Zavrieť

Porady

Mám nárok na vrátenie dane?

som zamestnaná, môj manžel je cudzinec, má trvalý pobyt na Slovensku, za účelom zlúčenia rodiny, minulý rok bol nezamestnaný, posledné tri mesiace pracoval na dohodu, zárobok bol max 120 eur. Mám ja ako zamestnanec nárok uviesť manžela (cudzinec nie z EU) ako nezdaniteľnú časť základu dane?Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    viac informácií by to bolo dobré podať z Tvojej strany....
    napr. mal manžel podané DP, alebo aspoň RZD?
    aký mal cca hrubý príjem za rok 2012?
    a čo ten tvoj príjem, aký si mala?
    ewita888 chce to číselká

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    andrea 1981 Pozri príspevok
    Viete mi prosím pekne poradiť niekto kde nájdem nejaký vzor na vyplnenie tlačiva ohľadom vrátenia dani na manželku?Podla čoho by som ho vyplnila manželovi. Prípadne mi napísať číselka ktoré mam vyplniť v priznaní.. Vopred Vám veľmi pekne ďakujem lebo si neviem s tým poradiť.
    teraz chceš vyplňovať DP? ide o dodatočné?

    a na základe čoho ti my máme poradiť??

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    ako szčo je to príjem, alebo zisk?
    ak príjem, tak potom si na teba môže odrátať manžel 3644,74 - 1566,70 - 166,86 + odvody z tohto príjmu - 984,53 + odvody ako szčo

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mawiya Baber Pozri príspevok
    som zamestnaná, môj manžel je cudzinec, má trvalý pobyt na Slovensku, za účelom zlúčenia rodiny, minulý rok bol nezamestnaný, posledné tri mesiace pracoval na dohodu, zárobok bol max 120 eur. Mám ja ako zamestnanec nárok uviesť manžela (cudzinec nie z EU) ako nezdaniteľnú časť základu dane?Ďakujem
    Áno máš. Ale len rozdiel medzi NČ a jeho príjmom zníženým o odvody, ak nejaké odvádzal.

    andrea 1981 je offline (nepripojený) andrea 1981

    andrea 1981
    Dobrý deň. chela by som poradi ohladom vratenia dani. V roku 2012 som bola do 9 aprila SZCO, od 10aprila som bola vedena na Urade práce, bola som na PN a poberala som nemocensku dávku do 20.12. od toho dátumu som na materskej.. Mohol by si manžel uplatnit na mna vratenie dani a ci by mu vlastne aj vratili niečo. dakujem pekne za odpoved.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    andrea 1981 Pozri príspevok
    Dobrý deň. chela by som poradi ohladom vratenia dani. V roku 2012 som bola do 9 aprila SZCO, od 10aprila som bola vedena na Urade práce, bola som na PN a poberala som nemocensku dávku do 20.12. od toho dátumu som na materskej.. Mohol by si manžel uplatnit na mna vratenie dani a ci by mu vlastne aj vratili niečo. dakujem pekne za odpoved.
    Treba najprv spočítať tvoje príjmy zo živnosti, podporu, nemocenské a materskú.
    andrea 1981 viete mi povedat aka je suma ktoru nemožem prekročit aby mal narok?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Samotná NČ je 3644,74. Takže od tejto sumy treba odpočítavať príjmy a pripočítať prípadné zaplatené odvody.

    andrea 1981 je offline (nepripojený) andrea 1981

    andrea 1981
    Viete mi prosím pekne poradiť niekto kde nájdem nejaký vzor na vyplnenie tlačiva ohľadom vrátenia dani na manželku?Podla čoho by som ho vyplnila manželovi. Prípadne mi napísať číselka ktoré mam vyplniť v priznaní.. Vopred Vám veľmi pekne ďakujem lebo si neviem s tým poradiť.

    andrea 1981 je offline (nepripojený) andrea 1981

    andrea 1981
    ano manžel si už podaval v praci,.. to mu bolo už urobene...
    manžel cca 11,115 v hrubom
    ja som mala prijem 1566.70+984,58+144,53.
    este niečo treba?

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    andrea 1981 Pozri príspevok
    ano manžel si už podaval v praci,.. to mu bolo už urobene...
    manžel cca 11,115 v hrubom
    ja som mala prijem 1566.70+984,58+144,53.
    este niečo treba?
    ten tvoj príjem je z čoho? ak zo zamestania,je to hrubý, alebo čistý? koľko boli odvody?

    andrea 1981 je offline (nepripojený) andrea 1981

    andrea 1981
    juuj 1566,70 marodka,. zo zamestnania v hrubom 166,86 v čistom to bolo 144,53 a szčo som mala príjem 984,53.

    andrea 1981 je offline (nepripojený) andrea 1981

    andrea 1981
    je to príjem tých 984,53. poistne na socialne poistenie mam 447,39 a na zdravotne poistenie mam 142,74..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.