Zavrieť

Porady

exekúcia z dohody

dnes som mala fajný telefonát z jedného radšej nemenovaného exekútorského úradu...exekútorka sa tvrdo dožadovala celého čistého príjmu dohodára/120,00 euro/ lebo vraj to nie je mzda a tam sa žiadne nepostihnuteľné sumy nesmú pri výpočte použiť...ide o príjem z dohody o práci, slobodný chlap, netto 120 euro...mne program vyrátal sumu zrážky 1,08 euro čo pani exekútorka evidentne nevie stráviť a vraj mám okamžite na účet exekútora poslať spätne za tri mesiace celý jeho čistý príjem z dohody...teraz som na rozpakoch, či mi dačo ušlo, či som sa definitívne zbláznila ja alebo či preplo tej exekútorke...na koho strane je pravda? poteší ma akákoľvek zmysluplná a konštruktívna pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peter S. je offline (nepripojený) Peter S.

    Večný študent práva :), tvorca komentárov k zákonom a školiteľ. ...viac Peter S.
    Napíšte exekútorke a požiadajte ju o výklad! Po telefóne vám môže nakecať bludy, ale keď bude musieť niečo dať na papier, tak sa bude musieť spamätať, lebo to môžte použiť proti nej!
    § 89 zákona o exekútoroch hovorí "§ 89 Ustanovenia o exekúcii zrážkami zo mzdy sa použijú aj na exekúciu zrážkami z pracovnej odmeny členov družstiev a z príjmov, ktoré povinnému nahrádzajú odmenu za prácu, najmä z odmeny vyplývajúcej z dohody o vykonaní práce, z náhrady príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca, dávok sociálneho poistenia a z dôchodkov starobného dôchodkového sporenia."

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Oázka je, čo Vám prišlo od exekútorky - príkaz na začatie exekúcie zrážkami zo mzdy? Alebo iný typ exekúcie? Je tam niečo o tom, že akú časť nepostihnuteľnej sumy máte použiť?
    Ad "lebo vraj to nie je mzda" - no ale ak to nie je podľa nej mzda a poslala Vám exekúciu zrážkami zo mzdy, tak by potom čo Vám to posielala.

    KMT K je offline (nepripojený) KMT K

    BRM Karkulka KMT K
    aha...takže tam môže byť pes zakopaný...názov to ex.príkaz zrážkami z iných príjmov...

    Peter S. je offline (nepripojený) Peter S.

    Večný študent práva :), tvorca komentárov k zákonom a školiteľ. ...viac Peter S.
    exekúcia z iných príjmov je vyššie citovaný § 89. U nás tiež máme zrážky z dohody o vykonaní činností a výslovne jen tam napísané, aby sme zrážali len jednu tretinu!
    Naposledy upravil Peter S. : 19.12.12 at 12:38

    KMT K je offline (nepripojený) KMT K

    BRM Karkulka KMT K
    mno, toto je dohoda o vykonaní práce...a na tom ex.príkaze nie je o 1/3 ani zmienky...len že nariaduje exekúciu zrážkami z iného príjmu...

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Na to sa vzťahujú rovnaké pravidlá ako na zrážky zo mzdy, čiže odpoćitanie nepostihnuteľných súm a výpočet tretín. Ak má povinný viacero príjmov, môže exekútor každému platiteľovi určiť, akú časť nepostihnuteľnej sumy má ktorý použiť - čiže iba na toto by sa mohol exekútor odvolávať, to by vám musel ale určiť písomne, preto som sa pýtala, či je tam niečo o nepostihnuteľnej sume.

    KMT K je offline (nepripojený) KMT K

    BRM Karkulka KMT K
    jani diky za odpoved, prípadne ak by sa dalo by som ti to lajstro mohla oskenované hodiť dakde do mailu...brm/karkulka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.