Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2012

Dobrý deň,

mám takúto otázočku, kamarátka mala:
od 01.01.2012 do 31.08.2012 - poberala rodičovský príspevok
od 01.09.2012 do 30.11.2012 - evidovaná na ÚP
od 01.12.2012 - zamestnaná HMZ 550 EUR

Chcem sa opýtať či má požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane aj ona keď jej manžel si bude uplatňovať na ňu nezdan.čiastku na manželku za rok 2012/nezdan.čiastka na manželku za rok 2012 - jej príjem rok 2012/.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lucia Lafkova Pozri príspevok
Dobrý deň,

mám takúto otázočku, kamarátka mala:
od 01.01.2012 do 31.08.2012 - poberala rodičovský príspevok
od 01.09.2012 do 30.11.2012 - evidovaná na ÚP
od 01.12.2012 - zamestnaná HMZ 550 EUR

Chcem sa opýtať či má požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane aj ona keď jej manžel si bude uplatňovať na ňu nezdan.čiastku na manželku za rok 2012/nezdan.čiastka na manželku za rok 2012 - jej príjem rok 2012/.
Môže požiadať, ak platila nejaké preddavky tie sa jej vrátia.
NČ, ktorú uplatní manžel bude rozdiel medzi NČ a jej príjmom(zníž, o odvody)- prípadná podpora.
2 0
Lucia Lafkova Lucia Lafkova

Lucia Lafkova je offline (nepripojený) Lucia Lafkova

Ak som správne pochopila môže požiadať o ročné zúčtovanie dane aj napriek tomu,že si manžel uplatní na ňu nezdaniteľnú čiastku??
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lucia Lafkova Pozri príspevok
Ak som správne pochopila môže požiadať o ročné zúčtovanie dane aj napriek tomu,že si manžel uplatní na ňu nezdaniteľnú čiastku??
ÁNo, vari som nenapísala správne a zrozumiteľne?
0 0
Lucia Lafkova Lucia Lafkova

Lucia Lafkova je offline (nepripojený) Lucia Lafkova

OK, ďakujem za odpoveď. Ale oni jej tvrdili že si už nemôže požiadať o vykonanie ročného zúčtovania dane.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lucia Lafkova Pozri príspevok
OK, ďakujem za odpoveď. Ale oni jej tvrdili že si už nemôže požiadať o vykonanie ročného zúčtovania dane.
Kto oni?
0 0
Lucia Lafkova Lucia Lafkova

Lucia Lafkova je offline (nepripojený) Lucia Lafkova

Na mzdovom v ich firme.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lucia Lafkova Pozri príspevok
Na mzdovom v ich firme.
Potom nepoznajú poriadne Zákon o DzP a konkrétne §11.
0 0
Lucia Lafkova Lucia Lafkova

Lucia Lafkova je offline (nepripojený) Lucia Lafkova

Ok, aj tak pekne dakujem.
0 0
myma myma

myma je offline (nepripojený) myma

Dobrý deň!

Manžel pracoval v roku 2012 len do 27.januára. Zvyšok roka bol na PN. Iného zamestnávateľa nemal a samozrejme nebol prihlásený na Úrade práce. Ku dňu 16.1.2013 dostal výpoveď. Môže požiadať už teraz bývalého zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania za rok 2012? Potrebuje okrem vypísanej Žiadosti o vykonanie ešte nejaké doklady, napr. aký mal príjem z PN za celý rok alebo potvrdenie o dĺžke PN resp. či vôbec niečo prikladá?
Ide o to, aby mu účtovníčka nevrátila Žiadosť s tým, že nemá požadované doklady v prílohe.
Ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil myma : 17.01.13 at 06:59 Dôvod: chyba v texte
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

myma Pozri príspevok
Dobrý deň!

Manžel pracoval v roku 2012 len do 27.januára. Zvyšok roka bol na PN. Iného zamestnávateľa nemal a samozrejme nebol prihlásený na Úrade práce. Ku dňu 16.1.2013 dostal výpoveď. Môže požiadať už teraz bývalého zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania za rok 2012? Môže. Potrebuje okrem vypísanej Žiadosti o vykonanie ešte nejaké doklady, napr. aký mal príjem z PN za celý rok alebo potvrdenie o dĺžke PN resp. či vôbec niečo prikladá? Nie, nič nepotrebuješ.
Ide o to, aby mu účtovníčka nevrátila Žiadosť s tým, že nemá požadované doklady v prílohe.
Ďakujem za odpoveď.
V texte
0 0
myma myma

myma je offline (nepripojený) myma

Ďakujem za rýchlu odpoveď.
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Chcem poprosit o radu. Zamestnanec bol v r.2012 cast roka nezamestnany, cast poberal opatrovatelsky prispevok na ZTP surodenca a v druhej polovici roka nastupil k nam do firmy. Mozeme mu vykonat RZD, ak ano, tak ako sa berie opatrevatelsky prispevok, je to zdanitelny alebo nezdanitelny prijem, musi predlozit o jeho vyske potvrdenie? Dakujem za kazdu radu.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

rennka Pozri príspevok
Chcem poprosit o radu. Zamestnanec bol v r.2012 cast roka nezamestnany, cast poberal opatrovatelsky prispevok na ZTP surodenca a v druhej polovici roka nastupil k nam do firmy. Mozeme mu vykonat RZD, ak ano, tak ako sa berie opatrevatelsky prispevok, je to zdanitelny alebo nezdanitelny prijem, musi predlozit o jeho vyske potvrdenie? Dakujem za kazdu radu.
ak poberal opatrovateľský príspevok, pravdepodobne si bude musieť podať daňové priznanie sám.... aký doklad má o výške opatrovateľského príspevku?
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
JAJA11 Pozri príspevok
ak poberal opatrovateľský príspevok, pravdepodobne si bude musieť podať daňové priznanie sám.... aký doklad má o výške opatrovateľského príspevku?



nie nemusí si podať sám, príspevok za opatrovanie je štátna dávka a tie sa do príjmu nerátajú
2 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Barbara Pozri príspevok
nie nemusí si podať sám, príspevok za opatrovanie je štátna dávka a tie sa do príjmu nerátajú
no nie som si istá... aký je to príspevok? myslím, že treba presne definovať o aký príspevok sa jedná.... sú príspevky, ktoré vstupujú do DP a aj sa z nich platí odvod do ZP.....
2 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Príspevok vyplácaný soc,.poisťovňou je štátna dávka, príspevok na opatrovanie, ktorý vyplácajú obecné, mestské úrady je zdaniteľný príjem.
3 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

Mozem poprosit: tu http://ludskourecou.sk/2012/02/nezda...prispevok-nie/ sa pise nasledovne:
rodičovský príspevok je štátna sociálna dávka, vyplácaná Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny. Takéto dávky sa do vlastného príjmu nepočítajú. Nezdaniteľnú časť na manželku teda neovplyvňuje a teda ani daňový preplatok, resp. úsporu.

Plati to stale bez zmien, ze sa to do prijmu manzelky nezapocitava aj v tomto roku?

Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

focus3ccd Pozri príspevok
Mozem poprosit: tu http://ludskourecou.sk/2012/02/nezda...prispevok-nie/ sa pise nasledovne:
rodičovský príspevok je štátna sociálna dávka, vyplácaná Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny. Takéto dávky sa do vlastného príjmu nepočítajú. Nezdaniteľnú časť na manželku teda neovplyvňuje a teda ani daňový preplatok, resp. úsporu.

Plati to stale bez zmien, ze sa to do prijmu manzelky nezapocitava aj v tomto roku?

Dakujem
ÁNo, platí.
0 0
sokrateska sokrateska

sokrateska je offline (nepripojený) sokrateska

zasnívaný idealista...
Pekne prosim o mozno jednoduchu a zakladnu radu, ale uz roky som "mimo diania" a nesledovala som legislativne zmeny. Zat bol minuly rok 10 mesiacov riadne zamestnany a potom 2 mesiace poberal podporu v nezamestnanosti. Od januara opat pracuje v inej firme. Moze aj tuto novu firmu poziadat o spracovanie RZD za rok 2012? A staci mu potvrdenie od byvaleho zamestnavatela, alebo potrebuje prilozit aj nejake potvrdenie z úradu prace? Ta podpora sa nezapocitava do prijmu, pravda?
Velmi pekne dakujem za kazdu ochotnu radu.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

sokrateska Pozri príspevok
Pekne prosim o mozno jednoduchu a zakladnu radu, ale uz roky som "mimo diania" a nesledovala som legislativne zmeny. Zat bol minuly rok 10 mesiacov riadne zamestnany a potom 2 mesiace poberal podporu v nezamestnanosti. Od januara opat pracuje v inej firme. Moze aj tuto novu firmu poziadat o spracovanie RZD za rok 2012? A staci mu potvrdenie od byvaleho zamestnavatela, alebo potrebuje prilozit aj nejake potvrdenie z úradu prace? Ta podpora sa nezapocitava do prijmu, pravda?
Velmi pekne dakujem za kazdu ochotnu radu.
zať nech požiada zamestnávateľa starého do 15 02 2013 aby mu urobil RZD, nový ZĽ nemôže i keby chcel.....
dávka v nezamestnanosti nie je zdaniteľný príjem, nepatrí do RZD, popr. DP.......
0 0
Načítať ďalšie