Zavrieť

Porady

zomrel mi priatel

dobrý den pred rokom my zomrel priatel a koli práci ja si to nedokázem odpustit nedali sme si ani pusu pohádali sme sa koli mojej novej práci nechcem aby som pracovala ja osm zase nechcela byt doma odišiel so slzamy v očiach nahnevanný ceste domou havaroval a o tyžden zomrel jeho mamka my na pohrebe strašne vynadala vyfackala ma a nazvala vrahom vraj je to moja viny prečo zomrel ...nikdy v živote si neodpustim že som ho pustila v takov stave na cestu ..práca sa my stala domovom bola som tam viac ako doma len aby som nemusela doma sediet a myslieť na neho pracovala som piatky sviatky spoznala nových ludi oblubila som si to tam avšak prepustili ma rok po priatelovej smrty ostali my len spomienky a oči pre plač a 3 dobre priatelky ...odchod bol velmy emotivny mala skupinky 40 ludi si ma velmy oblubila dokonca my aj gratulovali kedže to bolo akurat na moje narodeniny ...no prišla dalšia rana diganoza rakovina začala som behat po lekároch nasledkom čoho ma vyhodili z dalšej práce ,skusila som si najst noveho priatela mala som 3 mesačný vstah ktoreho nasledkom je moja menšia sebadvovera a vedčšie podcenovanie sa ,začali nočne mory stále som myslienkamy pri priatelovy chorobe čo dalej robit chýba my práca no nedá sa s tým nič robit rodičia o priatelovej smrty nevedia boli v tedy odcestovany o rakovine im nechcem povedat teta na to pred 2 rokmy zomrela s kým sa porozprávat kto my pomože priatelky no avšak aj tu je problem jedna sa 5 rokou pokuša o babo druha je tehotna s chlapom ktory je ženatý a tretia chystá svadbu maju každá dost problemou nechcem zaťažovat ...poslednu noc som sa prichitila pri myslienke radšej odist zo sveta ...ale ja to nechcem ! boh my dal život ja nemam pravo vziat si ho ...v snoch sa my sníva ako ma priatelky zradia ako sa my otočia chrbtom ...žemy pomoc mamky ani to nemožem moj brat je trpazličieho zrastu celý život sa mu maka viac venovala mna nema rada tak ako jeho raz my povedala že mam skazené srdce že nie som dobra ..v tedy osm sa rozhodla pomáhať žit vo viere a byt človekom o ktoro povedia ano ta ma dobre srdce ...prosim poradte k lekarovy nemožem tam treba ten papierik a ten si nedokažem vypitat som moc bojazliva a naviše moj lekár je mrzuty starši pán ktory sem tam aj skrikne ani si to neuvedomy ma taky hlas ale ja sa čato ulutostym a rozplačem sa ...poradte prosím ...Vopred ďakuje za odpovede
Naposledy upravil Dav : 18.12.12 at 09:35
Usporiadat
babušik babušik

babušik je offline (nepripojený) babušik

ahojte všetci na začiatok s avam chcem všetky podakovat a zároveň aj ospravedlnit že som v tedy neodpisala ale bola som len cez telefon a ťažko sa my odpisuje ..za chýby sa ospravedlnujem ale fakt to bolo napisane tak ako tu už niekto spomenul nadýchla som sa a všetko zo srdca vypustila ...jajj ludia bodaj by ste mali všetci pravdu bodaj by to bol len zlý sen bodaj by som sa ráno zobudila a moj priatel majko by ležal vedla mňa a držal ma v objatý ja by som mala prácu a priatelou a hlavne hlavne mojho majka nič viac nepotrebujem stačí my len majko každý deň sa modlim každý deň prosím boha aby my ho vrátil aspon na chvilku aspon na pol hodinku porozprávali by sme sa ...ale ja nemyslím na samovrazdu ja som sa len raz prichitila pri tejto myšlienke a dúfam že viac sa už nebude opakovat chcem žiť chcem tu byt ..každý den dakujem bohu že som tu ...
1 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

babušik, po všetkých radách, ktoré si tu dostala Ti môžem dať len jednu a podľa mňa najzásadnejšiu. Človek, ktorý nedokáže odpustiť sám sebe, nedokáže odpustiť ani iným. Tu musíš začať a tie reči, že to nikdy nedokážeš ... ani neskúšaj. Ak urobíš tento prvý krok, začnú sa diať veci, až sa budeš čudovať.

Tvoj priateľ Ťa miloval a nikdy by neopustil tento svet s tým, že by sa na Teba hneval. Nikdy by nechcel, aby si trpela. Práve naopak. Ak by mohol, tak by Ti naložil na zadok za to, ako sa umáraš výčitkami. Začni sa správať presne tak, ako by si chcela Ty od priateľa, keby tu on zostal a Ty si sedela v tom aute.

Ver mi, viem o čom píšem. Ak si upraceš v hlave, potom postupne zistíš, že veci nie sú také zložité.
3 0
babušik babušik

babušik je offline (nepripojený) babušik

a ešte som chcela odhodlala som sa napisat po dlhom case prosim neodcudzujte ma velmi ťažko sa my to píše je to ...a ja hladam všetky možnosty ako byt opet ťa marcela ako na začiatku mojho konca (odchodu majka ) chcem byt štasná chcem naozaj až tak veľa ? len štastie ? ked aj budem mať rakovinu ale chcem majka chcem aby bol štastný ked aj nie so mnou ... a nechcem ist k psychošovy chcem najst dostatok vlasnej sili pokušam sa o to už rok ale je to velmy tažke velmy bolestive prosim da sa s toho dostat aj bez oblbovakou ? ...
a ešte k tomu že to je vymysel neodsudzujem nikoho že si mysli že to je lož každy ma pravo pochybovat su rozni luda schopny vymyslu ale neviem si predstaviť že by sa našiel niekto kto by si toto vymyslel a aky by mal na to dvovod ...a ešte vas velmi prosím nevadte sa tu koli mne je my moc luto že som vo vás zbudila hašterenie o to my nešlo len som chcela malu radu ...ak som niekomu ubližila velmy vás prosím o odpustenie ...
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

babušik, neboj sa, nechceš od života veľa. Chcieť v živote lásku a lásku rozdávať, je to najmenej, čo človek môže v živote chcieť. Trvalo rok, kým si sama dozrela a pochopila, že je čas pohnúť sa z miesta ďalej. Zvládneš to aj bez oblbovákov a psychoša. Ty sama si prišla po roku na začiatok cesty a teraz už len musíš na ňu vykročiť. Píšeš, že chceš nájsť dostatok sily, ale Ty si ju už našla. Ver mi, že Tvoj Majko bude na Teba hrdý, ako to všetko zvládneš. Urob všetko pre to, aby si bola šťastná. To je to jediné a najdôležitejšie, čo môžeš ešte pre Majka urobiť. Hlavu hore dievča, obuj si lodičky a vykroč, nech si na novej ceste už pred sviatkami.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

babušik Pozri príspevok
a ešte som chcela odhodlala som sa napisat po dlhom case prosim neodcudzujte ma velmi ťažko sa my to píše je to ...a ja hladam všetky možnosty ako byt opet ťa marcela ako na začiatku mojho konca (odchodu majka ) chcem byt štasná chcem naozaj až tak veľa ? len štastie ? ked aj budem mať rakovinu ale chcem majka chcem aby bol štastný ked aj nie so mnou ... a nechcem ist k psychošovy chcem najst dostatok vlasnej sili pokušam sa o to už rok ale je to velmy tažke velmy bolestive prosim da sa s toho dostat aj bez oblbovakou ? ...
a ešte k tomu že to je vymysel neodsudzujem nikoho že si mysli že to je lož každy ma pravo pochybovat su rozni luda schopny vymyslu ale neviem si predstaviť že by sa našiel niekto kto by si toto vymyslel a aky by mal na to dvovod ...a ešte vas velmi prosím nevadte sa tu koli mne je my moc luto že som vo vás zbudila hašterenie o to my nešlo len som chcela malu radu ...ak som niekomu ubližila velmy vás prosím o odpustenie ...
Pozri sa, ty sa nikomu nemusis ospravedlnovat, ze si tu riesila svoj problem. Aj keby si si ho vymyslela, je to tvoja vec. Ked ti neverili, je to problem ich, nie tvoj. Vyber si z prispevkov tie, ktore su ti napomocne a ostatne si nevsimaj. Aj tu na Porade by malo platit, "hod kamenom prvy, co si bez viny".... Ak nechces navstivit psychiatra a uzivat antidepresiva, skus oslovit klinickeho psychologa, najdes ich aj na nete a vyber si nejakeho v mieste bydliska,nepotrebujes ziadne odporucanie od lekarov, niekedy terapeuticke sedenia s clovekom, co ta vypocuje stoji ovela viac, ako za hrst liekov denne. Verim, ze cas vswtko zahoji, alebo aspon zmierni tu bolest, co prezivas.
4 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

alaya1 Pozri príspevok
Pozri sa, ty sa nikomu nemusis ospravedlnovat, ze si tu riesila svoj problem. Aj keby si si ho vymyslela, je to tvoja vec. Ked ti neverili, je to problem ich, nie tvoj. Vyber si z prispevkov tie, ktore su ti napomocne a ostatne si nevsimaj. Aj tu na Porade by malo platit, "hod kamenom prvy, co si bez viny".... Ak nechces navstivit psychiatra a uzivat antidepresiva, skus oslovit klinickeho psychologa, najdes ich aj na nete a vyber si nejakeho v mieste bydliska,nepotrebujes ziadne odporucanie od lekarov, niekedy terapeuticke sedenia s clovekom, co ta vypocuje stoji ovela viac, ako za hrst liekov denne. Verim, ze cas vswtko zahoji, alebo aspon zmierni tu bolest, co prezivas.
Ani čas nezahojí VŠETKO - po veľkej rane minimálne veľká jazva .
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

zknihy Pozri príspevok
Ani čas nezahojí VŠETKO - po veľkej rane minimálne veľká jazva .

cit.Verim, ze cas vswtko zahoji, alebo aspon zmierni tu bolest, co prezivas.
0 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

alaya1 Pozri príspevok
cit.Verim, ze cas vswtko zahoji, alebo aspon zmierni tu bolest, co prezivas.
Ty aj keď náhodou dobre napíšeš, tak to svojím punktičkárstvom aj tak zabiješ (nie si ty nejaká učiteľka ???????????? ).

Výnimočne som ťa nekritizoval
ani nepísal tebe, ale babušikovi
(a ona to aj tak vie , cíti odišiel jej zo života jeden (z niekoľkých) "svetov" . Zostane po ňom diera / prázdno / jazva - - to je normálne.
Aj to je normálne, že tie ostatné "svety " jej žijú ďalej - aj keď niektoré práve teraz haprujú )

A tvoje som
videl
chápal
na prvý raz
nemusíš sa opakovať.
Aj keď je to určitým spôsobom klišé !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

zknihy Pozri príspevok
Ty aj keď náhodou dobre napíšeš, tak to svojím punktičkárstvom aj tak zabiješ (nie si ty nejaká učiteľka ???????????? ).

Výnimočne som ťa nekritizoval
ani nepísal tebe, ale babušikovi
(a ona to aj tak vie , cíti odišiel jej zo života jeden (z niekoľkých) "svetov" . Zostane po ňom diera / prázdno / jazva - - to je normálne.
Aj to je normálne, že tie ostatné "svety " jej žijú ďalej - aj keď niektoré práve teraz haprujú )

A tvoje som
videl
chápal
na prvý raz
nemusíš sa opakovať.
Aj keď je to určitým spôsobom klišé !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nestaram sa, kto je kto, preco je nutne starat sa kto som ja a co robim.Tato tema je velmi smutna, ci je realna ci fiktivna, a preto nebudem zachadzat .
0 0
babušik babušik

babušik je offline (nepripojený) babušik

ved toto stratila som všetko čo som mala čo som si budovala stratila som štasie lasku...
0 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

alaya1 Pozri príspevok
Nestaram sa, kto je kto, preco je nutne starat sa kto som ja a co robim.Tato tema je velmi smutna, ci je realna ci fiktivna, a preto nebudem zachadzat .
Ešte stále nerozumieš, že to je realita a hlavne, že je to na 99% tak, ako to babusik cíti .
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

babušik Pozri príspevok
ved toto stratila som všetko čo som mala čo som si budovala stratila som štasie lasku...
Skus vyhladat psychologa, ako som ti pisala v inom prispevku.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
babušik Pozri príspevok
ved toto stratila som všetko čo som mala čo som si budovala stratila som štasie lasku...
Babusik, dufam, ze to nebude zniet velmi okazalo, ci pateticky, ked poviem, ze nie je pravda ze si vsetko stratila.
1. Stale mas schopnost niekoho milovat a s niekym byt. Aj ked sa to teraz tak nejavi.
2. Mas vedomie, ze na svete bol niekto, kto miloval Teba. A aj ked ten odisiel, urcite Tu caka niekto iny aby Ta miloval.
3. Mas vedomie, ze si schopna primat ludi, aby si Ta vazili, mali radi a oblubili si Ta. (tych 40 ludi v byvalom zamestnani, ktori si Ta oblubili, nie je veru na zahodenie). Ked si to dokazala raz, tak podobny kolektiv najdes znovu.
4. Mas vedomie, ze to co si si dokazala vybudovat raz, dokazes vybudovat znova. Tato schopnost sa neda zabudnut.
5. A hlavne, to co si budovala si nestratila, len Ti to bolo docasne odobrane. Kludne chod a vezmi si to spat.

Chod pozriet Maja. Prines mu kvety. Postazuj sa mu. Porozpravaj sa s nim, opytaj sa ho. Myslim, ze Ti odpovie v podobnom duchu, ako Ti poradili mnohi tu. Jeho mamke daj este cas. Ak je lutost sestrou beznadeje, tak je smutok otcom zlosti. Vacsinou vsak zlost pominie.

Ak najdes odvahu silu, bolo by fajn povedat Vasim vsetko (aj o chorobe), co Ta trapi. Ked sa to dozvedia neskor, mohlo by ich trapit, ze sa im vlastne dieta boji/hanbi zdoverit. A ver mi ulavi sa aj Tebe. Ruzove slony, schovane pod stolom, o ktorych sa v rodine nehovori, vsetkych trapia. Je potrebne o nich hovorit a ubolnit emocie, ktore vzbudzuju.

Takze Ti obzvlast v tomto Vianocnom case prajem, kopu sily, guraze, odvahy a trpezlivost (aj samej so sebou). Prajem Ti aby si sviatky prezila najlepsie ako sa len da a podla moznosti s kopou blizkych ludi. Nechaj radost, lasku, naklonnost, priatelstvo, ochotu nech pomalicky vystriedaju lutost, beznadej, strach a zlost.
Co bolo bolo, je cas ist dalej. Nech je pre teba Novy rok, novym v tom najzakladnejsom zmysle slova.
Naposledy upravil taiko : 22.12.12 at 09:17 Dôvod: preklepy
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Taiko, vedomie o tom, čo si vyššie napísal, babušik má, absolútne súhlasím, ale má aj podvedomie, takže to niečo v podvedomí treba poriešiť, aby bola v pohode.
1 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

Kvaka Pozri príspevok
Taiko, vedomie o tom, čo si vyššie napísal, babušik má, absolútne súhlasím, ale má aj podvedomie, takže to niečo v podvedomí treba poriešiť, aby bola v pohode.
Taiko Pozri príspevok
Velmi zaujimava pripomienka. A ako sa "riesi" podveoomie? Mas na mysli meditaciu?
Netuším, čo myslíš pod meditáciou.

Ale na čistenie podvedomia (kedže ten balvan chce riešiť) by mohla takto skúsiť použiť vedomie :

- vyhradí si nejaký čas v podvečer
- dá si kávu
- zoberie si nejaký text - napríklad niektorý svoj príspevok / alebo nejaký text od Majka
- číta si ho a necháva pôsobiť na vedomie

- po pár dňoch to zopakuje

- po pár dňoch to zopakuje

- po pár dňoch to zopakuje

podľa reakcií svojho vedomia na ten istý text určuje jeho (pre ňu ) pravdivostnú hodnotu .

Ak sa pravdivostná hodnota znižuje - napr text menej bolí , vedomie pomohlo podvedomiu.

Ak je pravdivostná hodnota po 3-5 zopakovaniach rovnaké - asi to NEVIE sama vyriešiť a treba urobiť ďalší krôčik.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

hm....nestretla som sa este s clovekom s tazkou depresivnou poruchou, ktory by zvladol citat texty s porozumenim.
0 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

alaya1 Pozri príspevok
hm....nestretla som sa este s clovekom s tazkou depresivnou poruchou, ktory by zvladol citat texty s porozumenim.
Nemám na to vzdelanie , ale
Keď je schopná sem písať (už celkom "logicky čisté" ) príspevky, tak ju podľa mňa NEMÁ !!!!!!!!!!!!!!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1 Pozri príspevok
hm....nestretla som sa este s clovekom s tazkou depresivnou poruchou, ktory by zvladol citat texty s porozumenim.
Stretla si vôbec nejakého jedinca , ktorý by sa Ti priznal z nejakou depresiou ???

Nemyslím tým teraz nejakú depku zo zlého počasia , zo šéfa ( ktorý sa realizuje na podriadenom ) , z pohľadu na ten bankový účet ...atď ...
Proste nie depku , lež depresiu ....a poriadnu , ktorá si vyžaduje pomoc psychoša a či psychoša ...


Stretla ??????...lebo súdiac podľa príspevkov súdim ( možno zle ) , že skôr nie ako áno ...


zknihy
(už celkom "logicky čisté" )
...niekedy je dobré logiku nechať pred dverami ...alebo aspoň v chodbe a do izby nepustiť ....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač Pozri príspevok
Stretla si vôbec nejakého jedinca , ktorý by sa Ti priznal z nejakou depresiou ???

Nemyslím tým teraz nejakú depku zo zlého počasia , zo šéfa ( ktorý sa realizuje na podriadenom ) , z pohľadu na ten bankový účet ...atď ...
Proste nie depku , lež depresiu ....a poriadnu , ktorá si vyžaduje pomoc psychoša a či psychoša ...


Stretla ??????...lebo súdiac podľa príspevkov súdim ( možno zle ) , že skôr nie ako áno ...



...niekedy je dobré logiku nechať pred dverami ...alebo aspoň v chodbe a do izby nepustiť ....

Za 10 rokov praxe ich bolo myslim si dost a ver, ze si depresny stav pripustali, dokonca o nom vedeli, len si s tymto stavom nevedeli sami pomoct. Ale boli aj taki "hrdinovia", co si mysleli, ze su v pohode, ale neboli...to je vsak ina kategoria.- A tie zivotne okolnosti, co opisujes ako "depky", ludia depresiami oznacuju, ale urcite to deprasny stav nie je.



Zelam zadavatelke, aby nasla silu vyhladat pomoc.
Naposledy upravil alaya1 : 22.12.12 at 10:40 Dôvod: uprava
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac

alaya1 Pozri príspevok
... moje komentare nechaj tak.
...veď práve , že len tie komentáre...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať