prijmu som bol evidovany ???
Nie, vyradenie bude už v mesiaci nov., takže keď dostaneš rozhodnutie, musíš sa ísť zaevidovať do ZP ako samoplatitieľ.
0 0
martin0134 martin0134

martin0134 je offline (nepripojený) martin0134

ale preco ma potom vyradila ? preco mam platit sumu dva krat ked som od novembra nezamestnany ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

martin0134 Pozri príspevok
ale preco ma potom vyradila ? preco mam platit sumu dva krat ked som od novembra nezamestnany ?
Napísala som, lebo si prekročil max. možný príjem za mesiac.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

martin0134 Pozri príspevok
ale preco ma potom vyradila ? preco mam platit sumu dva krat ked som od novembra nezamestnany ?
no lebo si mal za november zárobok 600 eur.. a max si mohol 143.. zaplatíš za každý mesiac do zdravotnej 47,58 eur..
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

martin0134 Pozri príspevok
Dobry den , od 6.11. som pracoval na dohodu mal som zmluvu do 17.12. lenze potom mi ku dnu 30.11. dali ukoncenie dohody. Dnes 17.12. som bol na urade prace z potvrdenim o vyske prijmu za november (cca 600 eur v hrubom ) ,z ukoncenim dohody . A z mne neznameho dovodu ma pracovnicka odhlasila z uradu a ze mam pockat na rozhodnutie o odhlaseni ktore mi pride az v january a s nim ist do zdravotnej poistovne vyplatit urcitu sumu z prijmu . A az potom sa mozem opatovne zaevidovat.

A teraz mam obavy nebudem platit do zdravotnej poistovne za november aj december kedze ma nenechala v evidencii ???
na UP si mal isť hneď na začiatku decembra s potvrdením
0 0
martin0134 martin0134

martin0134 je offline (nepripojený) martin0134

ok , lenze ked prekrocim sumu tych cca 130 , tak platim poistovni cca 50 eur , lenze ked mna vyradi za november aj december tak zaplatim 100 eur ,to je sialene
0 0
martin0134 martin0134

martin0134 je offline (nepripojený) martin0134

potvrdenie o vyske prijmu som dostal az po vyplate takze skor sa nedalo
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

martin0134 Pozri príspevok
ok , lenze ked prekrocim sumu tych cca 130 , tak platim poistovni cca 50 eur , lenze ked mna vyradi za november aj december tak zaplatim 100 eur ,to je sialene
Áno, samoplatiteľia musia toľko platiť, od januára je to ešte vyššie. Teraz si aspoň mal príjem z dohody, tak z nej zaplatíš. A odniesol si na ÚP dohodu pred tým, ako si začal pracovať? To si už vtedy vedel, koľko zarobíš, nie?
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

martin0134 Pozri príspevok
potvrdenie o vyske prijmu som dostal az po vyplate takze skor sa nedalo
to ti mohol kludne dať k 1.12.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

a ak nebudeš zamestnaný ani v januári, budeš platiť ďalej..
0 0
martin0134 martin0134

martin0134 je offline (nepripojený) martin0134

asi sa nerozumieme , zarobil som viac ako je minimum ale preco ma nevyradila iba za november kedy som to odpracoval a v decembri ma nenechala zaevidovaneho kedze som nezamestnany ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

martin0134 Pozri príspevok
asi sa nerozumieme , zarobil som viac ako je minimum ale preco ma nevyradila iba za november kedy som to odpracoval a v decembri ma nenechala zaevidovaneho kedze som nezamestnany ?
Lebo taký je zákon. Vyradenia mesiacom, v ktorom prekročíš príjem.
1 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

martin0134 Pozri príspevok
asi sa nerozumieme , zarobil som viac ako je minimum ale preco ma nevyradila iba za november kedy som to odpracoval a v decembri ma nenechala zaevidovaneho kedze som nezamestnany ?
pretože po vyradení ťa môžu znovu zaradiť až po troch mesiacoch
1 0
martin0134 martin0134

martin0134 je offline (nepripojený) martin0134

takze teraz koli tej dohode zaplatim dokopy 150 eur do poistovne tak to mam chapat ?
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

martin0134 Pozri príspevok
asi sa nerozumieme , zarobil som viac ako je minimum ale preco ma nevyradila iba za november kedy som to odpracoval a v decembri ma nenechala zaevidovaneho kedze som nezamestnany ?
lebo keď ťa k 1.11. vyradia, potom ťa zaevidujú až keď prinesieš potvrdenie o príjme. Zaevidovať sa môžeš hneď.
0 0
martin0134 martin0134

martin0134 je offline (nepripojený) martin0134

stormcatcher Pozri príspevok
lebo keď ťa k 1.11. vyradia, potom ťa zaevidujú až keď prinesieš potvrdenie o príjme. Zaevidovať sa môžeš hneď.
ved som potrdenie o prijme doniesol
0 0
martin0134 martin0134

martin0134 je offline (nepripojený) martin0134

ewita888 Pozri príspevok
pretože po vyradení ťa môžu znovu zaradiť až po troch mesiacoch
takze teraz koli tej dohode zaplatim dokopy 150 eur do poistovne tak to mam chapat ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať