Zavrieť

Porady

podpísanie zvýhodnenia - dohodár

prosím vysvetlite mi, čo to znamená pre zamestnávateľa, keď má dohodár podpísané zvýhodnenie na odvody. dočítala som sa, že to musí mať iba u jedného zamestávateľa podpísané, ak má viacero dohôd u iných. tlačivo som našla na stránke SP.
o čo ide? poradí niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    25252 Pozri príspevok
    prosím vysvetlite mi, čo to znamená pre zamestnávateľa, keď má dohodár podpísané zvýhodnenie na odvody. dočítala som sa, že to musí mať iba u jedného zamestávateľa podpísané, ak má viacero dohôd u iných. tlačivo som našla na stránke SP.
    o čo ide? poradí niekto?
    zvýhodnený dohodár môže byť iba študent. Do 18 rokov, ak jeho príjem neprevýši 66 EUR, do 26 rokov 155 EUR. Musíte mať od neho podpísané vyhlásenie, že si u vás uplatňuje toto zvýhodnenie, inak musíte robiť odvody do SP.

    25252 je offline (nepripojený) 25252

    25252
    JAJA11 Pozri príspevok
    zvýhodnený dohodár môže byť iba študent. Do 18 rokov, ak jeho príjem neprevýši 66 EUR, do 26 rokov 155 EUR. Musíte mať od neho podpísané vyhlásenie, že si u vás uplatňuje toto zvýhodnenie, inak musíte robiť odvody do SP.


    a o aké odvody sa jedná, ak to má podpísané a čo ak to nemá podpísané? po starom sa z dohody platilo iba na ÚP s GP.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    25252 Pozri príspevok
    a o aké odvody sa jedná, ak to má podpísané a čo ak to nemá podpísané? po starom sa z dohody platilo iba na ÚP s GP.

    ak má podpísané vyhlásenie, tak to zostáva po starom, ak nie, platí do SP tak ako zamestnanec okrem nemocenského a poistenia v nezamestnanosti

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    25252 Pozri príspevok
    a o aké odvody sa jedná, ak to má podpísané a čo ak to nemá podpísané? po starom sa z dohody platilo iba na ÚP s GP.
    http://www.porada.sk/t204951-dohody-...-1-2013-a.html

    podpísanie zvýhodnenia - dohodár

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.