Zavrieť

Porady

Odkup auta z sro do osobného vlastníctva

auto majetkom sro odpísané - k si chcem odkúpiť do osobného vlastníctva ako konateľ, podľa čoho mám určiť cenu, keď auto je dávno po odpise?

ďakujem za odpoveď
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

a_je_to
Zisti si cenu auta porovnateľnej kvality v dvoch troch autobazároch. Požiadaj o leasingovú ponuku, že si to chceš premyslieť, na mieste ti ju vytlačia. Tam bude aj cena istiny. Zaďakuj, odíď a máš dostačujúco dokladovanú reprodukčnú cenu /nie všeobecnú hodnotu/. Ešte si zisti, že keby si chcela za svoje auto dostať takú cenu, koľko by autobazár žiadal odmenu za predaj. O túto čiastku môžeš znížiť tú prvú cenu istiny a máš spravodlivú cenu pre odkúpenie auta zo svojej s.r.o.

ELLISSA1 je offline (nepripojený) ELLISSA1

ELLISSA1
ahoj, ďakujem za odpoveď. Auto si chcem prepísať na seba, nechcem ho predávať, čiže ak by som si ho teoreticky za symbolickú cenu chcela predať vlastne sama sebe (PO - súkromnej osobe) , bude DÚ namietať na túto cenu? lebo som to nikde nenašla, nejaké morálne opotrebovanie a pod nemôžem využiť?

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
môžeš využiť všetko, ale cena by mala byť primeraná. Ty a tvoja sro nie je to isté.
A ak za symbolickú cenu nie si ochotná to auto predať napr. mne, nemáš právo ho predávať ani sebe.
Kto ti to napadne, ťažko povedať, takéto obchody sa riešia len v prípade zahraničných prepojených osôb, pokiaľ viem.
Ešte by to mohli napadnúť z hľadiska DPH, ale ak sro nie je platiteľom, tak nič.

Odkup auta z sro do osobného vlastníctva

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.