Zavrieť

Porady

zomrel mi priatel

dobrý den pred rokom my zomrel priatel a koli práci ja si to nedokázem odpustit nedali sme si ani pusu pohádali sme sa koli mojej novej práci nechcem aby som pracovala ja osm zase nechcela byt doma odišiel so slzamy v očiach nahnevanný ceste domou havaroval a o tyžden zomrel jeho mamka my na pohrebe strašne vynadala vyfackala ma a nazvala vrahom vraj je to moja viny prečo zomrel ...nikdy v živote si neodpustim že som ho pustila v takov stave na cestu ..práca sa my stala domovom bola som tam viac ako doma len aby som nemusela doma sediet a myslieť na neho pracovala som piatky sviatky spoznala nových ludi oblubila som si to tam avšak prepustili ma rok po priatelovej smrty ostali my len spomienky a oči pre plač a 3 dobre priatelky ...odchod bol velmy emotivny mala skupinky 40 ludi si ma velmy oblubila dokonca my aj gratulovali kedže to bolo akurat na moje narodeniny ...no prišla dalšia rana diganoza rakovina začala som behat po lekároch nasledkom čoho ma vyhodili z dalšej práce ,skusila som si najst noveho priatela mala som 3 mesačný vstah ktoreho nasledkom je moja menšia sebadvovera a vedčšie podcenovanie sa ,začali nočne mory stále som myslienkamy pri priatelovy chorobe čo dalej robit chýba my práca no nedá sa s tým nič robit rodičia o priatelovej smrty nevedia boli v tedy odcestovany o rakovine im nechcem povedat teta na to pred 2 rokmy zomrela s kým sa porozprávat kto my pomože priatelky no avšak aj tu je problem jedna sa 5 rokou pokuša o babo druha je tehotna s chlapom ktory je ženatý a tretia chystá svadbu maju každá dost problemou nechcem zaťažovat ...poslednu noc som sa prichitila pri myslienke radšej odist zo sveta ...ale ja to nechcem ! boh my dal život ja nemam pravo vziat si ho ...v snoch sa my sníva ako ma priatelky zradia ako sa my otočia chrbtom ...žemy pomoc mamky ani to nemožem moj brat je trpazličieho zrastu celý život sa mu maka viac venovala mna nema rada tak ako jeho raz my povedala že mam skazené srdce že nie som dobra ..v tedy osm sa rozhodla pomáhať žit vo viere a byt človekom o ktoro povedia ano ta ma dobre srdce ...prosim poradte k lekarovy nemožem tam treba ten papierik a ten si nedokažem vypitat som moc bojazliva a naviše moj lekár je mrzuty starši pán ktory sem tam aj skrikne ani si to neuvedomy ma taky hlas ale ja sa čato ulutostym a rozplačem sa ...poradte prosím ...Vopred ďakuje za odpovede
Naposledy upravil Dav : 18.12.12 at 09:35
Usporiadat
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Ja do vsetkeho strkam nos a preto si trufnem aj teraz.
1. To co si popisala, by na zem zrazilo aj vola, takze Ti dakujem, ze si stale este medzi nami.
2. O Tvojom odchode niekam, odkial uz nie je navratu sa bavit nebudeme. Nie je to podla mna dobry napad. (ak si veriaca, tak ani ziadne nabozenstvo, o ktorom mam informacie samovrazdu nepoklada za dobre riesenie)
3. Za smrt svojho priatela nemozes, bola to nestastna zhoda okolnosti. Nemas si co odpustat. Ja sa vadim so zenou pravidelne, je to normalne a nik pri tom neumiera. Nemala by si preto vasu hadku spojovat s jeho smrtou.
4. Priatelova mamka Ti vynadala. S tym nic nenarobis. Pravdepododbne ani s tym, ze Ti to dava za vinu. Chap to ale ako jej unik. Neprezila by by, keby nenasla vinnika smrti svojho syna. Musis jej jej spravanie odpustit.
5. Tvoja rakovina. Nemam ani predstavu ako sa citis, takze Ti chcem popriat len veeeela sily a hlavne guraze v boji s nou. Hovori, sa, ze ked sa vzda mysel, vzda sa aj telo.
6. Nesnaz sa byt dobra, zla, mila, oblubena, prosto ina, len kvoli tomu, aby si nieco niekomu dokazovala. To nema vyznam. Bud taka aka si. Bud sama sebou a rob najlepsie co vies. Hlavne si nic nevycitaj. Lutost je vlastna sestra beznadeje. Ani jedna, ani druha Ti neprospeju. Radsje sa nazlosti, na seba, na mamu, na cely svet. celemu svetu vynadaj, ulav si a potom chod dalej. veci ktore nemozes vyriesit, neries. Sustred svoje sily iba na to co sa vyriesit da. A potom, ked budes mat sily viac, budes riesit, "tazsie" veci.
7. Lekara, ktory Ta v tazkej chvili okrici, okamzite vymen. Neospravedlnuj ho. nesmie na Teba kricat, musi Ta pochopit a ked nevie pomoct, musi Ta poslat k odbornikovi.
8. Popripade sa vykasli na vsetko, co som tu popisal a chod navstivit nejakeho psychologa. ten Ti mozno bude vediet povedat, ako z toho vsetkeho vykorculovat. Ja som len laik.
30 1
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Nuž, dievča, máš toho naraz veľa. Stratila si priateľa, dobrú prácu a postihla ťa aj zlá choroba. Každá z týchto udalostí je sama osebe spúšťačom depresie. Samozrejme, že vtedy človeka napadnú všelijaké myšlienky. K psychiatrovi môžeš ísť aj bez papierika od obvoďáka. Skús si ešte dobre si prečítať úžasnú tému http://www.porada.sk/t140934-onkologicke-ochorenia.html, prípadne tam požiadať o rady a skúsenosti.
12 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

babusik, nic netrva vecne, ani smutok ani zle obdobie. Kazdy sa borime s nejakymi problemami, niekto ich zvladne lahsie, niekto tazsie. Ale v prvom rade by si mala navstivit psychologa, tak ako Ti poradil taiko. Mozno aj psychiatra, ked mas myslienky na odchod zo zivota... Poznam x ludi, ktori chodia k psychiatrovi a ten im pomocou liekou pomaha ustat tieto tazke obdobia a myslim, ze k nemu by si nepotrebovala ani doporucenie. Netrap sa, ak sa to da ulahcit. Prajem Ti skore uzdravenie a aby si stretla nejaku dobru dusicku, ktore Ta v tazkych chvilach podrzi.
9 0
horinka horinka

horinka je offline (nepripojený) horinka

babušik Pozri príspevok
vraj je to moja viny prečo zomrel ...nikdy v živote si neodpustim že som ho pustila v takov stave na cestu
Nič v živote nie je náhoda, všetko je tak ako má byť. Každý z nás odíde z tohto sveta, keď príde jeho čas, niekto skôr niekto neskôr, takže to nerieš. Tak sa to proste malo stať, neexistuje žiadne keby..
babušik Pozri príspevok
...no prišla dalšia rana diganoza rakovina začala som behat po lekároch
Niet čudo, oslabený organizmus, narušený imunitný systém nedokáže odolať mnohým chorobám. Ale nezúfaj, treba žiť. Pogoogli aj po internete, čo alternatívne by Ti mohlo pomôcť a poraď sa aj s niekym, čo komu pomohlo, ale je to najmä o psychike.
babušik Pozri príspevok
rodičia o priatelovej smrty nevedia boli v tedy odcestovany o rakovine im nechcem povedat
Kto iný keď nie rodič by mal o všetkom vedieť. Práve oni môžu byť Tí, čo Ti najviac pomôžu. Nerieš to, či ich to bude trápiť, aj tak ich isto trápi, že v tvojom správaní nie je niečo v poriadku. Rodič s deťmi prežíva radosti ale i starosti.
babušik Pozri príspevok
ostali my 3 dobre priatelky ...priatelky no avšak aj tu je problem jedna sa 5 rokou pokuša o babo druha je tehotna s chlapom ktory je ženatý a tretia chystá svadbu maju každá dost problemou nechcem zaťažovat ..
Aspoň niečo pozitívne - 3 priateľky. Prečo by si ich mala zaťažovať ? Možno aj oni sa potrebujú porozprávať. Môžete si pomôcť navzájom.
babušik Pozri príspevok
žemy pomoc mamky ani to nemožem moj brat je trpazličieho zrastu celý život sa mu maka viac venovala mna nema rada tak ako jeho raz my povedala že mam skazené srdce že nie som dobra
No to my mamky sme už také a s tým nič nenarobíš. Väčšinou každá mamka sa venuje viac dieťaťu, ktoré je postihnuté, alebo ktoré potrebuje viac akúkoľvek podporu, ako iné jej dieťa. Určite v tom nie je väčšia lásku k tomu dieťaťu, ale potreba to dieťa viac chrániť, lebo je oproti druhým v nevýhode. Matka ráta s tým, že tie ostatné deti si pomôžu samé a nepotrebujú ju toľko, čo si matka ani neuvedomuje. Mám dve deti. Jedno má astmu. Všetko sa točilo okolo neho, mávalo neskutočne silné záchvaty. Po niekoľkých rokoch mi druhé dieťa povedalo, že aj ono by chcelo astmu. Na otázku prečo ? Odpovedalo, že aj ono by chcelo, aby som sa mu venovala toľko čo súrodencovi. Horko som zaplakala, a plačem aj teraz, pretože som si neuvedomovalo ako tá starostlivosť, niekedy až prehnaná vplýva na zdravé dieťa a aký to môže mať vplyv na jeho vývoj. Miesto výčitiek, mamke s láskou a vďakou vo všetkom pomôž.
babušik Pozri príspevok
prosim poradte k lekarovy nemožem tam treba ten papierik a ten si nedokažem vypitat som moc bojazliva a naviše moj lekár je mrzuty starši pán ktory sem tam aj skrikne ani si to neuvedomy ma taky hlas
Teraz neviem čo za lístok, kde potrebuješ. K odbornému lekárovi môžeš ísť aj bez odporučenia obvodného lekára. Lekára ber takého aký je. Každý sme nejaký, ak to nedokážeš, tak ho zmeň.
Prajem veľa šťastia a vschop sa, dokažeš to, bojuj nevzdávaj sa. A na záver jedna veta, ktorá dlho zaznievala v rozhlase. " Nie je hanba padnúť na kolená, hanba je nepokúsiť sa vstať"
Naposledy upravil horinka : 18.12.12 at 10:47
2 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Máš plno veľkých nevyriešených problémov, ktoré pred sebou tlačíš. Z toho si dostala rakovinu. Je k tomu viacero článkov, músíš vyriešiť vo svojom vnútry svoje hlavné problémy, inak rakovinu neporazíš.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vratnik Pozri príspevok
Máš plno veľkých nevyriešených problémov, ktoré pred sebou tlačíš. Z toho si dostala rakovinu. Je k tomu viacero článkov, músíš vyriešiť vo svojom vnútry svoje hlavné problémy, inak rakovinu neporazíš.
Ježiši Kriste ................
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Abbas, ja tiez verim na veci medzi nebom a zemou (aby som to zjednodusil), ale prosim opatrne. Toto su veci na polemiku a nie som si isty, ci toto je pravy cas, miesto a osoba na taku diskusiu, ci na take zavery.
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac


taiko Pozri príspevok
Abbas, ja tiez verim na veci medzi nebom a zemou (aby som to zjednodusil), ale prosim opatrne. Toto su veci na polemiku a nie som si isty, ci toto je pravy cas, miesto a osoba na taku diskusiu, ci na take zavery.
taiko ....máš úplne pravdu !!!
Preto aj som len a len Ježiša spomenul a zvyšok ponechal ........

Ibaže na blbosti zvyknem reagovať :
Abbas 33 Minutes Ago #29254
Buchač, rakovina môže vzniknúť aj z nedocenených osobných situácií, zníženej obranyschopnosti, vnútornej izolácie, z "bujení" negativnych pocitov, neodpustenie si niečoho z minulosti. Ide o očistenie karmy. To sú veci z duchovného hľadiska.
Abbas ...choď sa pozrieť na nejaké oddelenie detskej onkológie a potom buď múdry !!!
Deti vo veku 2 - 5 rokov si predsa nemajú čo odpúšťať ...
...a ani svojim zdravým rodičom , poznamenávam pre prípad , keby si chcel náhodou spomenúť nejakú tú dedičnosť ...

Abbas...a len na okraj ...peklom onkológie som si prešiel , to len pre úplnosť dodávam...takže radšej nerieš...
4 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Buchač, celá Tvoja diskusie ja mimo tému, nikomu nepomáha. babušik súrne potrebuje pomoc psychológa, ktorý jej pomôže vyriešiť ťažké problémy a lekára. To že trauma, tragédia, nevyriešený ťažký problém býva často spúšťačom rakoviny je fakt. Ja poznám aj zo svojho okolia viacero prípadov, napr. zdravá, rozvedená žena po 50tke, ktorá sa s tým nedokázala vyrovnať podľahla rakovine.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

vratnik Pozri príspevok
Buchač, celá Tvoja diskusie ja mimo tému, nikomu nepomáha. babušik súrne potrebuje pomoc psychológa, ktorý jej pomôže vyriešiť ťažké problémy a lekára. To že trauma, tragédia, nevyriešený ťažký problém býva často spúšťačom ..roznych vaznych ochoreni, kardiovaskularnych a pod. tiez a nie je mozne oddelit psychiku od roznych ochoreni .rakoviny je fakt. Ja poznám aj zo svojho okolia viacero prípadov, napr. zdravá, rozvedená žena po 50tke, ktorá sa s tým nedokázala vyrovnať podľahla rakovine.

V tomto pripade sa naraz nabalilo velmi vela, ak to pisatelka nezvlada, co je myslim si v jej pripade pochopitelne, mala by urcite vyhladat pomoc lekara- psychiatra, ale aj psychologa, nakolko len lieky nepomozu, Myslim, ze je nutna aj terapeuticka liecba na sedeniach.

Trocha odlahcim- mne ked sa toho uz nabali velmi vela a myslim si, ze batoh, ktory nesiem je uz plny, pozriem si jeden diel jednej relacie na Markize a hned je ten moj batoh o par kil lahsi.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vratnik Pozri príspevok
Buchač, celá Tvoja diskusie ja mimo tému, nikomu nepomáha. babušik súrne potrebuje pomoc psychológa, ktorý jej pomôže vyriešiť ťažké problémy a lekára. To že trauma, tragédia, nevyriešený ťažký problém býva často spúšťačom rakoviny je fakt. Ja poznám aj zo svojho okolia viacero prípadov, napr. zdravá, rozvedená žena po 50tke, ktorá sa s tým nedokázala vyrovnať podľahla rakovine.
IBA so zvýrazneným súhlasím ...poznám , takže niet o čom diskutovať ...
To ostatné ???...nuž dalo by sa polemizovať ...

Ale keďže , ako vravíš , som takpovediac nuž nebudem pomáhať ...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač Pozri príspevok
IBA so zvýrazneným súhlasím ...poznám , takže niet o čom diskutovať ...
To ostatné ???...nuž dalo by sa polemizovať ...

Ale keďže , ako vravíš , som takpovediac nuž nebudem pomáhať ...



Pomoc neziadal nejaky vratnik, ale ina osoba, ktora preziva to, co si prezil ty.Spomínaj a potom pomahaj, ci nie.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1 Pozri príspevok

Pomoc neziadal nejaky vratnik, ale ina osoba, ktora preziva to, co si prezil ty.Spomínaj a potom pomahaj, ci nie.
add 1. - nerád spomínam , nie je to nič pekné...
Povedané rečou IT - spomienky sú ukryté v tých najtajneších súboroch a zložkách môjho PC ( hlavy ) a vyťahujem iba občas ...
Na net ale zo zásady nedávam , respektíve iba náznakovo ...

add 2. - he , položím svoj názor ( nie neomylný ) a niekto ( poviem laik ) sa bude do mňa navážať ???
Na to nemám vždy náladu ...



Ale nedá mi ...že pomôžem ?
prosim poradte k lekarovy nemožem tam treba ten papierik
7. Lekara, ktory Ta v tazkej chvili okrici, okamzite vymen. Neospravedlnuj ho. nesmie na Teba kricat, musi Ta pochopit a ked nevie pomoct,musi Ta poslat k odbornikovi.
Netreba - nemusí !!!!!

Aj v dobe , keď boli nutné tie výmenné lístočky , pacient mohol ísť na základe slobodnej voľby bez papierika k psychošom ...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ale nedá mi ...že pomôžem ?
prosim poradte k lekarovy nemožem tam treba ten papierik


7. Lekara, ktory Ta v tazkej chvili okrici, okamzite vymen. Neospravedlnuj ho. nesmie na Teba kricat, musi Ta pochopit a ked nevie pomoct,musi Ta poslat k odbornikovi.


Netreba - nemusí !!!!!

Aj v dobe , keď boli nutné tie výmenné lístočky , pacient mohol ísť na základe slobodnej voľby bez papierika k psychošom ...


V istom čase, keď boli nutné tie výmenné lístočky, pacient potreboval tento papierik aj k psychošom. Výnimkou bolo, ak išlo o "akútny stav", vtedy mohol aj bez papierika, čo sa bežne využívalo, keďže ľudia nechceli chodiť k svojmu obvoďákovi pre papierik. Od 1.6.2009 výmenné lístky k psychošom netreba http://www.sme.sk/c/4843497/vymenne-...om-okresu.html
1 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

babušik

Členom od:
17.12.12

Posledná návšteva:
Včera 12:42

Včera o 12:42 tu už bolo najmenej 6 príspevkov, tak buď sa niekto bojí písať, alebo si robí v tento citlivý čas z niekoho srandy. Doteraz som sa zdržala, ale tie gramatické chyby v uvodnej téme nemôžem prekusnúť, ani keby som ako chcela a preto mám veľmi zlý pocit z tejto témy.

Ľudia dobrej vôle čo sem prispievate užívajte si vianočný čas,
je pekné myslieť teraz aj na druhých, ale ak si to niekto zaslúži
nebude len nečinne pozerať Vaše príspevky... Krásne Vianoce.
3 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Myslim, ze co by to rovno aj tak bolo a niekto si robil srandu, tak vznikne mensia skoda, ako ked je prispevok pravdivy a my zacneme pochybovat, niekoho odsudzovat a karat. Existuje 100 pricin, pre ktore nemusi babusik reagovat.
Ak si niekto robi srandu, skodi predovsetkym sam sebe, nie nam, ci?
4 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač Pozri príspevok
add 1. - nerád spomínam , nie je to nič pekné...
Povedané rečou IT - spomienky sú ukryté v tých najtajneších súboroch a zložkách môjho PC ( hlavy ) a vyťahujem iba občas ...
Na net ale zo zásady nedávam , respektíve iba náznakovo ...

add 2. - he , položím svoj názor ( nie neomylný ) a niekto ( poviem laik ) sa bude do mňa navážať ???
Na to nemám vždy náladu ...



Ale nedá mi ...že pomôžem ?


Netreba - nemusí !!!!!

Aj v dobe , keď boli nutné tie výmenné lístočky , pacient mohol ísť na základe slobodnej voľby bez papierika k psychošom ...

Tak teda, myslela som na pozitivne emocie pre tu osobu od cloveka, co tym presiel.
napisala som, pomoz, aj nemusis, je to na kazdom cloveku, ci je ochotny vratit sa k zlozitym a negativnym situaciam, ked mu sposobuju este rany, nie je nutne sa vracat. preto som napisala, bud/ alebo.
Myslim, ze kazdy to pochopi, aj zadavatelel, mozno zartoval a mozno nie. Aj ked zartoval, mozno tie prispevky pomozu niekomu, kto o takychto veciach nezartuje, ale preziva.
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Je síce pravda, že tých chýb je tam more až sa mi zle čítalo. Ale obsah mi vyrážal dych, je to vôbec možné ......

Teraz k téme :
Osud si s Tebou kruto zahral, ale predsa zo všetkého sa nájde nejaké východisko. Mala by si si hlavne prestať vyčítať a zúfať (aj keď to na zúfanie je a mne sa ľahko hovorí, keď také niečo nepoznám).
Máš to veľmi pekne napísané v "taiko" príspevku a z ostatných by si si mohla tiež niečo vybrať.
Keď sa nemáš komu vyrozprávať, napíš to sem. Sme tu od toho aby sme poradili a podržali.
Určite tu nájdeš aj veľa priateľov.
2 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

taiko Pozri príspevok
Myslim, ze co by to rovno aj tak bolo a niekto si robil srandu, tak vznikne mensia skoda, ako ked je prispevok pravdivy a my zacneme pochybovat, niekoho odsudzovat a karat. Existuje 100 pricin, pre ktore nemusi babusik reagovat.
Ak si niekto robi srandu, skodi predovsetkym sam sebe, nie nam, ci?
samozrejme, ale nemá dôvod sa ani nepoďakovať za vaše príspevky...a sledovať to tu...aj ja už budem len sledovať a počkám si na zadavateľa a jeho príspevky....ak sa včera prihlasil/a...tak snáď zvládne aj napísať...kiež by som mala pravdu a bola to len sranda....číta sa to naozaj veľmi zle...
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Halli Pozri príspevok
samozrejme, ale nemá dôvod sa ani nepoďakovať za vaše príspevky...a sledovať to tu...aj ja už budem len sledovať a počkám si na zadavateľa a jeho príspevky....ak sa včera prihlasil/a...tak snáď zvládne aj napísať...kiež by som mala pravdu a bola to len sranda....číta sa to naozaj veľmi zle...
Halli, z textu príspevku sa dá čítať, že je to spoveď ženy v zlej životnej situácii, naše rady boli vcelku totožné. Bolo to vypustené na jeden dych, ako sa hovorí, takže gramatika tu ani nie je dôležitá, veď aj taký, čo nepozná dobre SJ, môže mať problémy, ten po sebe neopravuje, ak volá o pomoc. Možno hľadá odborníka, možno je už v nemocnici, ktovie?
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať