Zavrieť

Porady

Daňové priznanie

Dobrý deň,
chcela by som sa informovať keď som minulý rok poberala PN zo SP lebo som si platila dobrovolné nemocenské a tak som bola na PN robí sa z toho daňové priznanie a po skončení PN som pracovala na dohodu chcela by som vedieť či sa počíta k tej dohode aj tá PN-ka ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Jaanka1983 Pozri príspevok
    Dobrý tak z dohody som mala 2x po 140eur a 1x 50eur.Keď mám vyplatnu pásku tak v kolonke nezdan.č je suma 303,72 a daň.zákl je suma 163,72 a poberala som aj pol roka PN ako som už píasala s tým že som si pred tým 1 rok platila dobrovolne nemocenské.ďakujem Vám za vaše odpovede
    Príjem ktorý si uviedla nepresiahol 1/2 NČZD. Keďže si mala u zamestnávatela podpísané vyhlásenie, nemáš strhnutú žiadnu daň.

    DP za rok 2012 nemusíš podávať. Nemocenské nie je zdanitelný príjem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jaanka1983 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa informovať keď som minulý rok poberala PN zo SP lebo som si platila dobrovolné nemocenské a tak som bola na PN robí sa z toho daňové priznanie a po skončení PN som pracovala na dohodu chcela by som vedieť či sa počíta k tej dohode aj tá PN-ka ďakujem
    Nie, nemocenské nie je zdaniteľným príjmom, takže do DP ho nedáš.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Jaanka1983 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa informovať keď som minulý rok poberala PN zo SP lebo som si platila dobrovolné nemocenské a tak som bola na PN robí sa z toho daňové priznanie a po skončení PN som pracovala na dohodu chcela by som vedieť či sa počíta k tej dohode aj tá PN-ka ďakujem
    Aký hrubý príjem si mala z dohody ? Máš strhnutú daň ?

    Jaanka1983 je offline (nepripojený) Jaanka1983

    Jaanka1983
    Dobrý tak z dohody som mala 2x po 140eur a 1x 50eur.Keď mám vyplatnu pásku tak v kolonke nezdan.č je suma 303,72 a daň.zákl je suma 163,72 a poberala som aj pol roka PN ako som už píasala s tým že som si pred tým 1 rok platila dobrovolne nemocenské.ďakujem Vám za vaše odpovede

    Jaanka1983 je offline (nepripojený) Jaanka1983

    Jaanka1983
    ďakujem a keď manžel je živnostník tak môže si na mňa uplatniť aj anpriek tomu že ja som bola od oktobra na dohode.Lebo ja keď pôjdem požiadať do SP ohľadom koľko eur som dostala za minulý rok ako PN takže keď mi píšete že sa to nepodáva tak si môže celú čiastku uhradiť on.ďakujem za pochopenie

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Jaanka1983 Pozri príspevok
    ďakujem a keď manžel je živnostník tak môže si na mňa uplatniť aj anpriek tomu že ja som bola od oktobra na dohode.Lebo ja keď pôjdem požiadať do SP ohľadom koľko eur som dostala za minulý rok ako PN takže keď mi píšete že sa to nepodáva tak si môže celú čiastku uhradiť on.ďakujem za pochopenie
    Pre uplatnenie NČZD nie je podstatné, či si podávala DP alebo nie.
    Manžel si môže na teba uplatniť len rozdiel medzi ročnou NČZD a vlastným príjmom manželky, do ktorého zahrnie príjem z dohody a vyplatené nemocenské.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.