Zavrieť

Porady

Auto pre veľkú rodinu

Vedeli by ste mi poradiť autá, ktoré sú najmenej pre 6 osôb? Čím väčší výber, tým lepšie.
Chceme chodiť na výlety všetci šiesti, veď aj dieťa potrebuje celé sedadlo, keď je v sedačke.
Ďakujem!
Usporiadat
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Kamaráti si pochvaľujú S-Max, potom záleží od ceny, sú lacnejšie vozidlá kde sa už toho okrem ľudí veľa nezmestí, alebo drahšie (Sharan, Galaxy), ktoré majú ešte viac priestoru.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
curiosus curiosus

curiosus je offline (nepripojený) curiosus

Trochu upresním.
Nie sú u nás len samé deti, sú to 3 generácie. Vlastne je nás 7, na výlety by sme chodili aspoň šiesti, ale asi by bolo ešte lepšie mať sedadlá pre 7 ľudí.
Malo by to byť staršie-ojazdené auto, radšej lacnejšie ako drahšie (bolo by 2. v dome)
Auto nemusí mať veľký kufor, môže byť aj menšie.
Taký Fiat Multipla je pre 6 ľudí, ale je dosť škaredý a zriedkavý.
Ten S-max je dobrý tip, ďakujem, trochu som pozeral ponuku, ale nikto nemal dokúpený zadný rad sedadiel, samé 5-miestne boli.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
curiosus Pozri príspevok
Vedeli by ste mi poradiť autá, ktoré sú najmenej pre 6 osôb? Čím väčší výber, tým lepšie.
Chceme chodiť na výlety všetci šiesti, veď aj dieťa potrebuje celé sedadlo, keď je v sedačke.
Ďakujem!
Auto sa nazýva ( to len pre istotu dodávam )...

minivan → veľkopriestorový osobný automobil

Zadáš do google a máš na výber ...ten je už a len a len na Tebe ( rodine )...čo sa páči , cena , lokalita ......atď

http://www.google.sk/search?q=miniva...w=1332&bih=621
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
curiosus Pozri príspevok
Trochu upresním.
Nie sú u nás len samé deti, sú to 3 generácie. Vlastne je nás 7, na výlety by sme chodili aspoň šiesti, ale asi by bolo ešte lepšie mať sedadlá pre 7 ľudí.
Malo by to byť staršie-ojazdené auto, radšej lacnejšie ako drahšie (bolo by 2. v dome)
Auto nemusí mať veľký kufor, môže byť aj menšie.
Taký Fiat Multipla je pre 6 ľudí, ale je dosť škaredý a zriedkavý.
Ten S-max je dobrý tip, ďakujem, trochu som pozeral ponuku, ale nikto nemal dokúpený zadný rad sedadiel, samé 5-miestne boli.
Vzhľad auta je prevažne subjektívny názor, hoci sa náju spoločné preferencie, tu si musíš rozhodnúť sám.
To čo si však povedal, že auto je zriedkavé, to je pri staršom aute asi dôležitejšia vec kvôli servisovaniu, cene a dostupnosti náhradných dielov.

Pri starších autách je cenový rozdiel menší ako u starších, takže moja rada by bola: auto s lepšou dostupnosťou servisu, spoľahlivejšia značka.
Netreba sa držať jedného modelu, radšej dva a viac dať dôraz na históriu auta, počet km a podobne. Viac preferenovaných modelov = skôr nájdeš zachovalé auto.
0 0
curiosus curiosus

curiosus je offline (nepripojený) curiosus

Ďakujem za pomoc, pomohlo, už sa dostávam do otáčiek a získavam prehľad,...
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ak si nepotrpíte na imidž a nie ste VW-group pozitívní,

možno by Vám vyhovoval Chevrolet Orlando

ja ho mám objednaný aj ked sme s manželkou iba dvaja...

z času na čas potrebujem previezť veĺa tovaru v krabiciach a väčšie predmety...

Orlando sa dodáva s motorizáciou 1,8 16 V benzín /idealny motor pre prerábku na LPG/
alebo 2-oj liter diesel VCD v dvoch výkonových špecifikaciach

Chevrolet Orlando je bezkonkurenčne NAJlacnejšie 7 miestne MPV na trhu ! Ak nepočítame Dáciu Logan či LODGE.

Cena lacnejšieho /benzínového/ modelu štartuje už od 14 800 eur !!!

Kým všetky konkurenčné modely /KIA Sportage, Mitsubishi Outlander, Honda CRV /

štartuju s cenovkou tesne pod 20 000 eur.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja by som sa pozrel na ten nový fiat doblo...
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

..alebo na FIAT Freemont...
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
To Orlando je dobrá kúpa. Ja mám jeho bratranca Cruze a naozaj celkom dobrá kúpa za málo peňazí. Určite by som však išiel do 2litrového dízla. Je to dosť ťažké auto na benzín alebo lpg.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

mne sa to doblo páči aj vzhľadovo, veľmi praktické je otváranie zadných dverí "hore" v jednom kuse. Môžeš sedieť v kufri a dajme tomu piknikovať a vyklopené zadné dvere ti robia dáždnik.
Ďalšia vec je, že mne osobne pripadá pohodlné, pretože nemám rád úplne nízke autá, a v tomto je posed krásne vysoký.
Už aj moja Thalia má podstatne vyšší posed ako bežné sedany....
Brat má doblo, ale staršie, presne tento typ áut vo mne evokujú výraz "rodinné auto"... Nie si v ňom "utopený" ale pripadáš si ako v autobuse, to predné sklo je brutálne veľké a všetky ovládače sú "pod tebou"...
Za jazdy to musí mať odpor jak sviňa, ale zas ten jeho 1,9 turbodiesel 88 kw slušne ťahá.
PS: a posuvné dvere na obidvoch stranách, super praktická a pohodlná vec...
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Indeed Pozri príspevok
Ak si nepotrpíte na imidž a nie ste VW-group pozitívní,

možno by Vám vyhovoval Chevrolet Orlando

ja ho mám objednaný aj ked sme s manželkou iba dvaja...

z času na čas potrebujem previezť veĺa tovaru v krabiciach a väčšie predmety...

Orlando sa dodáva s motorizáciou 1,8 16 V benzín /idealny motor pre prerábku na LPG/
alebo 2-oj liter diesel VCD v dvoch výkonových špecifikaciach

Chevrolet Orlando je bezkonkurenčne NAJlacnejšie 7 miestne MPV na trhu ! Ak nepočítame Dáciu Logan či LODGE.

Cena lacnejšieho /benzínového/ modelu štartuje už od 14 800 eur !!!

Kým všetky konkurenčné modely /KIA Sportage, Mitsubishi Outlander, Honda CRV /

štartuju s cenovkou tesne pod 20 000 eur.
No neviem, ale Orlando dosť podraželo o cca 1 200 EUR od uvedenia na trh, podľa cenníka "holobyt" začína na nejakých cca 16 200 EUR, ak nekupuješ cez Fleet. Oplatí sa priplatiť za LT+. Ďalšia vec, že benzínový licencovaný EcoTec 1.8 je celkom dosť smädný, o spotrebe 5,9 či z aktuálnou zmenou cenníka 5,7 l/100 km mimomestský cyklus si môžu majitelia len snívať. V prípade registrácie si pri tomto motore treba pripraviť 397 EUR.
V ponuke je aj nový benzínový turbo motor 1,4 so 6 stupňovou prevodovkou.
Orlando je zaujímavé auto, ale netvrdil by som, že je bezkonkurenčne najlacnejšie. Úplne porovnateľné cenovo bol aj Renault GrandScenic 7-miestny, a aj s vyššou výbavou, ale o čosi slabším motorom, ale aj menej smädným.
Okrem uvedeného Renaultu netreba zabúdať ani na krabicoidné Peugeot Partner Tepee a setsterský Citroen Berlingo Multispace v cene už od 13 790 až 14 990,- EUR,
Fiat Doblo sa tiež robí v 7 miestnej verzii, ale systém sedadiel v tretej rade, no to treba vidieť
Naposledy upravil majkii : 06.02.13 at 23:32
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

áno, na berlingo multispace som zabudol.
Ináč ten peugeot partner tepee sa mi zdá škaredší ako starší peugeot partner v rodinnej úprave...
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Máme Kia Carnival, má 7 sedadiel, z toho 2 sú vyberateľné. Keď sú tam všetky sedadlá, batožinový priestor je malý. My ho máme štvrtý rok, kupovali sme ho ročné. Je to pohodlné a priestranné auto.

Nemali sme s ním doteraz problémy, ale je fakt, že v predchádzajúcich rokoch sa tieto autá umiestňovali v nejakom nemeckom rebríčku STK ako dosť poruchové. Treba si pozisťovať.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

majkii Pozri príspevok
No neviem, ale Orlando dosť podraželo o cca 1 200 EUR od uvedenia na trh, podľa cenníka "holobyt" začína na nejakých cca 16 200 EUR, ak nekupuješ cez Fleet. Oplatí sa priplatiť za LT+. Ďalšia vec, že benzínový licencovaný EcoTec 1.8 je celkom dosť smädný, o spotrebe 5,9 či z aktuálnou zmenou cenníka 5,7 l/100 km mimomestský cyklus si môžu majitelia len snívať. V prípade registrácie si pri tomto motore treba pripraviť 397 EUR.
V ponuke je aj nový benzínový turbo motor 1,4 so 6 stupňovou prevodovkou.
Orlando je zaujímavé auto, ale netvrdil by som, že je bezkonkurenčne najlacnejšie. Úplne porovnateľné cenovo bol aj Renault GrandScenic 7-miestny, a aj s vyššou výbavou, ale o čosi slabším motorom, ale aj menej smädným.
Okrem uvedeného Renaultu netreba zabúdať ani na krabicoidné Peugeot Partner Tepee a setsterský Citroen Berlingo Multispace v cene už od 13 790 až 14 990,- EUR,
Fiat Doblo sa tiež robí v 7 miestnej verzii, ale systém sedadiel v tretej rade, no to treba vidieť
Nikto nehovorí o spotrebe 5,9 ... JE TO NEREALNE

a pre auto čo má pohotovostnú hmotnosť 1540 kg, bez posadky , by zvolil motorizáciu 1,4 len neuvažujúci človek...

Koľko by ten motor vydržal ??? Prežil by 100 000 km ??

Ja myslím,že len veľmi ťažko ....

A Citroen berlingo vychádza sice najlacnejšie, ale ruku na srdce : kto by chcel také auto ??
Naposledy upravil Indeed : 07.02.13 at 12:46
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Indeed Pozri príspevok
Nikto nehovorí o spotrebe 5,9 ... JE TO NEREALNE

a pre auto čo má pohotovostnú hmotnosť 1540 kg, bez posadky , by zvolil motorizáciu 1,4 len neuvažujúci človek...

Koľko by ten motor vydržal ??? Prežil by 100 000 km ??

Ja myslím,že len veľmi ťažko ....

A Citroen berlingo vychádza sice najlacnejšie, ale ruku na srdce : kto by chcel také auto ??
Tak tie príklady som uviedol preto, že niekto môže mať iné priority pri kúpe auta najmä ak ide o cenu. Ja som Orlando kúpil v septembri (ešte som stihol bez registračnej dane). Pre mňa bola na prvom mieste bezpečnosť a v tejto kategórii patrí Orlando k špičke, vyberal som aj na základe testov euroncap http://www.euroncap.com/results/chev.../2011/438.aspx , druhá vec bolo to, že sme päťčlenná rodina a priestoru Orlando poskytuje naozaj nadpriemerne.
K tej spotrebe benzínu, priemerkaku medzi 8 až 8,5 l/100 km som očakával, ale hnevá ma to že chevrolet uvádza nepravdivé údaje. V USA by už mali spotrebiteľskú žalobu na krku tak ako pred pár rokmi mala Toyota.

Inak gratulujem k Orlandu, prajem veľa šťastných kilometrov

Ešte doplním, tu 1.4 by som bral, ak by bola v tom čase v ponuke
Naposledy upravil majkii : 07.02.13 at 13:36
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

škoda yeti má naspeedovaný motor 1,2 benzín na 77 kW a všetci si ho chvália...
Podľa môjho názoru je to už extrém...
Alebo také Doblo s motorom 1,3 JTD, už vidím ako bude plne naložené fachčiť...
0 1
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

nezabudajte na zaujimavo riešene 6miestne Honda FRV sice už ako nove nekupiš len ako jazdenkuale su to svele a spolahlive auta.. na vyber benzin aj diesel.. ..ak treba večšie tak mne sa pozdava Smax alebo galaxi od forda.. samozrejme aj take C8 citroen je fajn.. ako grande auto by som volil Grand Voyager .. toto auto nieje o kompromisoch.. dava všetko.. silne motory, obrovsky priestor , neuveritelna variabilita treba pozrieť
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Zabudni na Chevrolet , to nieje auto , auto je Volkswagen , tak že kúp ojazdený sharan . Das auto !
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

no ano je to ok volba aj s ohladom na to že je ich vela a teda aj nahradne diely su dostupne.. no nie su to jedine dobre auta..na to netreba zabudať
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať