Zavrieť

Porady

Materská dovolenka

Mám zamestnankyňu, ktorá pracovala do októbra 2005, potom išla na materskú dovolenku.
Musí si podať daňové priznanie typu A, a uviesť tam aj príjem z materskej dovolenky za 3 mesiace?
Má nárok na daňový bonus ak sa jej narodilo dieťa 27.11.2005? V akej výške?
Dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    slovex je offline (nepripojený) slovex

    slovex
    prečo podávať daňové priznanie, ak požiadala do 15.2.2006 o ročné zúčtovanie tak jej môžete urobiť ročné zúčtovanie. ak nepožiadala tak DP typu A, materská sa tam neuvádza. K tomu daňovému bonusu - nie pretože musí zarobiť 1/2 minimálnej mzdy, aby mala nárok na DB. Materská nie je príjem zo závislej činnosti.

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    slovex
    prečo podávať daňové priznanie, ak požiadala do 15.2.2006 o ročné zúčtovanie tak jej môžete urobiť ročné zúčtovanie. ak nepožiadala tak DP typu A, materská sa tam neuvádza. K tomu daňovému bonusu - nie pretože musí zarobiť 1/2 minimálnej mzdy, aby mala nárok na DB. Materská nie je príjem zo závislej činnosti.
    Prave som sa vcera zaoberala, ci sa do prijmu zapocitava aj materska dovolenka. Nasla som uvedene: Do prijmov manzeliek sa na účely prijmu zapocitavaju napr. aj tieto prijmy: materské, doktorandske stipenia, priplatok k nahrade prijmu pri docasnej PN...
    Bola som na skoleni, kde tak isto spominali, ze prijmy z MD sa zapocitavaju do prijmu manzelky!!! Tak ako je to vlastne?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Susan
    Prave som sa vcera zaoberala, ci sa do prijmu zapocitava aj materska dovolenka. Nasla som uvedene: Do prijmov manzeliek sa na účely prijmu zapocitavaju napr. aj tieto prijmy: materské, doktorandske stipenia, priplatok k nahrade prijmu pri docasnej PN...
    Bola som na skoleni, kde tak isto spominali, ze prijmy z MD sa zapocitavaju do prijmu manzelky!!! Tak ako je to vlastne?
    Tieto uvedené príjmy sa započítavajú do príjmu na uplatnenie nezdanit.čiastky na manželku.

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    ZuzanaA
    Susan, pozri odborný článok od Jožka Mihála, máš to tam všetko uvedené :
    http://www.porada.sk/t19231-da-z-prj...a-manelku.html
    Dakujem pekne za presmerovanie na clanok p.Mihala. Z uvedeneho teda vyplyva, ze ak si manzel chce uplatnit nezdanitelnu cast na manzelku, ktora je od novembra 2004 na MD a od 19.7. 05 na rodicovskom, teda od januara 2005 do 17.6.05 poberala materske, tak tento prijem musim brat do uvahy ako prijem manzelky a ked tento neprevysi sumu 87.936 Sk tak uvadzam nezdanitel.cast na manzelku ako rozdiel medzi dosiahnutym prijmom a nezdan.castou! Dufam, ze je to spravne . Nechcela by som niekoho ukratit o peniazky!!

    kahu je offline (nepripojený) kahu

    kahu
    Tak ešte raz, má si daňovníčka uvádzať na daňovom priznaní typu A príjem z materskej dovolenky alebo nie. Manžel si ju neodrátava.

    slovex je offline (nepripojený) slovex

    slovex
    Susan
    Prave som sa vcera zaoberala, ci sa do prijmu zapocitava aj materska dovolenka. Nasla som uvedene: Do prijmov manzeliek sa na účely prijmu zapocitavaju napr. aj tieto prijmy: materské, doktorandske stipenia, priplatok k nahrade prijmu pri docasnej PN...
    Bola som na skoleni, kde tak isto spominali, ze prijmy z MD sa zapocitavaju do prijmu manzelky!!! Tak ako je to vlastne?
    ano započítava ale ak si chce manželku uplatniť manžel pri sojom ročnom zúčtovaní

    slovex je offline (nepripojený) slovex

    slovex
    kahu
    Tak ešte raz, má si daňovníčka uvádzať na daňovom priznaní typu A príjem z materskej dovolenky alebo nie. Manžel si ju neodrátava.
    nie, žena si podá DP len z príjmov, ktoré dosiahla v zamestnaní. Nevidím dôvod prečo by si ju manžel nemohol uplatniť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.