Zavrieť

Porady

Mozog + krv

Ahojte viete mi vysvetlit par pojmov?
Bol som na dvoch, pre mna dolezitych, testoch. Prvy CT mozgu a druhy odobratie krvy...mam problem s tym, ze odpadavam, frekvencia 1x za 3 roky, neviem ci periodicky...
V pondelok idem este k mojmu neuro... ale rad by som poznal vas nazor na tieto vysledky.
CT - Stredove struktury mozgu bez znamok presunu, Asymetria (?) velkosti ostrannych komor-lava je vyrazne vacsia v porovnani s pravou stranou... Parenchym mozgu v nativnom obraze bez loziskovych zmien. Subarachnoidalne priestory primeranej sirky, volne. Bez znamok intrakrantial. hemoragie. ----- co to pre mna znamena? Co mozeme vylucit?

Krv - Hematologia:
Pocet erytocytov 5,03 xE12/L
Hemoglobin 154g/L
Hematokrit 0,440 1,
Str. objem erytrocytu 88,1 u3
Str. obsah Hb Er 30,6 pg
konc. Hb v Er 348,00 g/L
Pocet trombocytov 286 xE9/L
Pocet Leukocytov 8,8 xE9/L
Neutrofily 82 percent
Lymfocyt 14 perc.
MPV 10,7 u3
PDW 12,7 u3
Distr. krivka 13,2 perc.
Markery zapalu a spe: CRP turbidim: 7,7 mg/L
Analyty v sere: Glukoza 5,27 mmol/L
Mocovina 3,77 mmol
Kreatinin 76,8 umol
AST 0,34 ukat/L
ALT 0,26 ukat/L
GMT 0,25 ukat
Alkal. fosfataza 1,17 ukat/L
Iony a mineraly
Natrium 137 mmol/L
Kalium 3,92 mmol
Doktorka mi povedala, ze je to super ale aj tak by som rad vysvetlil pojmy...

Diky moc, inac som pravak a v poslednej dobe si pripadam mierne hlupejsi ako kedysi, mam pocit akoby mi ten stav bez vedomia ublizil nejako. A ked som cital to CT tak mi nieje vsetko jedno... ako dieta mi vraveli, ze pekne kreslim, nevenujem sa tomu, celkovo som viac umelecky typ takze vobec nechapem tomu vysledku CT, kedze prava strana moze za toto...
Usporiadat
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Andrej88 Pozri príspevok
Kedze sa mi to stalo viacej krat , tak som si vsimol sprievodny znak, busenie srdca, nasledne pocit uzkosti alebo nepokoj a viem, ze dva razy som to akoby potlacil. Vo vacsine pripadov to bolo za "asistencie" navykovych latok ako alkohol, cigy, marihuana ci Lysohlavky.... ale par krat aj bez tychto veci... ale teraz sa mi to stalo u zubarky, nefajcim, nepijem... proste absolutne uz neviem , som z toho zmateny...
Dobre, že si popísal tie sprievodné javy, a sú v takom poradí, v akom sa odohrali?
Spomenieš si, po akom jej zákroku sa ten "záchvat" začal vynárať? Čo presne ti predtým robila, ak už vôbec došlo aj k zubnému ošetrovaniu. Či to nebolo po anestéze, injekciii.
Ešte sa spýtam, tak si to verne opísal, vždy to má takýto postup? A nenasleduje ešte pocit na rýchle vyprázdnenie stolice? Nie moču, stolice.
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Andrej88 Pozri príspevok
Brano, ja som najprv chodil na priemyslovku stavebnu a tam po roku som musel ist na ucnovku s maturitou. Na priemyslovku som isiel z 90 percent len preto , ze tam isiel moj kamarat a moji rodicia si mysleli, ze ked som si ako dieta kreslil auticka s mierkami, tak bude zo mna architekt. Na skole sme mali predmet odborne kreslenie a fungovalo to tak, ze za rok si mal doniest povedzme 20 vykresov. Ak si neodozdal co i len jeden tak si mal z celeho predmetu 5ku. Ja som jeden neodovzdal. Nejdem tu pisat preco, ani by ste mi neuverili. Bolo by to podobne ako pes mi zozral domacu. Tak som robil tie opravne. Tam som musel urobit na tabulu s kredou to co na vykres s pentelkou. A kvoli tomu ma nepustila dalej. Co toho, ze 95 percent vykresov som mal na same 2ky.

Tak potom uz bolo malo casu a oco ma "hodil" na ucnovku ale na 4-rocne. Operator stavebnej vyroby. Nieco ako majster. Realita je vsak taka, ze skola ma naucila akurat stary sposob nanasania omietky na tehlu a murovat. V 1. rocniku sme iba zametali.

Ale podme k robote. Robil som s kamaratmi ako jedna partia. Na zaciatku ziadne peniaze, auto, naradie, nic... Majstra som robit nemohol, lebo chceli min. 5 rokov prax a vodicak.
Roboty vela, nahlenie, si v spine, zime, horucave... a videl som akurat len zalohu za mesiac 80 eur. Aj to vsetko islo na stravu a dopravu. Vyplata ziadna. Preco? Nemali sme zmluvu. Ak cakas, ze ta dnes niekto da na zmluvu tak ta sklamem.
Tak sklamanie bolo , ale po par mesiacoch sme zacali opat robit. Hovorili sme si, ze sa to nemoze zopakovat. Bohuzial zazil som to 3-krat za 4 roky. Potom som robil aj pomocneho pracovnika za minimalne peniaze. Vseko som minul na stravu, osatenie ci mame na byt.
Dokonca som aj v BA zateploval na leseni na panelaku. Keby som tam odpadol tak neviem.

Asi toto vo mne vyvolalo odpor. Vodicak nemam, chcel som si ho robit teraz ale opat sa muselo nieco stat a tak chodim po lekaroch. Zivot ma naucil, ze si za vsetko mozem sam, tym, ze mam nizke vzdelanie a neriesil som veci, ked som ich mal riesit. Teraz ma to dobehlo a len vdaka rodine som este v pohode. Na vela veci sa uz divam inak. Ale tento stat ma neprestava prekvapovat. Mate este nejake otazky?
Nemáš vzdelanie, na aké si sa cítil, nemáš peniaze, nemáš prácu, ktorá by ti vyhovovala, strácaš zdravie. Nepríjemný sumár. Máš veľké šťastie, že si mladý a svet s možnosťami stále pred sebou.
Nie si prvý ani posledný v tejto situácii. Aj vďaka systému v štáte narastá počet frustrujúcich ľudí. Neviem aké si mal zázemie v detstve, či si rodičia povšimli tvoj talent, šikovnosť, či ťa viedli ku kresleniu v v krúžkoch, Ľudovej škole umenia. Ak si sa tak dobre učil v ZŠ, že si otec myslel, že máš i na architektúru, mali ti poradiť skôr gymnázium ako priemyslovku, pretože je priepastný rozdiel medzi odbornými školami s maturitou a gymnáziami.
Odborná škola má svoje úzke zameranie na odbornosť na úkor ďalšieho všeobecného rozhľadu na gymnáziách.
Netráp sa tým zbytočne, môžeš ešte veľmi pekne dobehnúť svoj vysnívaný spoločenský status. Vidím to na spolužiakoch svojich detí, ak ti to spôsobila jedna pedagogička, mávni nad tým rukou, podobne ako sa to stalo im, väčšinou sa to stáva chlapcom, ale nájdu sa i dievčatá. Jednoducho nezmaturovali, neboli schopní prekročiť prah školy. Dnes pomaly končia diaľkovo VŠ a zarábajú násobky, násobky oproti pedagógom, ktorí ich vyliali zo škôl. Inak boli to paradoxne nadpriemerní žiaci, na hodinách sa nudili, už popri strednej škole pracovali. Sú iba o niečo starší ako ty.Nemajú tridsať.

Kedysi sa žiaci pri neprijatí na strednú školu ocitli automaticky na školách učňovských. Niektorým sa podarilo dostať do maturitnej triedy, bývala obvykle iba jedna na škole. Neviem, či si vie niekto predstaviť záujemcu o ŠUPku s dvomi dvojkami na vysvedčení na Stavebnom učilišti, rovnako gymnazistu a pod. Už typológia tvárí týchto žiakov nezodpovedala ich umiestneniu, kde sa nedobrovoľne ocitli. Katastrofa. Utrpenie.
Týmto som iba chcela poukázať, že preplávať so zdravou kožou a psychikou cez pubertu i vďaka systému, ktorý má vždy vo svojom nastavení plno chýb, na ktoré dopláca značná časť populácie, je pomaly zázrak. Ako aj dnes vôbec prežiť.

Ak máš problém fyzického charakteru, treba to riešiť. Ak psychického, čo sa nedá tiež vylúčiť, tiež riešiť. Dá sa veľmi pomôcť i sám sebe, pretože proti svojmu ja sa ísť veľmi nedá.
Skús začať cvičiť ak ti sily dovolia, prečítaj si nejakú literatúru o práci na sebe, zisti, čo by si rád študoval, priprav sa na prijímačky a choď si pevne za svojím cieľom. Budeš mať program, ktorý ťa nepustí, nebudeš vedieť čo skôr. Keby si mal dobré zázemie, ešte stále môžeš študovať aj dennou formou, ak je daný odbor k dispozícii. Vôbec nemusíš ísť technickým smerom.
Ak by si nevedel, čo si vybrať, psychológovia majú rôzne osobnostné testy, aj na zistenie, ktorý smer by bol pre teba najprijateľnejší. Ak bude záver správny, budeš to cítiť aj ty.
Urob niečo pre seba, času máš dosť, inak budeš frustrovaný pokiaľ ťa život inak nezomelie.
Urob čiaru za minulosťou a už mysli nad svojou budúcnosťou, noví ľudia, noví priatelia, iné financie.
P.S. Mňa by zaujímal tvoj denný energetický príjem, preto som sa ťa pýtala na výšku a hmotnosť. Ak ti hmotnosť nevyhovuje, do roka ju môžeš zmeniť.
Ty môžeš byť aj podvýživený, požiadaj praktického lekára o ďalší odber krvi, nech ti urobí širší mineralogram, nielen tie dva prvky, čo sú vo výsledkoch KO. Vápnik, železo, porozmýšľaj.....a ozvi sa, ako sa ti darí s vyšetreniami.
A neobviňuj sa!!!
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

petermikuláš Pozri príspevok
áno, naštudoval som si to, viete poviem k tomu toľko: ja keď čítam o tom ako píše pani inžinierka vo svojich textoch citujem ...."Specializuji se na nervová onemocnění typu roztroušená skleróza, parkinsonismus, epilepsie, deprese...."tak v tom momente mám mienku urobenú - nie je totižto legislatívne možné, aby inžinier kdekoľvek na svete liečil tieto ochorenia /a podotýkam ešte mnohé iné, ktoré spomína vo svojich textoch/ pýtam sa má atestáciu z neurológie a psychiatrie? ak nie, tak niečo tu nehrá.... nemá patričné vzdelanie a preto o odbornosti sa nemôžeme baviť.
Priznám sa, že ja keď čítam takéto všelijaké odvážne texty začínam mať chuť ako doktor stavať mosty, projektovať budovy, robiť stavebný dozor a pod. No veď čo na tom, že nemám na to vysokoškolské technické patričné vzdelanie, čo na tom, že k statike potrebujem mať v malíčku vysokoškolskú fyziku, hlavne, že si trúfam. Viete ono to takto nejde. Keď niekto chce liečiť takéto ochorenia, tak nič mu nebráni nech vyštuduje medicínu, alebo psychológiu, urobí si príslušné atestačné skúšky a môže liečiť koľko sa mu zachce. Alebo si myslíte, že tie kvantá učiva ktoré sa tam 5 alebo 6 rokov učia sú zbytočné? A to nehovorím o kvantách poznatkov a zručností k atestácii. Myslíte, že si stačí urobiť nejaký kurz a už je zo mňa infektológ? A rovnako aj ja keď chcem stavať mosty musím sa prihlásiť na stavbarinu a potom sa môžem realizovať. Bucháč to tu kdesi trafil presne. Každý nech robí to na čo má aprobáciu, resp. keď chce robiť niečo iné, nech si aprobáciu doplní. A ešte doplním: viete ani mi tak nevadí, keď človek, ktorý ochorie a nemá zdravotnícke vzdelanie sa lieči všelijako podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia - je to jeho život a jeho zdravie. Ale vadí mi keď takto niekto lieči iných ľudí a predáva to pod rúškom vedy.
Ak pacientovi nepomôžu oficiálni lekári a títo dlhodobo trpia, tak si logicky hľadajú iné cesty pre svoje uzdravenie. Niekedy je cesta utrpenia kratšia, niekedy dlhšia, podľa informovanosti pacienta, osudu (?), podľa toho na akého liečiteľa alebo metódu natrafí.Po veky vekov v rôznych civilizáciách sa nachádzali a nachádzajú ľudia, ktorí sa už narodili s danosťami liečiť.
Alebo ju získali po klinickej smrti.
Alebo, boli k tejto činnosti pripravovaní aj na našich VŠ, ako napr. na Vojenskej akadémii v Lipt. Mikuláši v predchádzajúcom režime, kedy v každom ročníku muselo končiť školu päť psychotronikov. (Pri BA sa jeden venuje irisdiagnostike a M. Marek má SAIB.)
Z nich Ing. Martin Marek pokračoval vo Švajčiarsku v štúdiu parapsychológie.
Takže nie všetci ľudia, ktorí neskončili Lekársku fakultu, nie sú bez VŠ diplomu.
Je veľmi zaujímavé, že práve na jeho verejných prednáškach je drvivá väčšina poslucháčov z radov lekárov, psychiatrov a psychológov. Prečo asi? A to sa nejedná o pár poslucháčov, dovolím si tvrdiť i poriadne nad stovku.

Na Trnavskej univerzite bola verifikovaná Nová germánska medicína, práve na Slovensku! Zapúšťa u nás aj korene, lieči sa niekde na Slovensku oficiálne podľa nej?
1 1
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

"Kedze sa mi to stalo viacej krat , tak som si vsimol sprievodny znak, busenie srdca, nasledne pocit uzkosti alebo nepokoj a viem, ze dva razy som to akoby potlacil. Vo vacsine pripadov to bolo za "asistencie" navykovych latok ako alkohol, cigy, marihuana ci Lysohlavky.... ale par krat aj bez tychto veci... ale teraz sa mi to stalo u zubarky, nefajcim, nepijem... proste absolutne uz neviem , som z toho zmateny..."

Sprievodný znak - búšenie srdca, pocit úzkosti, nepokoj... a keďže spomínaš aj to, že sa Ti to podarilo akoby potlačiť - znamená, že problém je psychického charakteru. S tým dokáže veľmi dobre pomôcť psychológ - kognitívne behaviorálnou terapiou - pacient sa naučí ako zvládnuť danú situáciu. U zubárky mohlo ísť o strach, resp. paniku.
1 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

korela Pozri príspevok
Ak pacientovi nepomôžu oficiálni lekári a títo dlhodobo trpia, tak si logicky hľadajú iné cesty pre svoje uzdravenie. Niekedy je cesta utrpenia kratšia, niekedy dlhšia, podľa informovanosti pacienta, osudu (?), podľa toho na akého liečiteľa alebo metódu natrafí.Po veky vekov v rôznych civilizáciách sa nachádzali a nachádzajú ľudia, ktorí sa už narodili s danosťami liečiť.
Alebo ju získali po klinickej smrti.
Alebo, boli k tejto činnosti pripravovaní aj na našich VŠ, ako napr. na Vojenskej akadémii v Lipt. Mikuláši v predchádzajúcom režime, kedy v každom ročníku muselo končiť školu päť psychotronikov. (Pri BA sa jeden venuje irisdiagnostike a M. Marek má SAIB.)
Z nich Ing. Martin Marek pokračoval vo Švajčiarsku v štúdiu parapsychológie.
Takže nie všetci ľudia, ktorí neskončili Lekársku fakultu, nie sú bez VŠ diplomu.
Je veľmi zaujímavé, že práve na jeho verejných prednáškach je drvivá väčšina poslucháčov z radov lekárov, psychiatrov a psychológov. Prečo asi? A to sa nejedná o pár poslucháčov, dovolím si tvrdiť i poriadne nad stovku.

Na Trnavskej univerzite bola verifikovaná Nová germánska medicína, práve na Slovensku! Zapúšťa u nás aj korene, lieči sa niekde na Slovensku oficiálne podľa nej?

trošku to doplním: na Vojenskej akadémii v súčasnosti nikto neštuduje psychotroniku, resp. na žiadnej Vysokej škole na Slovensku sa psychotronika neštuduje ako samostatný vedecký odbor, dokonca ani ako samostatný predmet na psychológii či medicíne /otázka: Prečo asi?/,
parapsychológia znamená "mimo", "vedľa", "pomimo" psychológie, resp. "nepravá" psychológia, parapsychológia nie je vedecká disciplína na rozdiel od psychológie, pretože sa tam neštuduje ľudská psychika ako taká /zdravá a chorá/ z pohľadu vedy a vedeckých faktov, ale sa tam zaoberajú javmi, ktoré nie sú v súčasnosti súčasťou vedeckej psychológie /ako napr. telepatia, telekinéza, jasnovidectvo a pod./, tieto v súčasnosti nie sú súčasťou klasickej psychológie nakoľko nie je možné ich nijako vedecky "uchopiť" a overiť, resp. parapsychológia nie je súčasťou psychológie
p.s. k Novej germánskej medicíne sa zatiaľ nevyjadrujem /zatiaľ som to dostatočne nenaštudoval/
0 0
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

Uplny zaciatok to ma v 1. triede, isli sme na telesnu a spoluziak ma buchol do oblasti trojuholnika pastou a ja som odpadol (asi mi vyrazil dych) na zem. Bol som v nemocnici, ale to len tak na oko asi.
Potom viem, ze to odpadavanie zacalo v 4. triede v druzine, po obede, som odpadol ale to po mna prisla mama a bol som doma. Neviem kedy presne som v tomto obdobi odpadol doma v obyvacke pri pozerani TV a tak, ze som mal aj zranenie. Presnejsie ako sa zacina nos od celovej kosti, bola aj krv, doteraz to miesto mam trosku "zdeformovane" ale iba trosicku akoby cast kosticky vtlacenu... ale s tym som problem nikdy nemal. Na to som isiel do nemocnice s otcom do BA. Tam mi robili par testov (opat len na oko), hybali s koncatinami( osobne nechapem doteraz zmysel tychto vysetreni, tam zacali asi aj pochybnosti o nasich lekaroch, ci vedia co maju hladat) vysetrovali oci, EKG,... nic.

Potom sa mi to dlho nestavalo, pribral som na vahe, kedze som cez leto chodil na vidiek ku starym rodicom na Liptov (zdrava strava, domace jedla, bicykel, zdravy vzduch), v tom obdobi sa mi to vobec nestavalo. Nemal som s nicim problem.

Myslim, ze tu treba napisat aj to, ze som nemal problem s citanim, ale asi ked som zacal mutovat, v puberte (8. trieda) zacal som mat problem s tym, ked som mal citat na hodine v triede alebo odpovedat pri tabuly. Doteraz mam tento problem (nejaky blok?).
Neviem ale, ci to ma nieco s tymto spolocne...

Cital som, ze sa moze zmenit osobnost pri poraneni hlavy, no ale v tej dobe kedze som bol chlapec a mal som za sebou aj vysetrenia v BA (asi Kramare) tak samozrejme som si to nespajal. V tejto dobe som odpadol asi len raz, doma, opat som bol v nemocnici (doktori mi odobrali krv a mali podozrenie na slepe crevo !! - opat nelogicke podla mna, opat sa moj hnev z neschopnosti lekarov stupnoval), od tej doby som nechcel lezat v nemocnici a mozno aj preto som v buducich problemoch radsej pomlcal.

Po puberte tesne som zacal s fajcenim, nepil som. Ziadne drogy. Tu je zaujimave, ze som bol casto v lekarky obvodnej, mal som dost casto chytene hrdlo alebo mandle. Preto som si zacal mysliet, ze to ma nieco spolocne s imunitou. Ako som uz pisal, v tomto obdobi som odpadol dva-krat. Dve rozne situacie. Prva- v lesoparku ( nejedol som pred tym, bolo tesne pred obedom a isiel som von) pri strome, som si dal jednu Marsku a z nicoho nic som odpadol. Myslim, ze v tedy mi kamarat nic nehovoril o krcoch ani nicom podobnom, proste som len akoby zaspal. microspanok. Ale samozrejme to len zjednodusujem. Zaujimave je, ze som potom vela krat fajcil, niekedy aj 10 za den a nic.
Absolutne sa nic nestalo. --- iked teraz sa mi vybavuje, ze par krat na hodinach na strednej skole ma zacalo akoby znicohonic dusit. Akoby mi nieco tieklo (hlien? ) po hrdle dole a nemohol som to kontrolovat, zacal som kaslat. Myslel som si, ze to bude z cigariet a zuvaciek a ked som sa napil bolo uz v pohode ---

Potom ten druhy pripad- marihuana - par "slukov" prvy krat v zivote, dost som to tlacil do hlavy, (mozno aj tlak k tomu prispel), potom som si dal cigu a tym a odpadol som po par minutach (sekundach). Ale ani tu nebol nejaky sprievodny znak.

Nebral som to uz dlhu dobu (opakujem, bolo to len par slukov a len raz v zivote). Fajcit som sice neprestal ale zacal som cvicit. A chcel by som napisat, ze celu strednu som nemal ziadny problem s tlakom ci srdcom alebo stresom. Iba to citanie nahlas a odpovede pri tabuli pred triedou. Ale to bolo velmi zriedkave na nasej skole. Myslel som si, a myslim si to doteraz, ze je to skor fobia, co s tym odpadavanim nesuvysi, ale nemozem to vylucit. Niesom odbornik.

Ako som chodil do posilky, zacal som naberat na svalstve, zacal som mat aj problemy s alkoholom. Nieze by som pil tvrde, pil som len pivo ci vino, ale ja mam strasne velku vydrz. A vela krat som teda bol "hore" kym ostatni uz isli do kolien a mozno aj preto mi to casom uskodilo tak, ze som mal potom problemy s tym. Namiesto vonku som chodil po krcme. Sedel som aj sam. S cigaretou a tak. Prislo mi to take slobodne, iked viem, ze teraz to vyznie ako blbost. Ale proste som sa citil fajn. Bez problemov. Tie problemy prisli az neskor. Prestal som chodit do posilky, namiesto ucenia som chodil von a schudol som o dost kil. Asi 5-8 kil. V tomto case prisli aj tie lysohlavky. To je asi najvacsia blbost aku som v zivote urobil. Dost to lutujem. Odpadol som, zevraj mi nemohli otvorit usta, som ich mal zatate. spotil som sa velmi. Potom sa mi dalo spat.

A tu je ten rozdiel. Kym v minulosti ci uz v druzine alebo z tej cigy, som nebol az tak zmeteny a dezorientovany a podobne. U lysohlavok, marihuany a u tej zubarky teraz to uz bolo horsie.

Doma ked som par rokov doadu odpadol, tak raz to bolo na zachode, dva razy som sa zobudil na busenie srdca a teplotu, nasledne som si isile naplnit pohar vody a po ceste naspat z kuchyne som na chodbe odpadol. V nemocnici mi potom brali krv a nebolo tam nieco v poriadku z pecenovymi testami. Tak tam bolo zasa (opat nieco ine) podozrenie na cirhozu pecene. Ale opat, s hlavou mi nic neriesili...

U tej zubarky... ja som sedel v kresle, viem, ze mi vadilo to svetlo, com mi svietilo do oci, potom mi zacala cistit zuby (kamen) a mna to bolelo (v tedy mi zacalo buchat srdce), ked som vypluval, bola tam aj krv, ale nikdy som pri pohlade na krv ci injekciu nemal problem. Ale pride mi, ze som citlivejsi na tu vrtacku zubarsku, ked som bol maly chalan, vobec som sa nebal chodit k zubarovi, nemal som kazy, vrtacku som skoro ani necitil.
Teraz, tu vrtacku pocitujem viac. Aj s tymi zubami som zacal mat problem pred 4 roky viac ako je normalne. Aj to moze mat suvis...

Proste je to tak zamotane, ze uz aj ja som v lese. A este do toho ked som skoncil s posilovanim. Asi cca pred tromi rokmi, zacal som mat problem aj s kozou, mam ju uplne suchu, staru, ale chlpy mi sice vypadavaju mierne na celom tele ( som aj viac chlpaty ako je normalne, asi z tej posilky) ale vzdy mi dorastli. Len u koncatin ako su nohy a ruky mi nedorastaju a miznu.

K tomu este mam problem zamestnat sa, pocitujem, ze mam aj v tomto problem, som bojazlivejsi. Vodicak som si tiez zrusil akoby zo strachu. Nevylucujem teda psychiku, ale len o psychike to nemoze byt. Co ak som si nejako poskodil mozog a neviem o tom.

Ako pisem, mysleli si, ze ma vytiahlo ako dieta a bol som chudy, tak to neriesili, potom som si myslel, ze je to imunita, potom posilka.... nikdy som neriesil psychiku. Ale ani doktori aj ked som bol 4-5 krat v nemocnici mi nedokazali pomoct a povedat co mi je alebo urobit vsetky potrebne testy.

Ja proste potrebujem uplne ine testy ake mi furt robia. A ked sa chcem teraz objednat a rieisit to, tak ma furt odbiju, ze niesom akutny... kto je potom akutny? Co mam zasa odpadnut? Musia mi vapadnut vsetky chlpi? Platim si aj napriek tomu, ze som nezamestany podctivo ZP. A nie malo. Rad si zaplatim aj teraz. Ale jedine co chcem je, ze chcem byt zdravy. A to prosim pekne chodim po lekaroch uz 3 mesiace a nic som nevybavil, potom tu mi napise niekto, ze maju doktori limity?

No do prdele s ich limitmi....
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Pozorne som si prečítala celý text.
Poznám takmer identický prípad s tým rozdielom, že stavy sa nekončili odpadávaním ale iba kolapsami. Okamžitý odchod na pohotovosť do nemocnice, na interné, infúzie, odbery, infúzie,a tak dokola. Nikdy nič nevyšlo, okrem momentálne zvýšeného tlaku. Nebolo nikoho, kto by určil dg. Na neurológii u najväčšej kapacity Slovenska sa vylúčilo všetko, viac vyšetrení, s odstupom rokov u dvoch klinických psychológov detto. Testy neboli odfláknuté. Niekoľkohodinové. Už je to vyriešené, nie však lekármi.
Zaujímavé, ešte aj tie vyrazenia dychov v detskom veku. :-) Ešte mi chýba do tej tvojej mozaiky, či by si si vedel rozpamätať, keď sa dostaneš do tohto stavu, koľko si predtým nič nejedol? To je dôležité. Je možné, že napr. aj pol dňa i viac?
Inak, ako sa stravuješ, pravidelne? Pretože niekto je presný na minútu.
Nie som lekár, petermikuláš je psychológ, takže ja ti určiť žiadnu dg nemôžem, nedá sa vylúčiť ani telesná dg, ale možno ťa niekam usmerním. Neprajem ti ďalšie podobné stavy, ale ak sa vyskytnú, skús si zaviesť notes na poznámky, a zachyť celý priebeh postupne, aj s prijímaním stravy predtým. Časy. sú dôležité! Ev. aj predchádzajúci deň.
To stravovanie, môj manžel bol prípad ako ty v puberte výška+ váha detto, neustále stavy slabosti, vracanie, kúpele Nimnica, Karlove Vary, až kým sa neoženil a prvý rok po svadbe pribral 15 kg. Každý deň varená strava + 5 Dg horkej čokolády. A bolo po probléme. Po celý život je štíhly.
Ale to porovnanie hore v príspevku nebolo o ňom.
0 0
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

A co to teda bolo? ked poznas podobny pripad?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nemôžeš doplniť ešte údaje?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

korela Pozri príspevok
Nemôžeš doplniť ešte údaje?
Ak chceš, tak mi pošli tie požadované údaje z predchádzajúcich príspevkov, je to dôležité.
Bez toho to nejde.
Keď sa to začína búšením, úzkosťou, slabosťou, vyzerá to aj na PP, takže ten záchvat prejde tak či tak, ale ide o to, čo ten záchvat vytvára.
Vôbec to totižto nemusí byť psychika.
Asi je iba nedostatok štúdií a dôkazov.
Môžeš aj do SS.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Andrej88 Pozri príspevok
Uplny zaciatok to ma v 1. triede, isli sme na telesnu a spoluziak ma buchol do oblasti trojuholnika pastou a ja som odpadol (asi mi vyrazil dych) na zem. Bol som v nemocnici, ale to len tak na oko asi.
Potom viem, ze to odpadavanie zacalo v 4. triede v druzine, po obede, som odpadol ale to po mna prisla mama a bol som doma. Neviem kedy presne som v tomto obdobi odpadol doma v obyvacke pri pozerani TV a tak, ze som mal aj zranenie. Presnejsie ako sa zacina nos od celovej kosti, bola aj krv, doteraz to miesto mam trosku "zdeformovane" ale iba trosicku akoby cast kosticky vtlacenu... ale s tym som problem nikdy nemal. Na to som isiel do nemocnice s otcom do BA. Tam mi robili par testov (opat len na oko), hybali s koncatinami( osobne nechapem doteraz zmysel tychto vysetreni, tam zacali asi aj pochybnosti o nasich lekaroch, ci vedia co maju hladat) vysetrovali oci, EKG,... nic.

Potom sa mi to dlho nestavalo, pribral som na vahe, kedze som cez leto chodil na vidiek ku starym rodicom na Liptov (zdrava strava, domace jedla, bicykel, zdravy vzduch), v tom obdobi sa mi to vobec nestavalo. Nemal som s nicim problem.

Myslim, ze tu treba napisat aj to, ze som nemal problem s citanim, ale asi ked som zacal mutovat, v puberte (8. trieda) zacal som mat problem s tym, ked som mal citat na hodine v triede alebo odpovedat pri tabuly. Doteraz mam tento problem (nejaky blok?).
Neviem ale, ci to ma nieco s tymto spolocne...

Cital som, ze sa moze zmenit osobnost pri poraneni hlavy, no ale v tej dobe kedze som bol chlapec a mal som za sebou aj vysetrenia v BA (asi Kramare) tak samozrejme som si to nespajal. V tejto dobe som odpadol asi len raz, doma, opat som bol v nemocnici (doktori mi odobrali krv a mali podozrenie na slepe crevo !! - opat nelogicke podla mna, opat sa moj hnev z neschopnosti lekarov stupnoval), od tej doby som nechcel lezat v nemocnici a mozno aj preto som v buducich problemoch radsej pomlcal.

Po puberte tesne som zacal s fajcenim, nepil som. Ziadne drogy. Tu je zaujimave, ze som bol casto v lekarky obvodnej, mal som dost casto chytene hrdlo alebo mandle. Preto som si zacal mysliet, ze to ma nieco spolocne s imunitou. Ako som uz pisal, v tomto obdobi som odpadol dva-krat. Dve rozne situacie. Prva- v lesoparku ( nejedol som pred tym, bolo tesne pred obedom a isiel som von) pri strome, som si dal jednu Marsku a z nicoho nic som odpadol. Myslim, ze v tedy mi kamarat nic nehovoril o krcoch ani nicom podobnom, proste som len akoby zaspal. microspanok. Ale samozrejme to len zjednodusujem. Zaujimave je, ze som potom vela krat fajcil, niekedy aj 10 za den a nic.
Absolutne sa nic nestalo. --- iked teraz sa mi vybavuje, ze par krat na hodinach na strednej skole ma zacalo akoby znicohonic dusit. Akoby mi nieco tieklo (hlien? ) po hrdle dole a nemohol som to kontrolovat, zacal som kaslat. Myslel som si, ze to bude z cigariet a zuvaciek a ked som sa napil bolo uz v pohode ---

Potom ten druhy pripad- marihuana - par "slukov" prvy krat v zivote, dost som to tlacil do hlavy, (mozno aj tlak k tomu prispel), potom som si dal cigu a tym a odpadol som po par minutach (sekundach). Ale ani tu nebol nejaky sprievodny znak.

Nebral som to uz dlhu dobu (opakujem, bolo to len par slukov a len raz v zivote). Fajcit som sice neprestal ale zacal som cvicit. A chcel by som napisat, ze celu strednu som nemal ziadny problem s tlakom ci srdcom alebo stresom. Iba to citanie nahlas a odpovede pri tabuli pred triedou. Ale to bolo velmi zriedkave na nasej skole. Myslel som si, a myslim si to doteraz, ze je to skor fobia, co s tym odpadavanim nesuvysi, ale nemozem to vylucit. Niesom odbornik.

Ako som chodil do posilky, zacal som naberat na svalstve, zacal som mat aj problemy s alkoholom. Nieze by som pil tvrde, pil som len pivo ci vino, ale ja mam strasne velku vydrz. A vela krat som teda bol "hore" kym ostatni uz isli do kolien a mozno aj preto mi to casom uskodilo tak, ze som mal potom problemy s tym. Namiesto vonku som chodil po krcme. Sedel som aj sam. S cigaretou a tak. Prislo mi to take slobodne, iked viem, ze teraz to vyznie ako blbost. Ale proste som sa citil fajn. Bez problemov. Tie problemy prisli az neskor. Prestal som chodit do posilky, namiesto ucenia som chodil von a schudol som o dost kil. Asi 5-8 kil. V tomto case prisli aj tie lysohlavky. To je asi najvacsia blbost aku som v zivote urobil. Dost to lutujem. Odpadol som, zevraj mi nemohli otvorit usta, som ich mal zatate. spotil som sa velmi. Potom sa mi dalo spat.

A tu je ten rozdiel. Kym v minulosti ci uz v druzine alebo z tej cigy, som nebol az tak zmeteny a dezorientovany a podobne. U lysohlavok, marihuany a u tej zubarky teraz to uz bolo horsie.

Doma ked som par rokov doadu odpadol, tak raz to bolo na zachode, dva razy som sa zobudil na busenie srdca a teplotu, nasledne som si isile naplnit pohar vody a po ceste naspat z kuchyne som na chodbe odpadol. V nemocnici mi potom brali krv a nebolo tam nieco v poriadku z pecenovymi testami. Tak tam bolo zasa (opat nieco ine) podozrenie na cirhozu pecene. Ale opat, s hlavou mi nic neriesili...

U tej zubarky... ja som sedel v kresle, viem, ze mi vadilo to svetlo, com mi svietilo do oci, potom mi zacala cistit zuby (kamen) a mna to bolelo (v tedy mi zacalo buchat srdce), ked som vypluval, bola tam aj krv, ale nikdy som pri pohlade na krv ci injekciu nemal problem. Ale pride mi, ze som citlivejsi na tu vrtacku zubarsku, ked som bol maly chalan, vobec som sa nebal chodit k zubarovi, nemal som kazy, vrtacku som skoro ani necitil.
Teraz, tu vrtacku pocitujem viac. Aj s tymi zubami som zacal mat problem pred 4 roky viac ako je normalne. Aj to moze mat suvis...

Proste je to tak zamotane, ze uz aj ja som v lese. A este do toho ked som skoncil s posilovanim. Asi cca pred tromi rokmi, zacal som mat problem aj s kozou, mam ju uplne suchu, staru, ale chlpy mi sice vypadavaju mierne na celom tele ( som aj viac chlpaty ako je normalne, asi z tej posilky) ale vzdy mi dorastli. Len u koncatin ako su nohy a ruky mi nedorastaju a miznu.

K tomu este mam problem zamestnat sa, pocitujem, ze mam aj v tomto problem, som bojazlivejsi. Vodicak som si tiez zrusil akoby zo strachu. Nevylucujem teda psychiku, ale len o psychike to nemoze byt. Co ak som si nejako poskodil mozog a neviem o tom.

Ako pisem, mysleli si, ze ma vytiahlo ako dieta a bol som chudy, tak to neriesili, potom som si myslel, ze je to imunita, potom posilka.... nikdy som neriesil psychiku. Ale ani doktori aj ked som bol 4-5 krat v nemocnici mi nedokazali pomoct a povedat co mi je alebo urobit vsetky potrebne testy.

Ja proste potrebujem uplne ine testy ake mi furt robia. A ked sa chcem teraz objednat a rieisit to, tak ma furt odbiju, ze niesom akutny... kto je potom akutny? Co mam zasa odpadnut? Musia mi vapadnut vsetky chlpi? Platim si aj napriek tomu, ze som nezamestany podctivo ZP. A nie malo. Rad si zaplatim aj teraz. Ale jedine co chcem je, ze chcem byt zdravy. A to prosim pekne chodim po lekaroch uz 3 mesiace a nic som nevybavil, potom tu mi napise niekto, ze maju doktori limity?

No do prdele s ich limitmi....
korela Pozri príspevok
Ak chceš, tak mi pošli tie požadované údaje z predchádzajúcich príspevkov, je to dôležité.
Bez toho to nejde.
Keď sa to začína búšením, úzkosťou, slabosťou, vyzerá to aj na PP, takže ten záchvat prejde tak či tak, ale ide o to, čo ten záchvat vytvára.
Vôbec to totižto nemusí byť psychika.
Asi je iba nedostatok štúdií a dôkazov.
Môžeš aj do SS.
Jedno a či pár slov v súvislostiach ....???

Previazanosť orgánov v organizme ....... všetko so všetkým ide ruka v ruke spoločne ...
Jeden by sa aj čudoval , že čo a ešte aj ako má vplyv na to druhé...
0 0
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

Takze bol som u neurologicky a za to, ze ma zobrala ako prednostne vysetrenie som musel zaplatit 15 eur. Tych 15 eur som zaplatil vopred, este predtym nez som sa vobec porozpraval s doktorkou. Pani doktorka bola sice velmi mila. Povedal som jej vsetko co som napisal tu. Rozhovor trval menej nez 2 minuty a furt mi skakala do reci, nikdy som nedopovedal to co som chcel a to co bolo najdolezitejsie... ale ok. Prislo na rad vysetrenie. Trvalo pol minuty. Par ukonov s nohami, pozrela okom chrbticu. To bolo z jej strany vsetko. Nasledne ma objednala na 8.4. na EEG, zaplatim vraj 5 eur.

Cert to zober, zaplatim aj toto, ale chcem sa spytat, kvoli comu mam platit tych 5 eur? Sak som poisteny vo Vseobecnej.
Takze zaplatil som 50 eur statu, plus dokopy 20 eur navyse a nemusia nic zistit. Za CT hlavy predtym mesiac dozadu som tiez musel zaplatit myslim, ze to bolo 8-10 eur...

Moja otazka znie: Co vlastne nemusim platit? Je sestricka/doktorka v prave, ked si pyta o domna tych 5 eur? za to EEG?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Andrej88 Pozri príspevok
Takze bol som u neurologicky a za to, ze ma zobrala ako prednostne vysetrenie som musel zaplatit 15 eur. Tych 15 eur som zaplatil vopred, este predtym nez som sa vobec porozpraval s doktorkou. Pani doktorka bola sice velmi mila. Povedal som jej vsetko co som napisal tu. Rozhovor trval menej nez 2 minuty a furt mi skakala do reci, nikdy som nedopovedal to co som chcel a to co bolo najdolezitejsie... ale ok. Prislo na rad vysetrenie. Trvalo pol minuty. Par ukonov s nohami, pozrela okom chrbticu. To bolo z jej strany vsetko. Nasledne ma objednala na 8.4. na EEG, zaplatim vraj 5 eur.

Cert to zober, zaplatim aj toto, ale chcem sa spytat, kvoli comu mam platit tych 5 eur? Sak som poisteny vo Vseobecnej.
Takze zaplatil som 50 eur statu, plus dokopy 20 eur navyse a nemusia nic zistit. Za CT hlavy predtym mesiac dozadu som tiez musel zaplatit myslim, ze to bolo 8-10 eur...

Moja otazka znie: Co vlastne nemusim platit? Je sestricka/doktorka v prave, ked si pyta o domna tych 5 eur? za to EEG?
Andrej88 Pred 2 týždňami. #37871
Nemozem si pomoct, mam z vas pocit akoby ste uz ani nereagovali normalne na moje prispevky, budem rad ak uz na mna nebudete reagovat. Dakujem
Toto nasledujúce nečítať ako provokáciu , aj keď sa to tak bude javiť ...

Bol som pred mesiacom u neurológa ...problémy s lopatkou , ramenom atď ...
Sestra mi najprv zmerala tie impulzy EMG vyšetrením .
Následne k doktorovi na vyšetrenie..
Celkom sme si pokecali , dokonca si urobil fotku môjho jedného špecifického poranenia
Napísal správu , dal mi zo skrinky niejaké lentilky ...
Okrem iného aj doporučil rehabka nejaké...
Nezaplatil som nič ...a dovi , dopo...

Šiel som na rehabku , doktorka na základe zprávy nahodila procedúry .
Týždeň som behal každý deň , elektrinu do mňa púšťali ..
Žiadne poplatky ...
Teraz chodím na plynové injekcie - 5 aplikácii = 17,50 €

Tým všetkým chcem povedať iba jediné .
Nie je jedno , ku akému lekárovi chodíš ...poniektorý si nechá zaplatiť celú taxu a tí druhí nič ...a je kategória , kde dáš nejaký minimálny poplatok ...
Najhoršie je však dostať sa do systému k lekárovi , je úplne jedno o akú odbornosť sa jedná .

Záverom by sa dalo povedať - spomenúť tiež aj ten fakt a dôležitý .
Pokiaľ nie si spokojný s daným lekárom , je slobodná voľba zmeniť ho .
Táto voľba je samozrejme ovplyvnená aj tou situáciou , koľko je v dosahu daných ( pre pacienta dôležitých ) ordinácií ...

Len tak na okraj , nejak mi nejde do hlavy , že Tvoji rodičia sa Ti nejak nevenovali ( spomenutí boli síce ) ...
Rodiča by nemali byť ľahojstajnými k svojmu potomkovi ...( všeobecne myslené )...
Naposledy upravil buchač : 07.04.13 at 17:49
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Andrej88 Pozri príspevok
Rozhodol som sa postupit aj zakladne vysetrenie od Komhelp-u, vola sa DIACOM...
Stoji ma to 15 eur, siroke moznosti.
Tu máte odpoveď na DIACOM. http://www.porada.sk/t124308-p2-sken...ml#post1495260

Mudr.Mikuláš má pravdu v príspevku č.45
0 0
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

Brali mi krv (dva-krat) na endokrinologii, som objednany do Martina nasledne 29.4., akurat som prisiel od Neurologicky, robila mi to EEG, zistila, ze Epilepsia to nieje, ale nechce to podcenit a dala mi tie listocky co teraz potrebujem ak idem k specialistovi, konkretne k psychologicke a na kardio na HUT test. Preto sa chcem spytat, kde v Ziline robia na kardio HUT test? Ci myslite, ze je to uz vsade? Kde by to bolo najlepsie? Ak mate tipy nejake bol by som rad. Sono stitnej mi urobia 11.4. Tu krv co mi brali mi skontroluju aj nadoblicky zevraj , to som rad.

Napisem potom viac. ;-) P.S.: Na tom DIACOME som este nebol.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Toto je velmi uzitocna tema, myslim pre viacerych. Skoda len, ze sa zvrtla do boja uzitocnych a neuzitocnych hodnoteni a komentov.

Pricina problemov zadavatela temy moze byt aj velmi prozaicka a mozno prave preto sa doteraz neprislo na pricinu tychto stavov. Lebo ako to pride, odide bez dalsich priznakov a nasledkov.Ja som v postpubertalnom veku do cca 20-23 rokov pravidelne odpadavala, ci v autobude, ci na ulici, prislo to nahle, bez varovania- pricina bola jednoducha, prudke znizenie tlaku, tym padom nedokrvenie mozgu. Samozrejme, ze clovek po takomto zazitku sa citi oslabeny, prisun kyslika do mozgu sa oslabi, a preto sa mozes citit menej "mudry". To su uz len tvoje pozorovania.

Nie som proti alternativcom v principe, ale urcite by som sa neodovzdala do ruk Ing., v obore mediciny. To uz je opovazlive, aj ked jej um a vedomosti nepodcenujem, aj ked mam na to svoj nazor.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1 Pozri príspevok
Toto je velmi uzitocna tema, myslim pre viacerych. Skoda len, ze sa zvrtla do boja uzitocnych a neuzitocnych hodnoteni a komentov. Pricina problemov zadavatela temy moze byt aj velmi prozaicka a mozno prave preto sa doteraz neprislo na pricinu tychto stavov. Lebo ako to pride, odide bez dalsich priznakov a nasledkov.Ja som v postpubertalnom veku do cca 20-23 rokov pravidelne odpadavala, ci v autobude, ci na ulici, prislo to nahle, bez varovania- pricina bola jednoducha, prudke znizenie tlaku, tym padom nedokrvenie mozgu. Samozrejme, ze clovek po takomto zazitku sa citi oslabeny, prisun kyslika do mozgu sa oslabi, a preto sa mozes citit menej "mudry". To su uz len tvoje pozorovania. Nie som proti alternativcom v principe, ale urcite by som sa neodovzdala do ruk Ing., v obore mediciny. To uz je opovazlive, aj ked jej um a vedomosti nepodcenujem, aj ked mam na to svoj nazor.
To si pekne napísala, že príčina môže byť aj veľmi prozaická. Pretože na čo ja myslím aj v tomto prípade, patrí do vyšetrovania lekárov. Možno aj Diacomu. Ten som neabsolvovala, tak sa k nemu vyjadrovať nebudem.
Vieš ak niekto trpí 30 rokov a lekári mu nie sú schopní pomôcť, tak tam už zostáva naozaj iba alternatíva. Alebo je ešte niečo k dispozícii okrem nej? Je však omylom zaraďovať do alternatívy ajurvédu a TČM. Tie najhlavnejšie a najstaršie medicíny okrem šamanov. U nás bylinkárov. Koho vytiahli z nejakej dg práve ľudia z týchto "alternatív" a bez chemických liekov, nedajú na nich dopustiť.
Neviem prečo práve na tomto poli (nie témy), prebieha neustály boj. Nechápem. Čo chápem, že sa každý bojí o svoj chlieb. Rovnako ako môj manžel, ak sa zmení nejaká vyhláška, ktorá má na neho dosah v jeho neprospech, tak tiež nevyskakuje od radosti. Ani rodina, ak sa znížia príjmy. To je logické.
V tom veku trpí na nízky tlak veľa mladých žien, vrátane mňa. Sesternica sa vybrala (po raňajkách s jedným trojuholníkom taveného syra) na Slavkovský štít aj s priateľkou. IQ v poriadku. Bez komentára. Ktorá v tej dobe nedbá zvýšene o svoju líniu. Dôsledky sa prejavia neskôr. Dnes je väčšia osveta.
Neviem akú Ing. máš na mysli, je aj odbor biomedicínske inžinierstvo, tí ľudia vedia toho podstatne viac, aspoň čo sa prístrojov týka a diagnostických možností.
Veď som sa zadávateľa pýtala na stravu. A ak ju náhodou nemá pravidelnú každý deň, možno by to bolo to na čo myslím. Musel by sa sám otestovať. A bolo by to zadarmo.
0 0
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

Tak som po sone stitnej... velkost v poriadku (par sekund vysetrenie), krvne testy v poriadku, teda v "norme". Tak ja uz neviem.

Povedia mi, ze vsetko je v poriadku, toto a hento to nieje, a co? Nic sa nezmenilo.

U toho psychologa a HUT-teste som nebol, mam teraz na praci cosi...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ak odpadnes 1x za 3 roky, myslim si, ze to moze byt naozaj len to prudke znizenie tlaku. Dodrzuj pitny rezim.

Ja by som to riesila, ak by to bolo 3x za den, nie raz, za 3 roky!. Pravdupovediac, ja by som na take odpadnutie po roku urcite zabudla-).

Myslim, ze sa netreba aj tolko pozorovat......uzivaj si kazdy den....
1 0
Andrej88 Andrej88

Andrej88 je offline (nepripojený) Andrej88

To je v poho... lenze mne to uz ovplivnilo zivot, ze niesom schopny si urobit vodicak, co sa bojim, ze odpadnem v aute za jazdy. Myslite si,ze to je nic?

Myslite si, ze je normalne odpadavat? Ked robim to iste ako moji kamosi a len ja mam problem, to je akoze normalne?

Ach jaj..
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať