Zavrieť

Porady

zomrel mi priatel

dobrý den pred rokom my zomrel priatel a koli práci ja si to nedokázem odpustit nedali sme si ani pusu pohádali sme sa koli mojej novej práci nechcem aby som pracovala ja osm zase nechcela byt doma odišiel so slzamy v očiach nahnevanný ceste domou havaroval a o tyžden zomrel jeho mamka my na pohrebe strašne vynadala vyfackala ma a nazvala vrahom vraj je to moja viny prečo zomrel ...nikdy v živote si neodpustim že som ho pustila v takov stave na cestu ..práca sa my stala domovom bola som tam viac ako doma len aby som nemusela doma sediet a myslieť na neho pracovala som piatky sviatky spoznala nových ludi oblubila som si to tam avšak prepustili ma rok po priatelovej smrty ostali my len spomienky a oči pre plač a 3 dobre priatelky ...odchod bol velmy emotivny mala skupinky 40 ludi si ma velmy oblubila dokonca my aj gratulovali kedže to bolo akurat na moje narodeniny ...no prišla dalšia rana diganoza rakovina začala som behat po lekároch nasledkom čoho ma vyhodili z dalšej práce ,skusila som si najst noveho priatela mala som 3 mesačný vstah ktoreho nasledkom je moja menšia sebadvovera a vedčšie podcenovanie sa ,začali nočne mory stále som myslienkamy pri priatelovy chorobe čo dalej robit chýba my práca no nedá sa s tým nič robit rodičia o priatelovej smrty nevedia boli v tedy odcestovany o rakovine im nechcem povedat teta na to pred 2 rokmy zomrela s kým sa porozprávat kto my pomože priatelky no avšak aj tu je problem jedna sa 5 rokou pokuša o babo druha je tehotna s chlapom ktory je ženatý a tretia chystá svadbu maju každá dost problemou nechcem zaťažovat ...poslednu noc som sa prichitila pri myslienke radšej odist zo sveta ...ale ja to nechcem ! boh my dal život ja nemam pravo vziat si ho ...v snoch sa my sníva ako ma priatelky zradia ako sa my otočia chrbtom ...žemy pomoc mamky ani to nemožem moj brat je trpazličieho zrastu celý život sa mu maka viac venovala mna nema rada tak ako jeho raz my povedala že mam skazené srdce že nie som dobra ..v tedy osm sa rozhodla pomáhať žit vo viere a byt človekom o ktoro povedia ano ta ma dobre srdce ...prosim poradte k lekarovy nemožem tam treba ten papierik a ten si nedokažem vypitat som moc bojazliva a naviše moj lekár je mrzuty starši pán ktory sem tam aj skrikne ani si to neuvedomy ma taky hlas ale ja sa čato ulutostym a rozplačem sa ...poradte prosím ...Vopred ďakuje za odpovede
Naposledy upravil Dav : 18.12.12 at 09:35
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ale na druhej strane má pravdu zadávatelka- pokial sa povadili a on išiel v strese od nej a havaroval,tak si myslím,že výčitky svedomia sú namieste-ja by som tiež mal výčitky do konca života...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Halli Pozri príspevok
samozrejme, ale nemá dôvod sa ani nepoďakovať za vaše príspevky...a sledovať to tu...aj ja už budem len sledovať a počkám si na zadavateľa a jeho príspevky....ak sa včera prihlasil/a...tak snáď zvládne aj napísať...kiež by som mala pravdu a bola to len sranda....číta sa to naozaj veľmi zle...
Nikdy nevieš či je napísané pravda, máš pravdu...-možno že je všetko inak...niekedy sú tu na porade vidieť nadprirodzené veci..., vela všelijakých pochybných individuí sa tu pohybuje, tak tažko je tu už veriť niekomu a niečomu...
1 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Napísala som svoj pochybovačný príspevok slušne a pekne...a nemyslím si, že by som niekoho tým znevažovala. Ale niekto čaká čo mu napíšeme....číta to a nereaguje....nikto z nás nevie, kto to je a ako sa cíti keď číta Vaše dobre mienené rady. Posledný krát píšem : bodaj by som mala pravdu!
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Halli Pozri príspevok
samozrejme, ale nemá dôvod sa ani nepoďakovať za vaše príspevky...a sledovať to tu...aj ja už budem len sledovať a počkám si na zadavateľa a jeho príspevky....ak sa včera prihlasil/a...tak snáď zvládne aj napísať...kiež by som mala pravdu a bola to len sranda....číta sa to naozaj veľmi zle...
Halli, vazne to stalo zato zasiat tu to semienko pochybnosti? Vies si predstavit, ako sa babusik musi citit, ked to co popisala je pravdivy pribeh ale nemoze(nema silu) priebezne reagovat? So vsetkou uctou a respektom k Tebe, ucast si neprejavila, radu si nedal(a), kritizoval(a) si za gramatiku a este si babusika aj spochybnila. Ludia tu maju nieco medzi usami a ked si budu mysliet, ze je to cele fake, tak jednoducho nebudu reagovat.

Pevne verim, ze tu ludia nepisu a nereaguju, aby im niekto dakoval, ale radia, ci len preukazuju ucast, nezistne. A aj ked zadavatel nereaguje a nedakuje, je mozne ze nasiel trosku pomoci a o to tu primarne ide, ci nie?
1 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

taiko Pozri príspevok
Halli, vazne to stalo zato zasiat tu to semienko pochybnosti? Vies si predstavit, ako sa babusik musi citit, ked to co popisala je pravdivy pribeh ale nemoze(nema silu) priebezne reagovat? So vsetkou uctou a respektom k Tebe, ucast si neprejavila, radu si nedal(a), kritizoval(a) si za gramatiku a este si babusika aj spochybnila. Ludia tu maju nieco medzi usami a ked si budu mysliet, ze je to cele fake, tak jednoducho nebudu reagovat.

Pevne verim, ze tu ludia nepisu a nereaguju, aby im niekto dakoval, ale radia, ci len preukazuju ucast, nezistne. A aj ked zadavatel nereaguje a nedakuje, je mozne ze nasiel trosku pomoci a o to tu primarne ide, ci nie?
Taiko povedal si hneď na úvod všetko!!! *Máš tam veľa súhlasov, nevšimol si si, že som sa ti snažila poďakovať za zadavateľa témy a popriať ti aj krásne sviatky? Potrebuješ riešiť stále aj mňa? Opakujem ...napísala som to slušne a je na každom čo si vyberie! Prosím už to nerieš....bol to len môj názor a mám právo ho vyjadriť zrovna tak ako ty! Ďakujem.

...a nech sa cíti akokoľvek, možno práve toto ju vyburcuje ku komunikácií...pochody duše sú nepochopiteľné...ale ty by si to pochopiť mohol.
Naposledy upravil Halli : 19.12.12 at 11:04
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

taiko Pozri príspevok
Halli, vazne to stalo zato zasiat tu to semienko pochybnosti? Vies si predstavit, ako sa babusik musi citit, ked to co popisala je pravdivy pribeh ale nemoze(nema silu) priebezne reagovat? So vsetkou uctou a respektom k Tebe, ucast si neprejavila, radu si nedal(a), kritizoval(a) si za gramatiku a este si babusika aj spochybnila. Ludia tu maju nieco medzi usami a ked si budu mysliet, ze je to cele fake, tak jednoducho nebudu reagovat.

Pevne verim, ze tu ludia nepisu a nereaguju, aby im niekto dakoval, ale radia, ci len preukazuju ucast, nezistne. A aj ked zadavatel nereaguje a nedakuje, je mozne ze nasiel trosku pomoci a o to tu primarne ide, ci nie?
Pochybovala som predtým, ako Halli napísala svoj príspevok, lebo ako píše Stanislav 1975: "vela všelijakých pochybných individuí sa tu pohybuje". Kto chce poradiť, poradí a nebude sa dívať na to, kto čo píše. Neviem, prečo práve ty by si mal rozhodovať o tom, v akom duchu sa majú niesť príspevky v tejto téme. Čo tak trocha tolerancie aj k názorom iných?
2 1
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Llívia Pozri príspevok
Pochybovala som predtým, ako Halli napísala svoj príspevok, lebo ako píše Stanislav 1975: "vela všelijakých pochybných individuí sa tu pohybuje". Kto chce poradiť, poradí a nebude sa dívať na to, kto čo píše. Neviem, prečo práve ty by si mal rozhodovať o tom, v akom duchu sa majú niesť príspevky v tejto téme. Čo tak trocha tolerancie aj k názorom iných?
Taiko, je asi taký ako ked som ja sa tak bližšie dal na Poradu pred rokmi - všetkému, všetkým som veril, každého som ľutoval, čo sa mu stalo niečo zlé, každého som podporil- ale ako všetci vedia, človek z toho začne pomaly vytriezvovať, troška stratí ilúzie...-človek si zo začiatku myslí aká je to tu idylka, ako je každý kamoš, každý je pravdovravný, ale zobudíme sa z toho sna ,skor či neskor...
Taiko, zatial za to nemože, on chce dobre..., len do toho tu nevidí ešte...-keď mu za pomoc párkrát pichnú nožík od chrbta ako odmenu ,tak aj on pochopí...
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Llívia Pozri príspevok

Aj v dobe , keď boli nutné tie výmenné lístočky , pacient mohol ísť na základe slobodnej voľby bez papierika k psychošom ...


V istom čase, keď boli nutné tie výmenné lístočky, pacient potreboval tento papierik aj k psychošom. Výnimkou bolo, ak išlo o "akútny stav", vtedy mohol aj bez papierika, čo sa bežne využívalo, keďže ľudia nechceli chodiť k svojmu obvoďákovi pre papierik. Od 1.6.2009 výmenné lístky k psychošom netreba
Liv...a Ty nevieš , že JA VRAVÍM IBA NA ZÁKLADE OSOBNÝCH SKÚSENOSTÍ....???

Tá doba , ktorú spomínam , je pred tým uvádzaným rokom ...t.j. , pred rokom 2009 .......
Na druhej strane sa dá ale povedať , že aj od lekára záleží .... a ja sa na tých " mojich " fakt nemôžem sťažovať , asi som jeden z tých mála ...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

buchač Pozri príspevok
Liv...a Ty nevieš , že JA VRAVÍM IBA NA ZÁKLADE OSOBNÝCH SKÚSENOSTÍ....???

Tá doba , ktorú spomínam , je pred tým uvádzaným rokom ...t.j. , pred rokom 2009 .......
Na druhej strane sa dá ale povedať , že aj od lekára záleží .... a ja sa na tých " mojich " fakt nemôžem sťažovať , asi som jeden z tých mála ...
Neviem, ale poznám človeka, bol na tom psychicky dosť zle- a sám prišiel o polnoci dokonca do nemocnice( nie do ambulancie) a zobrali ho hneď...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Neviem, ale poznám človeka, bol na tom psychicky dosť zle- a sám prišiel o polnoci dokonca do nemocnice( nie do ambulancie) a zobrali ho hneď...
A skor či neskor to tam asi aj ja dopracujem...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Pôvodca textu príspevku: buchač Liv...a Ty nevieš , že JA VRAVÍM IBA NA ZÁKLADE OSOBNÝCH SKÚSENOSTÍ....???

Tá doba , ktorú spomínam , je pred tým uvádzaným rokom ...t.j. , pred rokom 2009 .......

To, čo som napísala, sa týkalo obdobia PRED 1.6.2009:
Llívia Pozri príspevok
V istom čase, keď boli nutné tie výmenné lístočky, pacient potreboval tento papierik aj k psychošom. Výnimkou bolo, ak išlo o "akútny stav", vtedy mohol aj bez papierika, čo sa bežne využívalo, keďže ľudia nechceli chodiť k svojmu obvoďákovi pre papierik. Od 1.6.2009 výmenné lístky k psychošom netreba http://www.sme.sk/c/4843497/vymenne-...om-okresu.html
Výmenné poukazy boli zavedené asi v r. 2008 (?), takže od r. 2008 (?) do 31.5.2009 aj k psychošom bolo treba výmenný poukaz (alebo to obísť cez "akútny stav").
0 0
Tímea Figová Tímea Figová

Tímea Figová je offline (nepripojený) Tímea Figová

Babušik, robím s takýmito ťažkými vecami, pracujem ako terapeut.....Existuje veľmi potrebný ozdravujúci proces pre Teba - odpustenie zo strany priateľa, rozlúčenie sa s ním - lebo to Tebe chýba, náhle odišiel a Ty si mu nestihla niečo povedať.....ak by si mala vážny záujem, pošli mi na Teba nejaký kontakt....
3 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
eeejha, ale sa to tu nejak zvrhlo.
Ty buocik, noze sa tak nepajed. Ked to babusik bude citat, tak jej aj luto pride, ze sa tu ludia vadia.
Kedze plati to Greenspanovo:
“ I know you think you understand what you thought I said but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant”.
tak tu dochadza k urychlenym zaverom. Hlavne ked sa nam to podari ukocirovat.Sme zabudli, ze tato debata nie je o nas, ale o babusikovi, tak by som nesmelo navrhol, aby sme sa k nej (babusikovi) vratili.
1 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

taiko Pozri príspevok
eeejha, ale sa to tu nejak zvrhlo.
Ty buocik, noze sa tak nepajed. Ked to babusik bude citat, tak jej aj luto pride, ze sa tu ludia vadia.
Kedze plati to Greenspanovo:
“ I know you think you understand what you thought I said but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant”.
tak tu dochadza k urychlenym zaverom. Hlavne ked sa nam to podari ukocirovat.Sme zabudli, ze tato debata nie je o nas, ale o babusikovi, tak by som nesmelo navrhol, aby sme sa k nej (babusikovi) vratili.
Ak má táto debata babušikovi pomôcť, tak nie my k nej, ale
- ona k nám sa musí vrátiť

- vyškrtať naše omyly
- prípadne dodať nové info.
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

zknihy Pozri príspevok
Ak má táto debata babušikovi pomôcť, tak nie my k nej, ale
- ona k nám sa musí vrátiť

- vyškrtať naše omyly
- prípadne dodať nové info.
Možno sa vráti, budeme čakať, ale môže byť aj tak, že už sa jej uľavilo, keď to zo seba dala von. Ešte sú iné možnosti, môže byť už pod dohľadom odborníka, môže byť, že študuje tému Onkologickí pacienti, ako neprihlásená.
Držím ti prsty babušik, ty za nič nemôžeš, ľudia sa často hádajú a potom, keď sa stane to najhoršie, si vyčítajú, čo všetko nestihli tomu druhému povedať. Dá sa to vyriešiť, treba hľadať cestu, ako.
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Zasnem nad niekolkymi prispievatelmi. Podla mna je uplne jedno, ci su to realne, ci fiktivne otazky. Otazky boli polozene a kto chcer odpovie, kto nie, nech necha tak. Je x ludi, ktorym mozno korektne odpovede pomozu, prave v case vianocnom, ked u mnohych ludi je depresia a zufalstvo na vzostupe.

Ja som len udivena, ako vo vsetkom treba hladat podvod, klam a neserioznost.
0 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia Pozri príspevok
Pochybovala som predtým, ako Halli napísala svoj príspevok, lebo ako píše Stanislav 1975: "vela všelijakých pochybných individuí sa tu pohybuje". Kto chce poradiť, poradí a nebude sa dívať na to, kto čo píše. Neviem, prečo práve ty by si mal rozhodovať o tom, v akom duchu sa majú niesť príspevky v tejto téme. Čo tak trocha tolerancie aj k názorom iných?
Pochybovačných príspevkov je tu viac, dokonca ten prvý ani nebol môj. Ale že len ten môj niekomu vadí Tolerancia na hovado (alebo som použila zlú predložku?).
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Neviem, ale poznám človeka, bol na tom psychicky dosť zle- a sám prišiel o polnoci dokonca do nemocnice( nie do ambulancie) a zobrali ho hneď...

Stanislav, myslim si, ze bol na tom este dost dobre, ak nasiel silu ist sam do nemocnice a vyhladat pomoc. Ludia v tazkych depresiach, nie su schopni prejst do vedlajsej izby, nieto do nemocnice. verim, ze sa mu ulavilo.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

horinka 7 Hours Ago #29294 No to je fakt, možno je to pravda, možno nie, možno pohľad z druhej strany by bol iný, ale neriešim to. Lebo takto by sa dalo polemizovať o mnohých príspevkoch. Riadim sa svojim volným časom chuťou písať.

Nikto ti nezakazoval vyjadrovať sa. No keby som si ja myslela, že to, čo píše, je pravda, tak si nedovolím jej radiť, lebo by to mohlo spôsobiť viac škody ako úžitku, keďže už padli aj také slová ako samovražda. A podľa toho, čo píše, to nevyzerá, že ju stačí potľapkať po pleci so slovami: "Ty za nič nemôžeš."
Odpoveď už dostala od Buchača - k psychiatrovi môže ísť aj bez odporúčania obvodného lekára - na to sa aj pýtala, takže sama si uvedomuje, akú pomoc potrebuje. Týmto považujem tému za vyriešenú.

Babušik, ak som sa mýlila a skutočne máš problémy, aké si opísala, prepáč mi (no holt, nie som tu jeden rok a to upodozrievanie o "fantómoch" má svoje dôvody). A držím palce, aby si našla odvahu ísť k lekárovi a nech sa ti skoro uľaví, polepší
Naposledy upravil Llívia : 19.12.12 at 19:51
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Llívia Pozri príspevok
horinka 7 Hours Ago #29294 No to je fakt, možno je to pravda, možno nie, možno pohľad z druhej strany by bol iný, ale neriešim to. Lebo takto by sa dalo polemizovať o mnohých príspevkoch. Riadim sa svojim volným časom chuťou písať.

Nikto ti nezakazoval vyjadrovať sa. No keby som si ja myslela, že to, čo píše, je pravda, tak si nedovolím jej radiť, lebo by to mohlo spôsobiť viac škody ako úžitku, keďže už padli aj také slová ako samovražda. A podľa toho, čo píše, to nevyzerá, že ju stačí potľapkať po pleci so slovami: "Ty za nič nemôžeš."
Odpoveď už dostala od Buchača - k psychiatrovi môže ísť aj bez odporúčania obvodného lekára - na to sa aj pýtala, takže sama si uvedomuje, akú pomoc potrebuje. Týmto považujem tému za vyriešenú.

Babušik, ak som sa mýlila a skutočne máš problémy, aké si opísala, prepáč mi (no holt, nie som tu jeden rok a to upodozrievanie o "fantómoch" má svoje dôvody). A držím palce, aby si našla odvahu ísť k lekárovi a nech sa ti skoro uľaví, polepší
Ja si tiež myslím čo aj Llívia, my možme niekoho potešiť, keď je smutný, alebo má zlú náladu a pod., ale keď niekto rozmýšľa nad samovraždou, tak naše mudrovanie jej nepomože-to treba ísť jednoznačne k lekárovi-odborníkovi, pochybujm, že by tu niekto z nás mal takú silu aby cez net niekoho odhovoril od samovraždy- to je hlúposť...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať