Zavrieť

Porady

Mozog + krv

Ahojte viete mi vysvetlit par pojmov?
Bol som na dvoch, pre mna dolezitych, testoch. Prvy CT mozgu a druhy odobratie krvy...mam problem s tym, ze odpadavam, frekvencia 1x za 3 roky, neviem ci periodicky...
V pondelok idem este k mojmu neuro... ale rad by som poznal vas nazor na tieto vysledky.
CT - Stredove struktury mozgu bez znamok presunu, Asymetria (?) velkosti ostrannych komor-lava je vyrazne vacsia v porovnani s pravou stranou... Parenchym mozgu v nativnom obraze bez loziskovych zmien. Subarachnoidalne priestory primeranej sirky, volne. Bez znamok intrakrantial. hemoragie. ----- co to pre mna znamena? Co mozeme vylucit?

Krv - Hematologia:
Pocet erytocytov 5,03 xE12/L
Hemoglobin 154g/L
Hematokrit 0,440 1,
Str. objem erytrocytu 88,1 u3
Str. obsah Hb Er 30,6 pg
konc. Hb v Er 348,00 g/L
Pocet trombocytov 286 xE9/L
Pocet Leukocytov 8,8 xE9/L
Neutrofily 82 percent
Lymfocyt 14 perc.
MPV 10,7 u3
PDW 12,7 u3
Distr. krivka 13,2 perc.
Markery zapalu a spe: CRP turbidim: 7,7 mg/L
Analyty v sere: Glukoza 5,27 mmol/L
Mocovina 3,77 mmol
Kreatinin 76,8 umol
AST 0,34 ukat/L
ALT 0,26 ukat/L
GMT 0,25 ukat
Alkal. fosfataza 1,17 ukat/L
Iony a mineraly
Natrium 137 mmol/L
Kalium 3,92 mmol
Doktorka mi povedala, ze je to super ale aj tak by som rad vysvetlil pojmy...

Diky moc, inac som pravak a v poslednej dobe si pripadam mierne hlupejsi ako kedysi, mam pocit akoby mi ten stav bez vedomia ublizil nejako. A ked som cital to CT tak mi nieje vsetko jedno... ako dieta mi vraveli, ze pekne kreslim, nevenujem sa tomu, celkovo som viac umelecky typ takze vobec nechapem tomu vysledku CT, kedze prava strana moze za toto...
Usporiadat
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

Kedze sa mi to stalo viacej krat , tak som si vsimol sprievodny znak, busenie srdca, nasledne pocit uzkosti alebo nepokoj a viem, ze dva razy som to akoby potlacil. Vo vacsine pripadov to bolo za "asistencie" navykovych latok ako alkohol, cigy, marihuana ci Lysohlavky.... ale par krat aj bez tychto veci... ale teraz sa mi to stalo u zubarky, nefajcim, nepijem... proste absolutne uz neviem , som z toho zmateny...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

Vraveli, ze som mal krce celeho tela, tvar, ruky, nohy...par sekund, a mimo som bol asi par minut... niekedy som sa aj pocikal, vzdy som sa spotil...
0 0
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

Nieco som si nasiel o vegetativnom nervovom systeme, myslite, ze to moze s tym suvisiet?
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Nikdy nemozes vediet, co si nekontrolovanym uzivanim drog sposobis.
Aj ked zachvaty prichadzaju aj bez ich uzivania, moze to byt poskodenim nervovej sustavy pri ich uzivani .....
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nieje dr ako dr.Rozprávka alebo fakt?http://www.czechfreepress.cz/spiritu...oznani-10.html
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Doktorka mi povedala, ze je to super ale aj tak by som rad vysvetlil pojmy...
...aj keby som Ti napísal , tak budeš mať v tom hokej a futbal dokopy ...

Tu máš tabuľky na porovnanie , že aké sú normy ...ale si dobrý ...
http://www.edusan.sk/pacient/vysetrenia/tabulky.htm
4 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

nález na CT vylúčil nádor, útlak a zakrvácanie do mozgu, zároveň poukázal na asymetriu mozgových komôr /teda, že jednu máte o čosi väčšiu ako druhú/ - to ale nie je patologické a je to v norme.
Na Vašom mieste by som ale už nikdy v živote nefajčil marišku, tobôž by som si nedal žiadne huby /okrem žampiónov na obed/ a s alkoholom by som si dal tiež pokoj.
6 0
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

Dakujem za odpovede, som rad, ze ste mi napisali, niekedy sa clovek musi vypisat
0 0
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

Inac kolko sa caka na tu Magneticku rezonanciu? Keby som ju chcel podstupit, tak asi by ma to sukromne vyslo draho, ze? Po "statnom" sa caka zevraj 2-3 mesiace...
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Andrej88 Pozri príspevok
Kedze sa mi to stalo viacej krat , tak som si vsimol sprievodny znak, busenie srdca, nasledne pocit uzkosti alebo nepokoj a viem, ze dva razy som to akoby potlacil. Vo vacsine pripadov to bolo za "asistencie" navykovych latok ako alkohol, cigy, marihuana ci Lysohlavky.... ale par krat aj bez tychto veci... ale teraz sa mi to stalo u zubarky, nefajcim, nepijem... proste absolutne uz neviem , som z toho zmateny...
Kamarát neviem prečo by som Ti mal radiť, aj keby som vedel, keď droguješ a je možné, že to spôsobujú aj nejaké následky účinkov. Takým ako Ty by som rozhodne dal preplatiť komplet celú zdravotnú starostlivosť a pokiaľ by si nemal na to peniaze, tak by som Ti to dal odpracovať. Potom by si sa možno trošku spamätal.

Nepovedal som, že to máš z drôg, ale rozhodne tomu dopomohli.
0 0
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

Ja nedrogujem, len som raz vyskusal trochu lysohlavok ako pubertak, co je uz dost dlho za mnou. Tak isto boli casi ked som vyfajcil aj 10 cig na den a nic... potom raz v lesoparku som si dal jednu Marsku pred obedom myslim a bum, aj v druzine sa mi to stavalo a tam som vobec nepil ani nic podobne... bol som ako dieta v BA na vysetreniach nejakych , mysleli si, ze to mam z rychleho rastu, proste vtedy som to tak nebral ako to beriem dnes a par veci by som zmenil to je jasne... ale ja sa pytam na nazor preco sa mi to stava, zakazovat veci vie kazdi, potom tato diskusia nema zmysel...
0 0
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

Dokonca uz par rokov sa snazim zdravo stravovat, cvicil som v posilnovni, ale teraz aj z tej posilnovne mam problemi takze co?
0 0
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

Teraz idem od doktorky neurologicky, doteraz som nemal takehoto doktora. Hned si vypytala za vysetrenie 25 eur. Ja sa pytam, preco? prosim vas? Platim si odvody do ZP som momentalne na UP a jednoduche vysetrenie ma stoji 25 eur. Uzas.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Andrej88 Pozri príspevok
Teraz idem od doktorky neurologicky, doteraz som nemal takehoto doktora. Hned si vypytala za vysetrenie 25 eur. Ja sa pytam, preco? prosim vas? Platim si odvody do ZP som momentalne na UP a jednoduche vysetrenie ma stoji 25 eur. Uzas.
Čítať vieš ???
Na každej ordinácii máš napísané , o aké zariadenie sa jedná ....
Samozrejmosťou sú vyvesené cenníky ...
Tak nabudúce aj čítaj ....

Normálne žasnem nad tou ne/logikou....
0 0
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

Citat viem a aj som si precital, ze maju zmluvu so Vseobecnou poistovnou.
Vyveseny cennik je super, ale povedz mi prosim ta, kde si / v akom zariadeni/ nebudu pytat nic? Lebo potom nechcem platit odvody statu ale budem si ukladat urcitu sumu na ucet v banke alebo si urobim poistenie...
0 0
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

Ale da sa to aj inak formulovat moja otazka, na co platim 50 euro mesacne ZP?
Co dostanem "zadarmo" a co nie? Co sa plati z tejto sumy?

P.S.: Uz 3 roky som nebol na nic chory ak nepocitam tento pripad. Nebol som v nemocnici uz hadam 5 rokov. Nemal som uraz, nic....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ideme síce , ale nevadí ...
Andrej88 Pozri príspevok
Citat viem a aj som si precital, ze maju zmluvu so Vseobecnou poistovnou.
Vyveseny cennik je super, ale povedz mi prosim ta, kde si / v akom zariadeni/ nebudu pytat nic? Lebo potom nechcem platit odvody statu ale budem si ukladat urcitu sumu na ucet v banke alebo si urobim poistenie...
Poznám aj také , tam aj chodím ...
Andrej88 Pozri príspevok
Ale da sa to aj inak formulovat moja otazka, na co platim 50 euro mesacne ZP?
Co dostanem "zadarmo" a co nie? Co sa plati z tejto sumy?
Vyhľadaj si inde , mne sa nechce ...
P.S.: Uz 3 roky som nebol na nic chory ak nepocitam tento pripad. Nebol som v nemocnici uz hadam 5 rokov. Nemal som uraz, nic....
...hm , tri roky ?
Poznám osoby , ktoré aj cca 30 rokov neboli v špitáli ...
Príkladne moja manželka ...aj to len na pôrodnici ...
Na druhej strane ( musím priznať ) ja som zasa svoju " kvôtu " vyčerpal statočne za X jedincov ...a fest ...

Nemáš šancu proti vetru piškať , veď výsledok je jasný vopred ...
0 0
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

Uz som to pochopil, ide o PREDNOSTNE vysetrenie, niekde 20 eur, inde 25 eur.... niekde je aj 7 eur, ale aj tak je to trosku vela nie?

Moja doktorka ma posiela na vysetrenie (napisane KONTROLNE, by ma zaujimalo co to presne znamena) a povedala, ze si mozem vybrat akeho chcem (Neurologa) , takze som isiel tam kde som bol aj minule. Tam ma nezobrali, ze ja patrim inde. Tak som isiel tam, kde ma poslali a doktorka si odomna za PREDNOSTNE vysetrenie vypytala 20 eur?
Je mi jasne, ze je to NESTATNE zariadenie, ale ak by som bol isiel k STATNEMU neurologovi tak tiez zaplatim za PREDNOSTNE vysetrenie? Aj ked ma posiel doktorka ? Cize nie JA .
0 0
anka_p anka_p

anka_p je offline (nepripojený) anka_p

mňa by teda zaujímalo ako si dopadol na vyšetrení....a nie koľko si platil a prečo a začo...
vyriešilo to vyšetrenie tvoj problém?
0 0
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

Myslim si, ze by som tu mal napisat moj pohlad na moj problem.
K tomu vysetreniu: Ja som odpadol u zubarky a v tej budove mi potom robili aj vysetrenia, ale neboli to moji lekari. Neurologicka v tej budove mi robila par vysetreni kedy som sa vyzliekol a kontrolovala mi oci, kolena, s nohamy a rukamy mi cosi riesila, potom som sa mal kratko prejst a vratit, pytala sa ma rozne veci... potom som isiel na CT mozgu inde, kde ma previezla sanitka a tam po CTcku mi zistili tu oblemnejsiu lavu komoru. Doktorka povedala, ze to z alkoholu nieje. Potom som isiel este v ten den na ten odber krvi a robili mi pecenove testy,ktore dopadli podla doktorky vynikajuco... S tymto som mal ist za mojou doktorkou aby ma poslala ku SPADOVEMU neurologovi. Povedala mi, ze si mozem vybrat koho chcem, ale to uz som pisal. Tak som skoncil tam kde som skoncil a za vysetrenie si vypytala 20 eur. RTG hlavy. Vysledky este neviem...

Este si chcem najst endokrinologiu a pediatriu a tam ist na testy ( z mojej vole). Ale potrebujem to rychlo a lacno. Hlavne lacno... ak nie rychlo, teda. Takze mam ist do statnej ambulancie alebo je to jedno?

Ja som si dlho myslel, ze je to IMUNITA ale potom som si myslel, ze to je STITNA ZLAZA.
A teraz uz mam v tom ja sam gulas a uz si myslim vselico...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať