Zavrieť

Porady

Dotácia na RČ

Súkr.osoba dostala dotáciu z fondu rozvoja vidieka-poľnohospodárstvo na rodné číslo v r.2012 vo výške 3.000 eur, túto čiastku zahrnie do daň.priznania spolu s príjmami zo závislej činnosti, otázka: môže si na túto dotáciu uplatniť 40%-tné výdavky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dašena O. je offline (nepripojený) Dašena O.

    živnostníčka-účtov. Dašena O.
    uvádzam ako to je, aby aj druhí vedeli ak budú potrebovať-volala som na caalcentrum DR a pani mi povedala, že je to oslobodené od dani-par.9 odst.2,písm.j

    Dašena O. je offline (nepripojený) Dašena O.

    živnostníčka-účtov. Dašena O.
    Respektíve-mohol by postupovať ako podnikateľ SHR, ktorý si dáva do zdaniteľných príjmov len vyčerpanú dotáciu, a teda príjmy by sa rovnali výdavkom?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Dašena O. Pozri príspevok
    Respektíve-mohol by postupovať ako podnikateľ SHR, ktorý si dáva do zdaniteľných príjmov len vyčerpanú dotáciu, a teda príjmy by sa rovnali výdavkom?
    pozri si do ZDP, nakoľko platilo (či to platí, netuším) kto mal dotáciu na poľnohosp. pôdu a nemal vybavené osvedčenie ako SHĽ musel zdaňovať, bol szčo....
    ale tí, kt. dostali iba na RČ (majitelia- vlastníci pôdy) takúto povinnosť nemali......
    over si toto moje tvrdenie .....

    Dašena O. je offline (nepripojený) Dašena O.

    živnostníčka-účtov. Dašena O.
    hľadám,hľadám, ale nemôžem to nájsť, môžem poprosiť kde je k tomu niečo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.