Zavrieť

Porady

Mozog + krv

Ahojte viete mi vysvetlit par pojmov?
Bol som na dvoch, pre mna dolezitych, testoch. Prvy CT mozgu a druhy odobratie krvy...mam problem s tym, ze odpadavam, frekvencia 1x za 3 roky, neviem ci periodicky...
V pondelok idem este k mojmu neuro... ale rad by som poznal vas nazor na tieto vysledky.
CT - Stredove struktury mozgu bez znamok presunu, Asymetria (?) velkosti ostrannych komor-lava je vyrazne vacsia v porovnani s pravou stranou... Parenchym mozgu v nativnom obraze bez loziskovych zmien. Subarachnoidalne priestory primeranej sirky, volne. Bez znamok intrakrantial. hemoragie. ----- co to pre mna znamena? Co mozeme vylucit?

Krv - Hematologia:
Pocet erytocytov 5,03 xE12/L
Hemoglobin 154g/L
Hematokrit 0,440 1,
Str. objem erytrocytu 88,1 u3
Str. obsah Hb Er 30,6 pg
konc. Hb v Er 348,00 g/L
Pocet trombocytov 286 xE9/L
Pocet Leukocytov 8,8 xE9/L
Neutrofily 82 percent
Lymfocyt 14 perc.
MPV 10,7 u3
PDW 12,7 u3
Distr. krivka 13,2 perc.
Markery zapalu a spe: CRP turbidim: 7,7 mg/L
Analyty v sere: Glukoza 5,27 mmol/L
Mocovina 3,77 mmol
Kreatinin 76,8 umol
AST 0,34 ukat/L
ALT 0,26 ukat/L
GMT 0,25 ukat
Alkal. fosfataza 1,17 ukat/L
Iony a mineraly
Natrium 137 mmol/L
Kalium 3,92 mmol
Doktorka mi povedala, ze je to super ale aj tak by som rad vysvetlil pojmy...

Diky moc, inac som pravak a v poslednej dobe si pripadam mierne hlupejsi ako kedysi, mam pocit akoby mi ten stav bez vedomia ublizil nejako. A ked som cital to CT tak mi nieje vsetko jedno... ako dieta mi vraveli, ze pekne kreslim, nevenujem sa tomu, celkovo som viac umelecky typ takze vobec nechapem tomu vysledku CT, kedze prava strana moze za toto...
Usporiadat
ketums ketums

ketums je offline (nepripojený) ketums

Moj pocit: príliš sa sleduješ. Nájdi si nejakú činnosť.

Nepíšeš koľko máš rokov.

Nespomínaš tlak.

Vieš, že ak trpíš na nízky tlak, tak kľudne môžeš odpadnúť? Raz za tri roky zas nie je taká tragédia, ak by si mal vysoký je to horšie.
Čo sa týka búšenia a pocitiv... nechcem aby si mal pocit, že tvoju situáciu zľahčujem, nezľahčujem, naozaj, ale pitný režim je dôležitý a robí zázraky. Kontroluj si schválne či dosť piješ - nie tvoj pocit, zapisuj si to, poctivo kontroluj a či vtedy máš nejaké negatívne pocity. A pitným režimom myslím krásnu čistú vodu čo ti tečie doma v kuchyni, nie nejaké kokakolové sra*ky, kávu, čaj a podobne.
A skús sa menej sledovať, podvedomie je sviňa a ľudia si dokážu často nahovárať že im niečo je aj keď im nič nie je
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ketums Pozri príspevok
Moj pocit: príliš sa sleduješ. Nájdi si nejakú činnosť.

Nepíšeš koľko máš rokov.

Nespomínaš tlak.

Vieš, že ak trpíš na nízky tlak, tak kľudne môžeš odpadnúť? Raz za tri roky zas nie je taká tragédia, ak by si mal vysoký je to horšie.
Čo sa týka búšenia a pocitiv... nechcem aby si mal pocit, že tvoju situáciu zľahčujem, nezľahčujem, naozaj, ale pitný režim je dôležitý a robí zázraky. Kontroluj si schválne či dosť piješ - nie tvoj pocit, zapisuj si to, poctivo kontroluj a či vtedy máš nejaké negatívne pocity. A pitným režimom myslím krásnu čistú vodu čo ti tečie doma v kuchyni, nie nejaké kokakolové sra*ky, kávu, čaj a podobne.
A skús sa menej sledovať, podvedomie je sviňa a ľudia si dokážu často nahovárať že im niečo je aj keď im nič nie je
...len či je aj zdravá ....

Do pitného režimu sa počítajú všetky tekutiny ...čiže aj polievky ...aj ten čaj ...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Andrej88 Pozri príspevok
Myslim si, ze by som tu mal napisat moj pohlad na moj problem.
K tomu vysetreniu: Ja som odpadol u zubarky a v tej budove mi potom robili aj vysetrenia, ale neboli to moji lekari. Neurologicka v tej budove mi robila par vysetreni kedy som sa vyzliekol a kontrolovala mi oci, kolena, s nohamy a rukamy mi cosi riesila, potom som sa mal kratko prejst a vratit, pytala sa ma rozne veci... potom som isiel na CT mozgu inde, kde ma previezla sanitka a tam po CTcku mi zistili tu oblemnejsiu lavu komoru. Doktorka povedala, ze to z alkoholu nieje. Potom som isiel este v ten den na ten odber krvi a robili mi pecenove testy,ktore dopadli podla doktorky vynikajuco... S tymto som mal ist za mojou doktorkou aby ma poslala ku SPADOVEMU neurologovi. Povedala mi, ze si mozem vybrat koho chcem, ale to uz som pisal. Tak som skoncil tam kde som skoncil a za vysetrenie si vypytala 20 eur. RTG hlavy. Vysledky este neviem...

Este si chcem najst endokrinologiu a pediatriu a tam ist na testy ( z mojej vole). Ale potrebujem to rychlo a lacno. Hlavne lacno... ak nie rychlo, teda. Takze mam ist do statnej ambulancie alebo je to jedno?

Ja som si dlho myslel, ze je to IMUNITA ale potom som si myslel, ze to je STITNA ZLAZA.
A teraz uz mam v tom ja sam gulas a uz si myslim vselico...
Pokiaľ ideš na vyšetrenie z vlastnej vôle,platíš všetko.
čo je to lacno?
0 0
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

No s tym tlakom to je tiez take vseliake. Nic zle ale... Mozno nemam kondicku a len som si to vsugeroval ale zacal som si merat pred rokom/dvomi tlak doma s tym nad zapastie co sa dava, tam mi ukazovalo trochu vyzsi , potom som isiel k lekarke, ze ci to je v poho, ta mi zmerala tlak takym sposobom, ze mi dala tiez ten na zapastie pristroj ale ruku lavu, mi dala ku srdcu.Sedel som. Vysiel tiez vysoky. Ale potom ma (mna) napadlo, ze som k nej isiel po schodoch, peso, mnohy mi hovoria , ze rychlo kracam, lebo mam dlhe nohy, a tak mi dala tabletku pod jazyk a za hodinu ci kolko som mal prist opat. Potom vyzsiel normalny ba nizsi. Ale potom mi oco zmeral tlak este v ten den normalnym takym na biceps a tlak bol v norme... Aj ked som bol v puberte a hrali sme futbal, tak som vzdy na zaciatku nevladal hrat futbal ci na bycikli ked sme sli tak prvych 30 minut som mal srdce v krku... ale potom som nabral akoby "druhy dych" a chcel som hrat dalej futbal alebo som bol na bicykli prvy ked sme sli domov... cital som, ze to sa uvolnuje hormon stastia... ale ostatni chalani uz nevladali hrat futbal... zaujimave tiez...

Mam 24 rokov. Nizky asi nemam, ale dost casto som teraz pri PC namiesto toho aby som isiel von. Aj to moze mat svoj podiel...ale to skor bude o nalade a nie tlaku...
Ale napriklad vcera sa mi 4-krat stalo, ze ked som sa zodvihol z gauca , ze som isiel do kuchyne, tak sa mi trocha zatmelo pred ocami...za 3 sekundy uz to preslo... ale 4-krat za 2-3 hodiny?? Neviem... pijem dost. Berem aj magnezium, pijem kavu rano, casto jem aj cerealnie s mliekom, zeleny caj. Aj ginko som si kupil, lebo mam pocit, ze mam problem so sustredenim. Ale ako pisem, nesportujem. Na cukrovku som nebol na testoch este...

Ale sto-pro mam problem so stresom. Co som nemaval. Nevylucujem ani psychiku.
0 0
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

Tak lacne, aspon vsetky potrebne testy na urcenie diagnozy a ak k tomu odpadavam, tak aj zadara prednostne vysetrenie... potom ked sa zisti co a preco, tak vtedy som ochotny nieco platit. Ale mne to pride akokeby robili aj zbytocne testy a za to, ze ma zoberu prveho mam platit.

To rovno mozem ist do toho Martina, co tam je specialiovane stredisko a zaplatit 100 ci kolko eur a budem vybaveny za tyzden ci dva... ked zistia , ze odpadavam, tak ma nezamestnaju... robim na stavbe a uz teraz mi hovoria, ze na to nemam... ze som ustrachany, pomaly, slaby, chudy... niekde sa caka aj 2-3 mesiace , ja sa pytam preco?
0 0
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

A este nieco, mam knihu Encyklopedia prirodnej liecby, Navod na prezitie pre muza, takze s potravinami ci pitim nemam problem. Problem je v tom, ze pre tu chorobu sa bojim vobec mat normalny vtah so zenou. Co ked toto iste bude mat aj moj syn si hovorim v hlave.
Moj oco ani mama taketo problemy namali... Mam problem s ucenim a sustredenim, aj preto, mozno mam problem s pracou, pretoze ja som sice vystudoval/vychodil stavbarcinu ale sam som presvedceny , ze mam na viac a chcem viac. A nechcem robit stavarinu. Ale momentalne to inak nejde, potom nemam mat depresiu?

A nase zdravotnictvo mi momentalne robi dalsie nervy...
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Píšeš, že Ťa hodnotia, že si ustráchaný, chudý, slabý, avšak nešportuješ, skôr sedíš za počítačom. Ver mi, že dobrým tréningom by si mohol tieto veci zmeniť. Zároveň hovoríš, že vieš, čo robiť nechceš (stavbárinu) síce si tomu venoval päť rokov života, avšak podstatné je, aby si vedel povedať, čo robiť chceš.
0 0
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

Brano, ja som najprv chodil na priemyslovku stavebnu a tam po roku som musel ist na ucnovku s maturitou. Na priemyslovku som isiel z 90 percent len preto , ze tam isiel moj kamarat a moji rodicia si mysleli, ze ked som si ako dieta kreslil auticka s mierkami, tak bude zo mna architekt. Na skole sme mali predmet odborne kreslenie a fungovalo to tak, ze za rok si mal doniest povedzme 20 vykresov. Ak si neodozdal co i len jeden tak si mal z celeho predmetu 5ku. Ja som jeden neodovzdal. Nejdem tu pisat preco, ani by ste mi neuverili. Bolo by to podobne ako pes mi zozral domacu. Tak som robil tie opravne. Tam som musel urobit na tabulu s kredou to co na vykres s pentelkou. A kvoli tomu ma nepustila dalej. Co toho, ze 95 percent vykresov som mal na same 2ky.

Tak potom uz bolo malo casu a oco ma "hodil" na ucnovku ale na 4-rocne. Operator stavebnej vyroby. Nieco ako majster. Realita je vsak taka, ze skola ma naucila akurat stary sposob nanasania omietky na tehlu a murovat. V 1. rocniku sme iba zametali.

Ale podme k robote. Robil som s kamaratmi ako jedna partia. Na zaciatku ziadne peniaze, auto, naradie, nic... Majstra som robit nemohol, lebo chceli min. 5 rokov prax a vodicak.
Roboty vela, nahlenie, si v spine, zime, horucave... a videl som akurat len zalohu za mesiac 80 eur. Aj to vsetko islo na stravu a dopravu. Vyplata ziadna. Preco? Nemali sme zmluvu. Ak cakas, ze ta dnes niekto da na zmluvu tak ta sklamem.
Tak sklamanie bolo , ale po par mesiacoch sme zacali opat robit. Hovorili sme si, ze sa to nemoze zopakovat. Bohuzial zazil som to 3-krat za 4 roky. Potom som robil aj pomocneho pracovnika za minimalne peniaze. Vseko som minul na stravu, osatenie ci mame na byt.
Dokonca som aj v BA zateploval na leseni na panelaku. Keby som tam odpadol tak neviem.

Asi toto vo mne vyvolalo odpor. Vodicak nemam, chcel som si ho robit teraz ale opat sa muselo nieco stat a tak chodim po lekaroch. Zivot ma naucil, ze si za vsetko mozem sam, tym, ze mam nizke vzdelanie a neriesil som veci, ked som ich mal riesit. Teraz ma to dobehlo a len vdaka rodine som este v pohode. Na vela veci sa uz divam inak. Ale tento stat ma neprestava prekvapovat. Mate este nejake otazky?
Naposledy upravil Andrej88 : 29.01.13 at 14:08
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ano.Co Ti bráni v 24 rokoch napraviť svoje vzdelanie?
0 0
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

Jako sme presli od mojej diagnozi k zlepseni vzdelania?

BX-ake vzdelanie mi navrhujes?

Keby to bolo tak jednoduche, ako si napisal tu otazku, tak by som ti odpovedal, nijak.
Ale momentalne to tak lahke nieje.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No ako.Prečítala som si Tvoju ságu o tom,ako Ti rodičia zle vybrali školu,ukrivdili učitelia,vzdelanie nemáš,stavbárinu robiť nechceš a nevládzeš.A teraz ani nemôžeš,lebo odpadávaš.Takže je len jediné východisko.Máš 24 a ak nechceš byť celý život nešťastný a chorý,tak si to zrovnaj v hlave a vymysli,čo by ťa v živote skutočne bavilo robiť.Pretože ak ťa práca,v ktorej stráviš väčšinu života nebude baviť,bude to smutný život.
5 0
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

Takže napíšem vám, čo som "vybavil" v slovenskom zdravotíctve...

Nič.

Prečo? Lebo v ambulanciách si ma prehadzujú ako horúci zemiak. Že nikde nepatrím, že niesom akútny prípad, že mám ísť tam a tam...

Teda bola by tu ešte jedna možnosť. A to možnosť peňažná.
Áno, dobre čítate. A keďže som momentálne nezamestnaný, evidovaný na UP, ak mi niečo ostane čo nedám na stravu, tak nemám nič.

Štátu som doteraz zaplatil na odvodoch do ZP okolo 2000 EUR. !!!

Keď si priplatím u každého lekára 20 eur, tak možno niečo sa pohne. Ale je to morálne? Je to nevyhnutné?

Nieje z Ústavy garantovaná zdravotná starostlivosť?
Toto čo sa deje v slovenskom zdravotníctve je hanba, nič iné...

Keď jeden pacient zaplatí 20 eur, pri piatich to za ani nie celý deň ćiní 100 eur. No krásny biznis.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

A čo na to hovorí ten,komu si tých 2000,00 zaplatil?Pretože lekári to neboli.Ten komu si zaplatil Ti zabezpečil zdrav.starostlivosť?
2 1
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

Vies, ale nieje to stat, kto ma posiela kade-tade, nieje to stat, kto mi nedvyha telefon, nieje to stat, kto si vypyta poplatky, nieje to stat, kto ma tu ignoruje. Ano vseobecnej poistovni som to zapaltil ale lekari su ti, ktori za svoju pracu dostavaju zaplatene...
0 0
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

Absolutne odbijavaju co i len naznak novych pacientov s novymi ochoreniami, lekari su zazmluvneni a maju zobrat kazdeho jedneho pacienta. V cakarni ked mna odbili, odbili predomnou aj stareho pana, ktory bol po dvoch bajpasoch. Lekari su minimalne "spolupachatelia"...

A to nepisem o mojej kamaratke, ktorej urobili len zakladne vysetrenia a poslali ju domov, pricom by sa tu vedela porozpisovat ako to v skutocnosti s nou je...
0 0
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

Preco by mali mat limity? Ved maju zisk... prachy su.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Akú máš výšku a hmotnosť? Máš ju stabilnú?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Andrej88 Pozri príspevok
Preco by mali mat limity? Ved maju zisk... prachy su.
Prečítaj si o tom niečo,je tu o tom popísané dosť a dosť.Nie si akutny,pojdeš ked to lekárovi dovolí Tvoja poisťovna.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Andrej88 Pozri príspevok
A este nieco, mam knihu Encyklopedia prirodnej liecby, Navod na prezitie pre muza, takze s potravinami ci pitim nemam problem. Problem je v tom, ze pre tu chorobu sa bojim vobec mat normalny vtah so zenou. Co ked toto iste bude mat aj moj syn si hovorim v hlave.
Moj oco ani mama taketo problemy namali... Mam problem s ucenim a sustredenim, aj preto, mozno mam problem s pracou, pretoze ja som sice vystudoval/vychodil stavbarcinu ale sam som presvedceny , ze mam na viac a chcem viac. A nechcem robit stavarinu. Ale momentalne to inak nejde, potom nemam mat depresiu?

A nase zdravotnictvo mi momentalne robi dalsie nervy...
" Navod na prezitie pre muza " ...to myslíš od Bukovského ???
Jeho nejak nepovažujem za muža , dokonca ani za chlapa ...

Návody na prežitie neexistujú totiž , chápeš ...???.....zlátaniny vie napísať každý , možno aj lepšie ako Buky ...
Život a skúsenosti musíš nadobudnúť skúsenosťami ... nie čerpaním z tých kníh ...
Potraviny a to pitie ???....jedlo sa dá všeliaké jesť a s pitím to radšej nepreháňaj ....

Momentálne to nejde , potom máš depky a nadávaš na lekárov , že zarábajú ...
Nuž , vyštuduj medicínu ....budeš zarábať aj Ty ......
2 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Prešla som si túto tému a môj názor je, že Andrej88 potrebuje pomoc psychiatra a psychológa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať