Zavrieť

Porady

Nájomné zaplatené dopredu

Dobry den,

chcela by som sa opytat, ak prav. osoba vyplati fyzickej osobe najomne na nasledujuci rok t.j. za rok 2013 v roku 2012
1. ako pravnicka osoba chapem - zauctujem do nakladov buducich obdobi

2. co ale ta druha strana t.j. fyzicka osoba, zdanuje tento prijem normalne v roku 2012 (t.j. moze si este uplatnit tych 40% pausal vydavkov k tejto sume) ? Jedna sa o obycajnu fyzicku osobu nepodnikatela, ma len DIC na prenajom...

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    už som precitala vsetky mozne clanky k tejto teme, ale neviem co s tym na strane FO, kedze obidvom im spracovavam danove priznanie. Niekde v hn novinach som sa docitala ze casovo by sa vsetko rozlisovalo len ked sa vedie JU. Kedze FO nepodanikatel JU nevedie (uplatnuje pausal - zatial) tak moj osobny nazor je vsetko zdanit v roku 2012 a uplatniť 40% pausal na vsetko. Uz som skusala aj na DU, ale nedozvedela som sa nic nove.
    Stale posudzujem par. 2 písm.j) + par. 6 odst. 6 a 10 + par.19 odst.4 (toto by som asi nemala brat do uvahy, kedze ide na pausal) a nejde mi to dokopy.
    Odobrite mi to?

    Nájomné zaplatené dopredu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.