Zavrieť

Porady

Výročná správa člena SVB

Dobrý den,chcem Vas poprosit o pomoc ohladom výročnej spravy o činnosti člena SVB,som členom len krátko tak neviem tu spravu správne formulovat.Pomozete mi?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

    mackoivan
    Tak neviem- čítam prvý krát to, že by mali členovia SVB písať nejaké výročné správy. Noví pristupujúci členovia by mali podpísať zmluvu SVB a plniť si poviností vyplyvajúce z členstva v SVB, čiže podieľať sa na správe domu v zmysle zákona o SVB.

    grebelu je offline (nepripojený) grebelu

    grebelu
    Takze na konici roku som neni povinny pisat spravu o mojej činnosti za celý rok?K danovemu vyučtovaniu za SVB?
    mackoivan ???

    peton je offline (nepripojený) peton

    peton
    A to Ťa kto takto balamutí? Predpokladám, že si vlastník bytu, kde je založené Spoločenstvo vlastníkov bytov a NP (ďalej SVB). Kúpou nehnuteľnosti si zo zákona pristúpil k podmienkam zmluvy o spoločenstve, ktoré sú pre Teba ako vlastníka spolu s užívateľmi bytu právoplatné a nemožno z nich len tak vystúpiť. Stávaš sa tak členom SVB, ktoré má svojho vlastníkmi ustanoveného predsedu, radu a poprípade iné orgány spoločenstva na právoplatne zvolanom zhromaždení. Títo majú svoje povinnosti v zmysle zákona 182/1993 o vlastníctve bytov v znení n.p., medzi ktorými patrí okrem mnohých napr. vykonať vyúčtovanie nákladov za poskytované služby a vypracovať správu o hospodárení s fondom prevádzky, údržby a opráv. Aby si sa dostal do obrazu, doporučujem zákon aspoň trochu preštudovať. Mnohému sa priučíš a pochopíš svoje práva ale aj povinnosti, na ktoré vlastníci žiaľ radi zabúdajú.

    P.S. Daňové vyúčtovanie neexistuje. Je buď len vyúčtovanie služieb + správa o hospodárení - za rok 2012 do konca mája 2013. Treba predložiť daňové priznanie + príslušné účtovné výkazy v závislosti od podmienok, ktoré v SVB sú najneskôr do 02.04.2013.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Takze na konici roku som neni povinny pisat spravu o mojej činnosti za celý rok?K danovemu vyučtovaniu za SVB?
    Ty si člen - ty si tam prakticky len do "počtu" - nemáš riadiacu funkciu, neskladáš účty. Alebo snáď pracuješ s financiami v SVB? V tom prípade predkladáš výročnú finančnú správu o hospodárení.
    Ako sa robí - gúg - napr. (staré, ako návod): https://docs.google.com/viewer?a=v&q...x6qPHwM1gX0fQg

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    grebelu Pozri príspevok
    Dobrý den,chcem Vas poprosit o pomoc ohladom výročnej spravy o činnosti člena SVB,som členom len krátko tak neviem tu spravu správne formulovat.Pomozete mi?

    Dakujem
    Vitaj na porade! Troška ti to bude trvať, než sa zorientuješ. Ale to ako vždy a všade.

    A to ste dostali ako slohovú úlohu od štatutára, predsedu SVB?

    No členom si, už aj Porady, tu ti vždy niekto poradí!

    Ale teraz nám napíš, čo za člena si v SVB, že by štatutár? Člen rady? A či len člen zhormaždenia SVB? Ak máš byť v tom dome, tak ten člen zhromaždenia si na sto percent!

    slad je offline (nepripojený) slad

    slad
    Pekný deň, v poslednom čase tu chodím často, reg. som skôr z ohladom inej temy, vela som si naštudoval. Pomohlo mi to, ďakujem Vám všetkým. teraz by som potreboval pomoc a podporu skúseného poraďaka, aby ma usmernil a podporil. Vytvoril som web-ku : svb.wbl.sk, sú tam konkretne veci. Podobna tema : "Predsedkyňa kráľovná SVB.

    Výročná správa člena SVB

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.