Zavrieť

Porady

Môže "Fakturujeme za obdobie" na faktúre presahovať cez 2 účtovné roky?

Napríklad: Keby som mal zárobok cez affiliate, reklamu a pod. (napr. z USA) a dosiahol by som ho za obdobie, ktoré prechádza cez 2 účtovné roky.

Teda napríklad affiliate provízia by vznikla a bola vyplatená za obdobie od 15. decembra 2012 do 15. januára 2013. Môže byť následne na faktúre napísané (okrem iného čo tam má byť samozrejme):
"Faktúrujeme Vám, atď. atď. ... za obdobie: od 15. 12. 2012 do 15. 1. 2013" ???

Nemôže následne nejaká kontrola namietať, že to prechádza cez 2 roky?
Snáď mi rozumiete, na čo sa pýtam. Teda, že časť tých peňazí bola vlastne zarobená v roku 2012 (a či by nemala by byť v účtovníctve z roku 2012) a časť v 2013?

Aj keď reálne rozdeliť, (tj. poslať tú časť peňazí zarobenú do 31.12.2012) by nebolo možné. Pretože tá spoločnosť čo affiliate vypláca, peniaze vyplatí až keď sa u nich naakumuluje určitá suma. Tj. napr. v čase 31.12.2012 by to to ešte nebolo možné vyplatiť pretože nebolo naakumolované dosť peňazí. No a po tom dátume už je vlastne neskoro (pretože už to prechádza cez 2 roky).

Prosím poraďte.
Je presah cez 2 roky problém? Alebo nie je?
Vďaka za odpoveď.
Naposledy upravil flector : 07.01.13 at 10:14
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Nie je to problém..... Pozri si analógiu napr. u faktúr od mob.operátorov, kde veľmi často sa predplatené obdobie prelína z jedného roka do druhý.

    flector je offline (nepripojený) flector

    flector
    Super! Vďaka za odpoveď!
    Už som sa začínal báť, keď nikto neodpovedal, že by s tým mohol byť problém, ale ukľudnil si ma!

    Môže "Fakturujeme za obdobie" na faktúre presahovať cez 2 účtovné roky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.