Zavrieť

Porady

zomrel mi priatel

dobrý den pred rokom my zomrel priatel a koli práci ja si to nedokázem odpustit nedali sme si ani pusu pohádali sme sa koli mojej novej práci nechcem aby som pracovala ja osm zase nechcela byt doma odišiel so slzamy v očiach nahnevanný ceste domou havaroval a o tyžden zomrel jeho mamka my na pohrebe strašne vynadala vyfackala ma a nazvala vrahom vraj je to moja viny prečo zomrel ...nikdy v živote si neodpustim že som ho pustila v takov stave na cestu ..práca sa my stala domovom bola som tam viac ako doma len aby som nemusela doma sediet a myslieť na neho pracovala som piatky sviatky spoznala nových ludi oblubila som si to tam avšak prepustili ma rok po priatelovej smrty ostali my len spomienky a oči pre plač a 3 dobre priatelky ...odchod bol velmy emotivny mala skupinky 40 ludi si ma velmy oblubila dokonca my aj gratulovali kedže to bolo akurat na moje narodeniny ...no prišla dalšia rana diganoza rakovina začala som behat po lekároch nasledkom čoho ma vyhodili z dalšej práce ,skusila som si najst noveho priatela mala som 3 mesačný vstah ktoreho nasledkom je moja menšia sebadvovera a vedčšie podcenovanie sa ,začali nočne mory stále som myslienkamy pri priatelovy chorobe čo dalej robit chýba my práca no nedá sa s tým nič robit rodičia o priatelovej smrty nevedia boli v tedy odcestovany o rakovine im nechcem povedat teta na to pred 2 rokmy zomrela s kým sa porozprávat kto my pomože priatelky no avšak aj tu je problem jedna sa 5 rokou pokuša o babo druha je tehotna s chlapom ktory je ženatý a tretia chystá svadbu maju každá dost problemou nechcem zaťažovat ...poslednu noc som sa prichitila pri myslienke radšej odist zo sveta ...ale ja to nechcem ! boh my dal život ja nemam pravo vziat si ho ...v snoch sa my sníva ako ma priatelky zradia ako sa my otočia chrbtom ...žemy pomoc mamky ani to nemožem moj brat je trpazličieho zrastu celý život sa mu maka viac venovala mna nema rada tak ako jeho raz my povedala že mam skazené srdce že nie som dobra ..v tedy osm sa rozhodla pomáhať žit vo viere a byt človekom o ktoro povedia ano ta ma dobre srdce ...prosim poradte k lekarovy nemožem tam treba ten papierik a ten si nedokažem vypitat som moc bojazliva a naviše moj lekár je mrzuty starši pán ktory sem tam aj skrikne ani si to neuvedomy ma taky hlas ale ja sa čato ulutostym a rozplačem sa ...poradte prosím ...Vopred ďakuje za odpovede
Naposledy upravil Dav : 18.12.12 at 09:35
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dann69 Pozri príspevok
Ak ti môžem poradiť, navštív klinického psychológa v tvojom obvode (na odporúčanie od tvojho všeobecného lekára). Z toho, čo si popisovala, mi to znie prinajmenšom ako postraumatická stresová porucha a/alebo depresia. Ak ti aspoň niečo z toho diagnostikuje, je možné k nemu chodiť pravidelne na terapeutické sedenia (ktoré ti bude preplácať poisťovňa), na ktorých sa môžeš naučiť tvoj problém zvládnuť (bez akýchkoľvek liekov). Riešenia, ktoré ti tu predkladajú ostatní, totiž môžu byť len veľmi krátkodobého charakteru a ak sa chceš z toho skutočne vyhrabať, potrebuješ pravidelnú psychologickú intervenciu.

Cital si moje prispevky? dodatok- k psychologovi netreba odporucaci listok.
0 0
Dann69 Dann69

Dann69 je offline (nepripojený) Dann69

alaya1 Pozri príspevok
Cital si moje prispevky? dodatok- k psychologovi netreba odporucaci listok.
Nie, nemal som čas čítať celú tému, ja som iba vyjadril svoj názor a radu.

No iste, k psychológovi nepotrebuješ odporučenie od všeobecného lekára, ale v tom prípade ťa vôbec nemusí prijať (ak má plné limity od poisťovní). Bez odporučenia ťa zo zákona totiž MUSÍ prijať iba v urgentnom prípade ohrozenia zdravia, t.j. ak máš suicidálne tendencie a pod.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dann69 Pozri príspevok
Ak ti môžem poradiť, navštív klinického psychológa v tvojom obvode (na odporúčanie od tvojho všeobecného lekára). Z toho, čo si popisovala, mi to znie prinajmenšom ako postraumatická stresová porucha a/alebo depresia. Ak ti aspoň niečo z toho diagnostikuje, je možné k nemu chodiť pravidelne na terapeutické sedenia (ktoré ti bude preplácať poisťovňa), na ktorých sa môžeš naučiť tvoj problém zvládnuť (bez akýchkoľvek liekov). Riešenia, ktoré ti tu predkladajú ostatní, totiž môžu byť len veľmi krátkodobého charakteru a ak sa chceš z toho skutočne vyhrabať, potrebuješ pravidelnú psychologickú intervenciu.
Dann69 Pozri príspevok
Keďže ti z tejto oblasti chýbajú vedomosti, tú poznámku si si odpustiť mohol

Každý obvodný klinický psychológ, ktorý má zmluvu s tvojou zdravotnou poisťovňou, a ku ktorému si odoslaný na základe odporučenia tvojho obvodného všeobecného lekára, je zo zákona POVINNÝ poskytnúť ti základnú zdravotnú starostlivosť, v rámci ktorej ti vykoná potrebné psychologické vyšetrenie, vypracuje posudok a v lepšom prípade (ak je tvoje ochorenie dostatočne vážne a má na daný mesiac limity pre poisťovňu) ti poskytnúť i psychoterapeutickú intervenciu.

Psychológovia, ktorých si mal zrejme na mysli ty, sú buď klinickí psychológovia, ktorí NEMAJÚ zmluvy so zdravotnými poisťovňami (a u ktorých ideš prirodzene na priamu platbu) alebo súkromní poradenskí psychológovia (ktorí nemajú nič spoločné s rezortom zdravotníctva a nie sú kompetentní riešiť PTSP či hlbšie psychické poruchy). Ako som písal, v tomto prípade pôjde minimálne o PTSP / strednú až hlbokú depresiu, ktorá sa väčšinou rieši dlhodobo na terapeutických sedeniach, pričom rýchle "rady" kamarátov nemusia byť vždy dostatočne efektívne a profesionálne.
To prve cervene- to som este taky pojem nepocula a to druhe cervene, ziaden odbornik by cez net nediagnostiikoval, len laik si to dovoli.

Modre- nepotrebne.
0 1
Dann69 Dann69

Dann69 je offline (nepripojený) Dann69

alaya1 Pozri príspevok
To prve cervene- to som este taky pojem nepocula a to druhe cervene, ziaden odbornik by cez net nediagnostiikoval, len laik si to dovoli.
Mýliš sa, v súčasnosti už existujú i profesionálne psychoterapeutické intervencie cez internet, pri ktorých môže klient vystupovať v anonymite. Naviac ten "každý odborník" ti potvrdí, že depresiu je možné jednoducho diagnostikovať na základe symptómov (viď napr. inventár MKCH10), ktoré opísala uživateľka vyššie. Tentamina suicidum je naviac charakteristický min. pre strednú úroveň depresie.

Máš desať rokov praxe a nepočula si o PTSP? http://www.psychoterapia-sk.sk/dokum...macie/PTSP.pdf
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Máš desať rokov praxe a nepočula si o PTSP? http://www.psychoterapia-sk.sk/dokum...macie/PTSP.pdf[/QUOTE]
-------------------------------------------------------------

Pozri sa, neviem, ake mas povolanie, ale urcite ja, nedovolim si na zaklade pismen na nete diagnostikovat a urcovat liecbu cez nejake forum.bez vysetreni, priznaky popisat mozem, odporucat tiez, ale diagnostikovat a liecit cez net? ?? ved pri vstupnom vyseteni psycholog sa zameriava aj na ine priznaky, ako su pismena a slova. To by si tiez mal vediet, ak si z fachu, Nie?

Odporucal si jej, ja tiez, ini tiez podla uvazenia. Toto je diskusne forum, nie odborna stranka. Kazdy prispievatel ma pravo vyjadrit svoj nazor k teme a zadavatel je na to, aby si vybral.
0 1
Dann69 Dann69

Dann69 je offline (nepripojený) Dann69

Každá psychologická diagnostika je v podstate len určovanie odborného pojmu na základe určitých symptómov. Mrkni sa na internete na odborné psychologické vyšetrenia online - zistíš, že nepotrebuješ vôbec osobný kontakt (i keď je samozrejme len výhodou). Niektoré moderné terapeutické smery dokonca pozitívne vyzdvihujú význam anonymných kontaktov.
Čo sa týka mňa, neanalyzoval som písmenká, ale symptómy (podobne ako sa aj tvoj lekár pri vyšetrení spýta "bolí vás toto?", pričom nevidí do tvojho vnútra a musí sa spoľahnúť na tvoju výpoveď, na základe ktorej určuje diagnózu) - všimni si, že diagnózu som len odhadoval (pričom uznávam, človek sa vždy môže mýliť). A napokon, ŽIADNU liečbu som neurčoval, tú odporúča až psychológ po komplexnom vyšetrení.
Jediné v čom sa s tebou zhodnem je, že babušik si sama môže zvoliť čo so svojim problémom spraví a akú formu pomoci si vyberie.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1 Pozri príspevok
Cital si moje prispevky? dodatok- k psychologovi netreba odporucaci listok.
...a o tých mojich ani nevravím ....
Dann69 Pozri príspevok
Nie, nemal som čas čítať celú tému, ja som iba vyjadril svoj názor a radu.
Nuž čítaj ...a aj iné témy ............snáď tie moje psychopríspevky pochopíš ....
No iste, k psychológovi nepotrebuješ odporučenie od všeobecného lekára, ale v tom prípade ťa vôbec nemusí prijať (ak má plné limity od poisťovní). Bez odporučenia ťa zo zákona totiž MUSÍ prijať iba v urgentnom prípade ohrozenia zdravia, t.j. ak máš suicidálne tendencie a pod.
...ak myslíš na suicidum , tak si zrelý na iné oddelenie ....
alaya1 Pozri príspevok
To prve cervene- to som este taky pojem nepocula a to
...
Toho je určite viac...
alaya1 Pozri príspevok
Toto je diskusne forum, nie odborna stranka. Kazdy prispievatel ma pravo vyjadrit svoj nazor k teme a zadavatel je na to, aby si vybral.
Tak veru ...a aj tak činím...
0 0
Dann69 Dann69

Dann69 je offline (nepripojený) Dann69

buchač Pozri príspevok
...ak myslíš na suicidum , tak si zrelý na iné oddelenie ....
Myšlienka na vlastnú samovraždu je prirodzená pre každého človeka. V niektorých diagnostických testoch sa otázka "Napadla vás niekedy myšlienka na samovraždu?" používa dokonca ako hodnotenie LŽI SKÓRE (podobne ako "Klamali ste niekedy v živote?"). Problém nastáva, keď sa táto myšlienka stáva automatickou, t.j. vnucuje sa nám opakovane, napriek tomu, že dobrovoľne nechceme nad ňou premýšľať a trápi nás, čo napokon ovplyvňuje celé naše prežívanie a správanie. Ak nás to ovplyvňuje natoľko, že to prestávame zvládať, príp. sme sa už pokúšali o samovraždu, ide o suicidálne tendencie, ktoré sú už v konečnom dôsledku ohrozujúce zdravie.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1 3 Minutes Ago #31296
absolutne neuznavat tie, tebou citovane online akoze psychologicke vysetrenia. A ja s tebou suhlasim tiez len v jednom, ze ma navstivit odbornika- osobne, nie online.
Zatiaľ iba v tom .....
Dann69 Pozri príspevok
Každá psychologická diagnostika je v podstate len určovanie odborného pojmu na základe určitých symptómov. Mrkni sa na internete na odborné psychologické vyšetrenia online - zistíš, že nepotrebuješ vôbec osobný kontakt (i keď je samozrejme len výhodou). Niektoré moderné terapeutické smery dokonca pozitívne vyzdvihujú význam anonymných kontaktov.
Čo sa týka mňa, neanalyzoval som písmenká, ale symptómy (podobne ako sa aj tvoj lekár pri vyšetrení spýta "bolí vás toto?", pričom nevidí do tvojho vnútra a musí sa spoľahnúť na tvoju výpoveď, na základe ktorej určuje diagnózu) - všimni si, že diagnózu som len odhadoval (pričom uznávam, človek sa vždy môže mýliť). A napokon, ŽIADNU liečbu som neurčoval, tú odporúča až psychológ po komplexnom vyšetrení.
Jediné v čom sa s tebou zhodnem je, že babušik si sama môže zvoliť čo so svojim problémom spraví a akú formu pomoci si vyberie.
...ejha ........na základe symptómov písmenkami písaných určiť problémy ????
Nuž ak toto dokážeš , tak smekám ...

A kde ostal výraz tváre , mimika , gestá , pohyb očí , tón v hlase .......
Mrkol by som ešte do tých skrípt z psychologickej fakulty ...
0 0
Dann69 Dann69

Dann69 je offline (nepripojený) Dann69

buchač Pozri príspevok
...ejha ........na základe symptómov písmenkami písaných určiť problémy ????
Nuž ak toto dokážeš , tak smekám ...

A kde ostal výraz tváre , mimika , gestá , pohyb očí , tón v hlase .......
Mrkol by som ešte do tých skrípt z psychologickej fakulty ...
Každý rámec problému si schopný vymedziť vždy LEN na základe symptómov. Veď samotné symptómy (porucha spánku, pocity viny, suiciduum tentalis, nočné desy a pod.) už len generalizuješ pod širší pojem (napr. depresia). Podobne ako keď za tebou príde dieťa, že má horúčku, ochabnuté telo, bolesti hrdla či upchatý nos - vo väčšine prípadov sám diagnostikuješ chrípku (bez toho, aby si mal vyštudovanú medicínu). Takúto diagnózu si schopný vykonať i keď ti volá cez telefón alebo napíše smsku. Na základe tebou vymedzeného problému (diagnózy) potom odhaduješ, k akému lekárovi máš dieťa poslať.

Tebou opísané informácie z neverbálnej komunikácie sú vždy prínosom, ale viac až v priamej terapeutickej práci než v diagnostike. Pri diagnostike PTSP či depresii sú až terciálnymi faktormi (viď napr. už zmieňovanú MKCH10).

A tú ironicky urážajúcu poznámku na záver si si mohol odpustiť (btw klinická psychológia sa študuje v postgraduálnom štúdiu na lekárskej fakulte, nie na psychologickej fakulte vysokej školy).
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dann69 Pozri príspevok
...
A tú ironicky urážajúcu poznámku na záver si si mohol odpustiť (btw klinická psychológia sa študuje v postgraduálnom štúdiu na lekárskej fakulte, nie na psychologickej fakulte vysokej školy).
Nejde o iróniu ...ale fakt ...


Naozaj ???
Študijný program: klinická psychológia
Filozofická fakulta
Univerzita Komenského v Bratislave
Študijný odbor: Klinická psychológia

Kód programu: 9901


Forma štúdia: denná / externá
Stupeň štúdia: 3.
Dĺžka štúdia v rokoch: 4 / 5
Metóda štúdia: prezenčná
Udelený akademický titul po absolvovaní študijného programu: PhD.
http://www.portalvs.sk/sk/studijny-p...ka-psychologia
http://www.google.sk/search?client=o...GfHN4QTh2IHYCA

Nejde náhodou o psychiatriu ???
0 0
Dann69 Dann69

Dann69 je offline (nepripojený) Dann69

To čo uvádzaš ty, je len doktorantské štúdium v odbore klinická psychológia (obor z ktorého píšeš prácu).

Klinická psychológia ako atestácia sa študuje 3 roky postgraduálne na Lekárskej fakulte SZU:
http://www.szu.sk/index.php?id=100&m...dpart=4&iddp=2
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
začekaj kym sa babušik objavi, on/a s tým musí žiť
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dann69 Pozri príspevok
Každý rámec problému si schopný vymedziť vždy LEN na základe symptómov. Veď samotné symptómy (porucha spánku, pocity viny, suiciduum tentalis, nočné desy a pod.) už len generalizuješ pod širší pojem (napr. depresia). Podobne ako keď za tebou príde dieťa, že má horúčku, ochabnuté telo, bolesti hrdla či upchatý nos - vo väčšine prípadov sám diagnostikuješ chrípku (bez toho, aby si mal vyštudovanú medicínu). Takúto diagnózu si schopný vykonať i keď ti volá cez telefón alebo napíše smsku. Na základe tebou vymedzeného problému (diagnózy) potom odhaduješ, k akému lekárovi máš dieťa poslať.

Tebou opísané informácie z neverbálnej komunikácie sú vždy prínosom, ale viac až v priamej terapeutickej práci než v diagnostike. Pri diagnostike PTSP či depresii sú až terciálnymi faktormi (viď napr. už zmieňovanú MKCH10).

A tú ironicky urážajúcu poznámku na záver si si mohol odpustiť (btw klinická psychológia sa študuje v postgraduálnom štúdiu na lekárskej fakulte, nie na psychologickej fakulte vysokej školy).

Tym co som vyznacila cervenym si ma presvedcil, ze si fakt od fachu-))))
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1 Pozri príspevok
Tym co som vyznacila cervenym si ma presvedcil, ze si fakt od fachu-))))
Dann69 10 Hours Ago #31299
Ja sám už dlhé roky nepraktizujem diagnostiku, ale keby som aj robil, nejde o alternatívne ale moderné psychologické smery.
0 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať