Zavrieť

Porady

Ako získať dodatočne EDLP?

môj bývalý zamestnávateľ nedal evid.list dôchodkového poistenia,socialna poisťovňa ho odo mňa žiada ku priznaniu inv.dôchodku,neviem odkial zobrať ELDP keď zamestnávateľ už neexistuje.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kto bol zamestnávatelom ?
0 1
mandel123 mandel123

mandel123 je offline (nepripojený) mandel123

súkromný podnikateľ
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

čo bolo na otázke...ked si vyslúžila "neužitočné"
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mandel123 Pozri príspevok
súkromný podnikateľ
umrel? FO zaniká iba úmrtím....
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

lujza.j Pozri príspevok
čo bolo na otázke...ked si vyslúžila "neužitočné"
To za tú snahu Veronika dostala neužitočné, že chcela doplniť informácie. Ktoré by jej pomohli k dobrému poradeniu. Ani by som sa nedivila keby mu nikto poradil ako dalej. Ked sa tak správa.
0 0
mandel123 mandel123

mandel123 je offline (nepripojený) mandel123

nemôžem sa ho dopátrať,viem však že nepodniká.
0 0
mandel123 mandel123

mandel123 je offline (nepripojený) mandel123

ako sa správam?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mandel123 Pozri príspevok
ako sa správam?
tieto rady máš zadarmo.....
pretože tu chodia ľudia, kt. sú ochotní nezištne a zadarmo poradiť v oblasti v kt. pracujú.....
za rady by bolo vhodné poďakovať a nie pri prvej príležitosti vylepiť jeden neužitočný.....určite ani nevieš prečo sa to Veronika pýtala, ale pre istotu si ho tam dal.......zamysli sa nad sebou.......a ak nie, tak choď za právnikom, či do SP nech ti odborne poradia.....cestou k právnikovi sa zastav v bankomate vybrať si hotovosť, pretože ani nezavrieš dvere a budeš platiť......
1 0
mandel123 mandel123

mandel123 je offline (nepripojený) mandel123

Dnes som sem zašiel po radu prvý krát a ani neviem čo som mal postláčať,ak som však niekomu tak strašne ubížil,tak sa mu ospravedlňujem,ale keďže som pravdepodobne narazil na INÚ komunitu tak sem viac ani náhodou nevstúpim,nejde asi o problém nejakého človeka,ale o to ako ho vtiahnuť do bezduchej debety o ničom.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Mandel123,
neurážaj sa hneď. Naozaj nie je zvykom, dávať neužitočné niekomu kto by Ti mohol poradiť. A vidím, že si tu prvý deň takže naozaj sa mohlo stať, že si niečo postláčal čo si nemal.


Písal si, že nevieš danú osobu vypátrať. A čo mzdovú? Alebo niekoho kto robil papiere danému súkromníkovi.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mandel123 Pozri príspevok
Dnes som sem zašiel po radu prvý krát a ani neviem čo som mal postláčať,ak som však niekomu tak strašne ubížil,tak sa mu ospravedlňujem,ale keďže som pravdepodobne narazil na INÚ komunitu tak sem viac ani náhodou nevstúpim,nejde asi o problém nejakého človeka,ale o to ako ho vtiahnuť do bezduchej debety o ničom.
tak pá-pá..skús POKEC....tam nájdeš tú INÚ komunitu určite...lebo tu sú dievčatá ktoré sú TOP šikulky a odborníčky....
0 0
mandel123 mandel123

mandel123 je offline (nepripojený) mandel123

Veď práve,nemôžem nájsť nikoho ,kto robil papiere pre toho PODNIKATEĽA .Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mandel123 Pozri príspevok
Dnes som sem zašiel po radu prvý krát a ani neviem čo som mal postláčať,ak som však niekomu tak strašne ubížil,tak sa mu ospravedlňujem,ale keďže som pravdepodobne narazil na INÚ komunitu tak sem viac ani náhodou nevstúpim,nejde asi o problém nejakého človeka,ale o to ako ho vtiahnuť do bezduchej debety o ničom.
Mandel, nemám s tebou žiadny problém ani jedno neužitočné ma neurazí. Napriek tomu by som od teba chcela odpoveď či doplňujúca otázka "Kto bol zamestnávateľom" bola pre teba neužitočná, alebo si niečo stlačil omylom.

Nepotrebujem konkrétne meno napr. "Ferko Mrkvička", ale či to bola fyzická alebo právnická osoba - doplnil si podnikateľ.
Na stránke www.zrsr.sk podľa jeho obchodného mena (u živnostníka je to meno a priezvisko) zistíš jeho adresu a tiež či podniká, resp. kedy podnikanie skončil. U právnickej osoby je postup iný.
1 0
mandel123 mandel123

mandel123 je offline (nepripojený) mandel123

Navštívil som register našiel som aj jeho,akurát som sa dozvedel že nepodniká,niet ho.Preto som si dovolil poprosiť o radu,čo ďalej.Ďakujem za snahu,pomôť mne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mandel123 Pozri príspevok
Navštívil som register našiel som aj jeho,akurát som sa dozvedel že nepodniká,niet ho.Preto som si dovolil poprosiť o radu,čo ďalej.Ďakujem za snahu,pomôť mne.
Adresu teda máš ?
0 0
mandel123 mandel123

mandel123 je offline (nepripojený) mandel123

Pravdaže mám,proste niet ho,ja potrebujem len riešenie ,ako reagovať na požiadavku soc.poisťovne na ten ELDP.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mandel123 Pozri príspevok
Pravdaže mám,proste niet ho,ja potrebujem len riešenie ,ako reagovať na požiadavku soc.poisťovne na ten ELDP.
Pošli mu doporučene (s doručenkou) žiadosť o zaslanie ev.listu dôch.poistenia. Môžeš priložiť aj kopiu listu zo SP, kde ti oznamujú, že ELDP za toto obdobie chýba. Ak sa ti list z pošty vráti ako nedoručený, treba ísť s ním na prísl.pobočku SP (neotvárať ho) a pokúsiť sa získať údaje z mesačných výkazov, ak ich zamestnávatel pobočke pravidelne predkladal.

Ktoré obdobie dôch.poistenia ti chýba ?
3 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mandel123 Pozri príspevok
Pravdaže mám,proste niet ho,ja potrebujem len riešenie ,ako reagovať na požiadavku soc.poisťovne na ten ELDP.
Bez neho nič nezriešiš. ELDP mal pri skončení PP poslať do SP práve on.
1 0
mandel123 mandel123

mandel123 je offline (nepripojený) mandel123

Robil som u tohto 7mesiacov a keďže som ho prekukol tak som volil kratšiu cestu,aj s tým že som oželel kopu financií.Netušil som,že pri podaní výpovede mu mám zároveň rozbiť hubu a zakrútiť krkom,poprípade pýtať nejaké doklady pre soc.poisť.Na adrese ,kde on býval je niekto iný.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mandel123 Pozri príspevok
Robil som u tohto 7mesiacov a keďže som ho prekukol tak som volil kratšiu cestu,aj s tým že som oželel kopu financií.Netušil som,že pri podaní výpovede mu mám zároveň rozbiť hubu a zakrútiť krkom,poprípade pýtať nejaké doklady pre soc.poisť.Na adrese ,kde on býval je niekto iný.
Bol si vôbec prihlásený do SP ? Nerobil si "načierno" ? To ti povedia na registri prísl.pobočky (pri osobnej návšteve)

Napriek tomu že vieš, že na tej adrese nebýva, pošli list ako som písala v predch.príspevku na poslednú známu adresu zo živ.registra.
Naposledy upravil veronikasad : 26.01.13 at 13:15
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať