Zavrieť

Porady

vrátenie preddavkov na daň

Dobrý deň,
chcem sa opýtať, že či mám nárok na nejaké vrátenie preddavkov na daň, ak som bola v minulom roku riadne zamestnaná a,le od 05.11.12 som nezamestnaná. ďakujem. Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivuska1212 Pozri príspevok
    Dobry vecer, syn v juni ukončil strednu školu, nasledne sa zamestnal na pracovnu zmluvu, ktora mu skoncila 31.12.2012. Moze si v danovom priznani odratat nezdanitelnu cast za cely rok a ziadat o vratenie dane, ktora mu bola zrazena? Dakujem za odpoved.
    Je tu ešte jedna možnosť, požiadať(v termíne do 15.2.) svojho bývalého zamestnávateľa o RZD a nemusí podávať DP.

    ivuska1212 je offline (nepripojený) ivuska1212

    ivuska1212
    Dobry vecer, syn v juni ukončil strednu školu, nasledne sa zamestnal na pracovnu zmluvu, ktora mu skoncila 31.12.2012. Moze si v danovom priznani odratat nezdanitelnu cast za cely rok a ziadat o vratenie dane, ktora mu bola zrazena? Dakujem za odpoved.

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    ivuska1212 Pozri príspevok
    Dobry vecer, syn v juni ukončil strednu školu, nasledne sa zamestnal na pracovnu zmluvu, ktora mu skoncila 31.12.2012. Moze si v danovom priznani odratat nezdanitelnu cast za cely rok a ziadat o vratenie dane, ktora mu bola zrazena? Dakujem za odpoved.

    ano danovnik ma narok na nezdanitelnu ciastku za rok 3644,74 eur, aj ked pracoval len 4 mesiace ma narok na celu nezdanitelnu ciastku a danovy preplatok po podani danoveho priznanie mu bude vyplateny...
    prosim Vas ake su podmienky aby mi vratili preddavky na dan za 2012?

    TPP 1: januar az august - hruba mzda 5613,49
    TPP 2: september az december - hruba mzda 2712

    dohoda - cely rok 2012 - hruba mzda 240

    mam narok na vratenie alebo nie?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Roman Herda Pozri príspevok
    prosim Vas ake su podmienky aby mi vratili preddavky na dan za 2012?

    TPP 1: januar az august - hruba mzda 5613,49
    TPP 2: september az december - hruba mzda 2712

    dohoda - cely rok 2012 - hruba mzda 240

    mam narok na vratenie alebo nie?
    doplň sumu zrazených preddavkov a výšku zaplateného poistného. Dohoda je 240€ mesačne alebo ročná suma ?
    kde najdem sumu zrazenych preddavkov?

    poistenie (zdravotne + socialne) je u TPP 1 - 747,97 za 2012 a u TPP2 cca 364 za 2012

    ta dohoda je 240 brutto za cely rok 2012

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Roman Herda Pozri príspevok
    kde najdem sumu zrazenych preddavkov?

    poistenie (zdravotne + socialne) je u TPP 1 - 747,97 za 2012 a u TPP2 cca 364 za 2012

    ta dohoda je 240 brutto za cely rok 2012
    Na výplatnej páske, alebo priamo v potvredení z zdaniteľnej mzde. Z dohôd sa minulý rok neplatili odvody. Platil len zamestnávateľ.
    vyplatne pasky nemam pri sebe, mam k dispozicii iba "potvrdenie o prijmoch fyzickej osoby zo zavislej cvinnosti, o preddavkoch na dan, o danovom bonuse na vyzivovane dieta za obdobie (kalendarny rok) 2012"

    a tu nikde nic take ako "zrazene preddavky"nevidim

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Roman Herda Pozri príspevok
    vyplatne pasky nemam pri sebe, mam k dispozicii iba "potvrdenie o prijmoch fyzickej osoby zo zavislej cvinnosti, o preddavkoch na dan, o danovom bonuse na vyzivovane dieta za obdobie (kalendarny rok) 2012"

    a tu nikde nic take ako "zrazene preddavky"nevidim
    daň nájdeš priamo na tom potvrdení - riadok 05
    aha

    u zamestnavatela 1 tam je 462,76, u zamestnavatela 2 neviem, u toho som zamestnany doteraz, a ten mi toto potvrdenie nevystavil (zatial). pri dohode tam je 45

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Roman Herda Pozri príspevok
    aha

    u zamestnavatela 1 tam je 462,76, u zamestnavatela 2 neviem, u toho som zamestnany doteraz, a ten mi toto potvrdenie nevystavil (zatial). pri dohode tam je 45
    Do 15.2.2013 máš možnosť požiadať súčasného zamestnávatela o vykonanie ročného zúčtovania dane (na predpísanom tlačive). Ak žiadosť nepodáš, musíš si sám podať DP typu A. Ak si nebol na PN-ke, nepredpokladám, že by ti bola vrátená vyššia suma dane, lebo tvoj ročný príjem prekročil po odpočítaní odvodov ročnú nezd.časť základu dane.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Roman Herda Pozri príspevok
    na PN som bol v 2012 dokopy 12 pracovnych dni
    ale dakujem za vysvetlenie
    z dôvodu PN-ky môžeš mať v RZD preplatok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.