Zavrieť

Porady

Dohodár dôchodca

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom dohodárky - dôchodkyne.
Nejdem tu ani rozpisovaž ako všetky mzdárky v mojom okolí majú problém s tými dohodármi - všetci v tom máme chaos.

Ja sa len chcem utvrdiť v tomto:
- od 07.01. sme uzavreli dohodu o pracovnej činnosti s dôchodkyňou (upratuje).
- 07.01. som ju prihlásila do SP ako DoPČ - nepravidelný príjem.
- do ZP sa ako poberateľ starobného dôchodku neprihlasuje

- zaujíma ma, či do SP stačilo poslať tú DoPČ - nepravidelný príjem, alebo či som mala ešte niekde odlíšiť, že je to starobný dôchodca (stačí, že sa to ukáže v mesačnom výkaze?)

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Prečo dohoda nepravidelný príjem ? Na aké obdobie je dohoda uzatvorená ? Ako jej bude vyplácaná odmena ?

    prstienok je offline (nepripojený) prstienok

    prstienok
    Dohoda je uzatvorená od 07.01. do 31.1.2013, odmena jej bude vyplatená v normálnom výplatnom termíne, čiže na druhý mesiac.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    prstienok Pozri príspevok
    Dohoda je uzatvorená od 07.01. do 31.1.2013, odmena jej bude vyplatená v normálnom výplatnom termíne, čiže na druhý mesiac.
    Tak to je pravidelný príjem.

    prstienok je offline (nepripojený) prstienok

    prstienok
    postupovala som podľa príkladu pána Mihála, kde uviedol príklad niečo takého typu akého mám ja...
    takže ak to mám teraz zle, a v SP je už dávno prihlásená, ako mám teraz postupovať?

    našla som to (čo písal p. Mihál):

    Ak ide o dohodu, ktorá trvá maximálne 1 kalendárny mesiac, ide o nepravidelný príjem.

    Príklady

    Dohoda je uzavretá na obdobie od 2.1.2013 do 30.1.2013 = nepravidelný príjem.
    Naposledy upravil prstienok : 13.01.13 at 14:39

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Tweety Pozri príspevok
    Tak to je pravidelný príjem.
    Majka, toto je nepravidelný príjem, pretože dohoda netrvá celý mesiac..

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ewita888 Pozri príspevok
    Majka, toto je nepravidelný príjem, pretože dohoda netrvá celý mesiac..
    OK. Išla som len po logike, keď dostane riadne o mesiac výplatu, tak je to pravidelné nie? Ale v tomto zákone hľadať logiku je ako hľdadať ihlu v kope sena. Tak sa ospravedlňujem.
    ewita888 nooo veru, v týchto dohodách logiku nehľadaj.. )

    prstienok je offline (nepripojený) prstienok

    prstienok
    ja tiež v tom žiadnu logiku nevidím a už nato logicky ani nejdem, pretože to nemá zmysel... len každý deň rozmýšľam, či som tých dohodárov prihlásila dobre...

    prstienok je offline (nepripojený) prstienok

    prstienok
    ešte jeden dotaz by som mala:

    mám dohodárov, skončila im dohoda 31.12.2012, hneď som im ale urobila novú dohodu k 01.01.2013
    a tu je ten problém: zas som sa niekde dočítala, že tí dohodári sú vlastne prechodní z roku 2012 do 2013, tak, že ich stačí prihlásiť do SP do 31.01.2013
    Lenže stále študujem o tých dohodách a zase som sa dočítala, že to vlastne nie je prechod, ale od 01.01. sú to ako dohodári v roku 2013, tak už mali byť dávno prihlásení....
    neviem, mám v tom chaos... vedeli by ste mi to vysvetliť a poradiť ako postupovať?

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    prstienok Pozri príspevok
    ešte jeden dotaz by som mala:

    mám dohodárov, skončila im dohoda 31.12.2012, hneď som im ale urobila novú dohodu k 01.01.2013
    a tu je ten problém: zas som sa niekde dočítala, že tí dohodári sú vlastne prechodní z roku 2012 do 2013, tak, že ich stačí prihlásiť do SP do 31.01.2013
    Lenže stále študujem o tých dohodách a zase som sa dočítala, že to vlastne nie je prechod, ale od 01.01. sú to ako dohodári v roku 2013, tak už mali byť dávno prihlásení....
    neviem, mám v tom chaos... vedeli by ste mi to vysvetliť a poradiť ako postupovať?
    ak im dohoda skončila 31.12.2012 a od 1.1.2013 majú novú dohodu, tak mali byť prihlásení 31.12.2012..

    prstienok je offline (nepripojený) prstienok

    prstienok
    fúúú, tak som to predsa prepískla... nedalo by sa cez to nejako prešmyknúť, aby som nemala penále?

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    prstienok Pozri príspevok
    fúúú, tak som to predsa prepískla... nedalo by sa cez to nejako prešmyknúť, aby som nemala penále?
    dalo, prepíš im pôvodné dohody

    prstienok je offline (nepripojený) prstienok

    prstienok
    tak to aj mňa práve napadlo
    a ešte (aby som mala v tomto kompletku )
    čiže ak im je odmena vyplácaná pravidelne každý mesiac (a je jedno akú majú dohodu, či DoPČ, DoVP) ide o pravidelný príjem....
    ale neviem, ako ich mám prihlasovať a odhlasovať do tej ZP, stačí to na konci druhého mesiaca? či to mám robiť pravidelne každý týždeň - samozrejme podľa toho ako robia... mám napr. dohodárku, ktorá robí iba dva dni v týždni po 2 hod... čo s ňou?

    japis je offline (nepripojený) japis

    japis
    ewita888 Pozri príspevok
    dalo, prepíš im pôvodné dohody
    Prepísať pôvodné dohody je riešenie. Ale neodhlásila si ich k 31.12.2012?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.