Zavrieť

Porady

úhrada na BU + doklad z ERP (?!!)

Klient (neplatca DPH) predáva tovar cez internet, avšak po úhrade tovaru od kupujúceho na bankový účet posielal odberateľom tovar s dokladom z ERP (!!) pretože sa jednalo o veľké množstvo zásielok a nechcelo sa mu vystavovať faktúry. Viete mi poradiť, ako by som to mala zaúčtovať, aby to bolo OK?

Ďakujem vopred za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    pri zdupľovanom príjme sa nestal platiteľom DPH?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ....jemu sa nechcelo..... a to má riadnu ERP? a keď mu príde kontrola, čo povie, kde sú bubáky?!
    ....premýšľam.....
    ....kreatívne účtovníctvo....predpokladám, že žiadna platba neprebehla v hotovosti....teda, dúfam, inak neviem, ako to rozlíšiš .... a teda všetky platby sú akože platby kartou - teda doklad z ERP 315/604 a úhrada v banke 221/315 - ale aj tak tam bude asi menší zádrhel - ak vystavoval doklad z ERP až po obdržaní platby..... ach jaj....

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    expotech Pozri príspevok
    áno, má riadnu ERP, a v hotovosti nebola žiadna úhrada.. vrrrrrrr
    a kto mu takú genialitu poradil?

    expotech je offline (nepripojený) expotech

    expotech
    on bol zrejme sám taký iniciatívny a isto bol aj pyšný na seba, ako super to vymyslel... ale nedomyslel

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    expotech Pozri príspevok
    on bol zrejme sám taký iniciatívny a isto bol aj pyšný na seba, ako super to vymyslel... ale nedomyslel
    a sklady? tie vedie?

    expotech je offline (nepripojený) expotech

    expotech
    ..uvažovala som aj nad stornom v ERP - to by asi bolo najbližšie ku skutočnosti, ale tie faktúry spätne sa už asi nikdy nepodarí vystaviť (išlo by o cca 1500 faktúr)

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Mila123 Pozri príspevok
    a kto mu takú genialitu poradil?
    ....a hádaj - veď kto šetrí má za tri .... robí si všetko sám, on nič priebežne nepotrebuje, potom Ti donesie a sa čuduje, čo od neho chceš.... nepoznáš?
    ....klobúk dolu, že má ERP .... že v jeho prípade na tri veci .... hlavne, že ušetril na účtovníčke

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    expotech Pozri príspevok
    ..uvažovala som aj nad stornom v ERP - to by asi bolo najbližšie ku skutočnosti, ale tie faktúry spätne sa už asi nikdy nepodarí vystaviť (išlo by o cca 1500 faktúr)
    ....a prečo nie? veď si zapýtaj - pomrvil, tak nech cáluje - 1 faktúra = 1 éčko .... Bude mať ponaučenie do budúcna, že nemá žgrlošiť na nesprávnom mieste....
    tictac7 ....a dúfam, že 4 sú zvislé a piata je vodorovná - prečiarkuje tie štyri.... lepšie sa počíta :-))))

    expotech je offline (nepripojený) expotech

    expotech
    Mila123 Pozri príspevok
    pri zdupľovanom príjme sa nestal platiteľom DPH?
    práve preto sa ozval už teraz v januári, lebo sme už dávali žiadosť o registráciu. Sledoval obraty v ERP. Inak by určite zaklopal koncom marca...

    expotech je offline (nepripojený) expotech

    expotech
    tictac7 Pozri príspevok
    ....a prečo nie? veď si zapýtaj - pomrvil, tak nech cáluje - 1 faktúra = 1 éčko .... Bude mať ponaučenie do budúcna, že nemá žgrlošiť na nesprávnom mieste....
    tak cenu bude mať isto dohodnutú individuálne Ešte že som mu povedala, že najprv musím pozrieť, v akom stave sú doklady..

    expotech je offline (nepripojený) expotech

    expotech
    Máte ešte niekto nejaký tip, ako účtovne vyriešiť túto situáciu? Budem vďačná za všetky tipy....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    expotech Pozri príspevok
    ..uvažovala som aj nad stornom v ERP - to by asi bolo najbližšie ku skutočnosti, ale tie faktúry spätne sa už asi nikdy nepodarí vystaviť (išlo by o cca 1500 faktúr)
    Do ERP nijakým spôsobom nezasahuj. Tržby z ERP zaúčtuj tak ako boli nahodené. Ak vieš pri daňovej kontrole preukázať, že ide o duplicitné príjmy, príjem na BU účtuj ako PNZD. Vystavenie faktúr spätne bude určite problematickejšie.
    Ako má evidovaný predaj tovaru cez ERP (podrobný popis, alebo len nejakú tovarovú skupinu) ?

    expotech je offline (nepripojený) expotech

    expotech
    veronikasad Pozri príspevok
    Do ERP nijakým spôsobom nezasahuj. Tržby z ERP zaúčtuj tak ako boli nahodené. Ak vieš pri daňovej kontrole preukázať, že ide o duplicitné príjmy, príjem na BU účtuj ako PNZD. Vystavenie faktúr spätne bude určite problematickejšie.
    Ako má evidovaný predaj tovaru cez ERP (podrobný popis, alebo len nejakú tovarovú skupinu) ?
    Preukazovanie duplicity by som nechala na majiteľa firmy.. V ERP má evidovaný každý tovar samostatne, takže nejako by sa to isto dalo.


    Takže ERP môžem účtovať 315/604 a príjem na BU 221/315 ??
    Táto varianta by bola pre mňa najprijateľnejšia...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.