Zavrieť

Porady

narok na odstupne a na podporu v nezamestnaosti po rodicovskej dovolenke

Mam nasledovne otazky
1/ na ake vyplatenie mam narok , ked zamestnavatel chce so mnou po rodicovskej dovolenke zrusit pracovny pomer z organizacnych dovodov / docitala som sa, ze by to mala byt 3 mesacna vypovedna doba + 3 mesacne odstupne + dovolenka , ktora mi vznikla pocas materskej dovolenky/ ak mam 34 rokov , bude sa ratat alikvotna cast dovolenky z naroku 25 dni ?
2/ akou formou ma byt ukonceny PP , dohodou alebo vypovedou ?
3 / aka ma byt suma odstupneho , z coho sa vyrata
4/ mam narok na podporu v nezamestnanosti / niekde som sa docitala , ze si musim po rodicovskej dovolenke cerpat aspon 1 den dovolenky/


Vo firme som zamestnana od 1.10.2004 na dobu neurcitu. Od 15.9.2006 do 1.3.2007 som bola praceneschopna . Po PN som cerpala 2,5 dna riadnej dovolenky a nasledne nastupila na prvu matersku dovolenku, ktoru som cerpala od 2.3.2007 do 13.9.2007. Nasledne som si od 14.9.2007 do 11.10.2007 cerpala riadnu dovolenku a od 12.10.2007 som nastupila na rodicovku dovolenku. Druhu matersku dovolenku som cerpala od 10.1.2010 do 24.7.2010 a nasledne za materskou dovolenkou som cerpala rodicovsku dovolenku , ktora mi trva do 20.2.2013. Zamestnavatel chce so mnou ukoncit pracovny pomer dohodou z organizacnych dovodov. Som vydata, manzel je zarobkovo cinny- ma to vplyv na moj narok na podporu?

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    martinas369 Pozri príspevok
    Mam nasledovne otazky
    1/ na ake vyplatenie mam narok , ked zamestnavatel chce so mnou po rodicovskej dovolenke zrusit pracovny pomer z organizacnych dovodov / docitala som sa, ze by to mala byt 3 mesacna vypovedna doba + 3 mesacne odstupne + dovolenka , ktora mi vznikla pocas materskej dovolenky/ ak mam 34 rokov , bude sa ratat alikvotna cast dovolenky z naroku 25 dni ? ak skončí PP dohodou - ako píšeš - a bude tam ako dôvod skončenia uvedený par. 63 ods. 1 a)alebo b), tak budeš mať nárok na 3-mesačné odstupné .. výpovedná doba by bola len pri výpovedi.. nárok máš na dovolenku aj počas MD, v roku 2010 si mala ročný nárok 20 dní.. tento sa ti bude ale krátiť za obdobie RD
    2/ akou formou ma byt ukonceny PP , dohodou alebo vypovedou ? píšeš, zamestnávateľ navrhuje dohodu
    3 / aka ma byt suma odstupneho , z coho sa vyrata z pravdepodobného vymer. základu, ale zrejme to bude zo mzdy, ktorú máš uvedenú v pracovnej zmluve
    4/ mam narok na podporu v nezamestnanosti / niekde som sa docitala , ze si musim po rodicovskej dovolenke cerpat aspon 1 den dovolenky/ ak chceš maximálnu podporu, najlepšie je jeden deň po skončení RD čerpať dovolenku a ostatnú si nechať preplatiť.. v tento deň aj ukončiť pracovný pomer


    Vo firme som zamestnana od 1.10.2004 na dobu neurcitu. Od 15.9.2006 do 1.3.2007 som bola praceneschopna . Po PN som cerpala 2,5 dna riadnej dovolenky a nasledne nastupila na prvu matersku dovolenku, ktoru som cerpala od 2.3.2007 do 13.9.2007. Nasledne som si od 14.9.2007 do 11.10.2007 cerpala riadnu dovolenku a od 12.10.2007 som nastupila na rodicovku dovolenku. Druhu matersku dovolenku som cerpala od 10.1.2010 do 24.7.2010 a nasledne za materskou dovolenkou som cerpala rodicovsku dovolenku , ktora mi trva do 20.2.2013. Zamestnavatel chce so mnou ukoncit pracovny pomer dohodou z organizacnych dovodov. Som vydata, manzel je zarobkovo cinny- ma to vplyv na moj narok na podporu?

    v texte
    Este by som sa chcela spytat, k akemu dnu ma byt ukoncenie PP ak porod bol 20.2. a budem si cerpat 1 den dovolenky. dakujem

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    martinas369 Pozri príspevok
    Este by som sa chcela spytat, k akemu dnu ma byt ukoncenie PP ak porod bol 20.2. a budem si cerpat 1 den dovolenky. dakujem
    jeden deň po skončení rodičovskej dovolenky, čiže deň po dovršení 3 rokov dieťaťa
    Este jednu skutocnost som zistila. Tak ako som uviedla v predchadzajucom prispevku, zamestnavatel ma tlaci do ukoncenia PP dohodou z dovodu zrusenia mojho pracovneho miesta s tym, ze mi vyplati na co mam zakonny narok/ vo firme pracujem od roku 2004/ a to 3-mesacne odstupne , t.j tri platy. Zistila som ale , ze je novelizacia zakonnika prace od 1.1.2013 a mam zakonny narok na vypovednu dobu v trvani 3 mesiace a odstupne 2 mesiace, t.j. 5 platov. Ak ja nesuhlasim s dohodou, potom by ukoncenie zo zakona bolo vypovedou tak ako som napisala 3 VD+2 odstupne platy. Moze mi pri ukonceni vypovedou urcit inu ako zakonom stanovenu dobu vypovednej doby a vysku odstupneho , co je v mojom pripade 3 VD + 2 mesacne odstupne ? dakujem s pozdravom Martina Janeckova

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    v tvojom prípade môžeš mať aj výpoveď s výpovednou dobou, ale za výpovednú dobu ti zamestnávateľ nevyplatí žiadne peniaze, pretože budeš doma.. pracovný pomer by skončil uplynutím výpovednej doby

    narok na odstupne a na podporu v nezamestnaosti po rodicovskej dovolenke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.