Zavrieť

Porady

Dobropis za službu kt. este nebola urobená OMEGA

Chcem poprosiť o radu k nasledovnému problému.Sme plátca DPH a aj firma odberateľa je platiteľ DPH. V priebehu roka 2012 sme najskôr vyhotovili faktúru za tovar a potom stornovali, pretože sa nezhodol majiteľ s druhým majiteľom. Avšak o pol roka neskôr mi za ten tovar prišli peniaze, ale keďže ja som mala faktúru vystornovanú, tak som ju nemala k čomu napárovať, naúčtovala som to na 379, lebo som nevedela k čomu to je. Neskôr som zistila, že je to k tejto faktúre. Volali sme s majiteľom tej firmy a on povedal, že tie peniaze mám akože ako preddavok za nasledovnú službu, ktorú by sme mali urobiť v decembri 2012. Tak som na pokyn majiteľa vyhotovila faktúru koncom decembra, s tým, že potrebné papiere o výkone služby mi budú dodatočne doručené (ale faktúru som im neposlala, pretože oni by mi ju bez podkladov vrátili). Teraz je už február a ja zisťujem, práca ešte stále nebola urobená a faktúru mám vlastne iba ja. Preto chcem robiť k tejto neoprávnene vyhotovenej faktúre dobropis, aby som si ten preddavok uplatnila v tomto roku 2013.
Mám urobiť dobropis v tomto roku s januárovými dátumami a v decembri cez ID mám iba odúčtovať 602?? alebo ako by ste mi odporúčili aby to bolo v poriadku. A ešte aký účet použiť oproti 602?? Môžem 384 ??? Pracujem v OMEGE. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivkň je offline (nepripojený) ivkň

    ivkň
    Lenže tam už odišla DPH za 12 mesiac. Ja mám totiž stále zafixované, neviem odkiaľ, že storno sa robí keď je zmena v jednom mesiaci a dobropis, keď sa ide robiť zmena v inom mesiaci, ako je faktúra vyhotovená. Neviem či je to tak správne.....
    Naposledy upravil ivkň : 04.02.13 at 09:31

    ivakumova je offline (nepripojený) ivakumova

    ivakumova
    ja by som robila dodatočné daňové priznanie k DPH za 12/2012, faktúra nemala byť vôbec vystavená, nie je čo dobropisovať....

    Dobropis za službu kt. este nebola urobená OMEGA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.