Zavrieť

Porady

Domov dôchodcov - Váš názor

Zdravim. Zaujimal by ma Vas nazor na podnikanie v oblasti socialnych sluzieb. Strucne a jednoducho: domov dochodcov zamerany na solventnych klientov. Realizovany projekt by bol myslim v SR ojedinely, takze nemam obavy o klientelu. Plan mam, chcem najst investora a hoci som presvedceny ze je dobry predsa len... Viac hlav, viac rozumu.
Naposledy upravil Dav : 06.02.13 at 07:09
Usporiadat
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ja ako solventny dochodca by som v pripade dostatocnej solventnosti zostala doma a platila si potrebne sluzby u mna doma
Naposledy upravil avalik : 05.02.13 at 18:35 Dôvod: preklep
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
maslen19 Pozri príspevok
Zdravim. Zaujimal by ma Vas nazor na podnikanie v oblasti socialnych sluzieb. Strucne a jednoducho: domov dochodcov zamerany na solventnych klientov. Realizovany projekt by bol myslim v SR ojedinely, takze nemam obavy o klientelu. Plan mam, chcem najst investora a hoci som presvedceny ze je dobry predsa len... Viac hlav, viac rozumu.
Pokiaľ máš vlastný objekt , tak si vyhral ...

Jedinečnosť na Slovensku závisí od výšky úhrad ... nič iné ...
Solventných zákazníkov je ale u nás ako šafránu , už pri tej úhrade od 600 € si to každý rozmyslí a nie každý má ten dôchodok taký vysoký alebo potomkov , ktorí by to všetko cálovali ( lebo zákon tak ukladá )...
Ale aj za veľa peňazí môže byť klient ...hm , odsunutý na vedľajšiu koľaj ...
Nikdy nevieš , že aký personál budeš mať ...

Čo sa týka plánov ...niečo síce štát prispeje ( možno - neviem ...) , ale investor si vždy rozmyslí , či položí ťažké love na rozbehnutie ...

Čo je to vlastne tá realizácia projektu ???
Ak ideš od začiatku , si na tej holej lúke ... ťažké začiatky čakajú ne tej ceste ....
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Mna by zaujimalo, cim by bol tvoj DD ojedinely???

A preco iba pre solventnych klientov? Co by si im ponukol viac ako menej solventnym?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
maslen19 Pozri príspevok
Zdravim. Zaujimal by ma Vas nazor na podnikanie v oblasti socialnych sluzieb. Strucne a jednoducho: domov dochodcov zamerany na solventnych klientov. Realizovany projekt by bol myslim v SR ojedinely, takze nemam obavy o klientelu. Plan mam, chcem najst investora a hoci som presvedceny ze je dobry predsa len... Viac hlav, viac rozumu.
A predstav si, že nie je až taký ojedinelý.Ty máš plán a iní už majú aj postele v izbách .
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

a ďalší detail, nedávno bolo v správach, že do našich DD sa sťahujú solvetný Nemci, Rakúšania a iný západniari, s cieľom za DD ušetriť.... t.j. je vysoko pravdepodbné, že súčasne DD sú dobré pre západniarskych dôchodcov, tak si neviem predstaviť, ako nadštandardne by musel byť zariadený ten tvoj DD, aby oslovil našu súčasnú solventnú dôchodcovskú klientelu... zas nejaký zazobaný dedulák, čo má veľa peňazí, nemôjde bývať do nejakého DD do "kajuty" 2x2 m.., ale bude vyžadovať určitý luxus...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Realizovaný projekt by nebol ojedinelý.Osobne poznám 5 takých projektov.
2 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

To je jedno, ci tych domovov tu je 5 alebo 50. O chvilu aj 500 bude malo.
0 0
maslen19 maslen19

maslen19 je offline (nepripojený) maslen19

V podstate mate vsetci pravdu ale.... Jasne ze by som sa chcel zamerat na zahranicnych klientov. A myslim ze projekt je povedzme zaujimavejsi (aby nikoho nedrazdilo to slovo ojedinely, nevhodny vyber...) v type zariadenia, lokalite a sluzbach. Bol by to proste uplne iny typ zariadenia nez na ake sme zvyknuty.
Naposledy upravil maslen19 : 05.02.13 at 20:18
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Zatiaľ si ma nepresvedčil že ide o novinku. Novinkou by bolo keby si dokázal nadštandardne poskytnuť perfektné služby slovenským dôchodcom čo majú 250-300 € mesačný dôchodok: 5 x denne kvalitné jedlo a nie fašírku, lekára a nie ošetrovateľa, aspoň 1-izbový apartmán s výhľadom do parku a nie ubytovňu .......

To by bolo NEW-ídané!
0 0
maslen19 maslen19

maslen19 je offline (nepripojený) maslen19

Keby sme zili v idealnom svete bolo by to mozne. Ale nezijeme. Preto znova opakujem, nepocitam s klientelou zo slovenska, hoci by som bol rad keby som mohol. Sam mam rodicov na dochodku. Ale za tento stav ja nemozem.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
maslen19 Pozri príspevok
Keby sme zili v idealnom svete bolo by to mozne. Ale nezijeme. Preto znova opakujem, nepocitam s klientelou zo slovenska, hoci by som bol rad keby som mohol. Sam mam rodicov na dochodku. Ale za tento stav ja nemozem.
S týmito slovami môžem iba súhlasiť.
Nech sa Ti darí Naozaj Ti to prajem.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

pozerala som TV, kde dávali jednu reláciu z HU.....
postavený (či rekonštruovaný) veľký barák, kde poskytovali služby pravdepodobne pre dôchodcov z AT, DE je ďaleko....
lekár či stredný či pomocný zdravotnícky personál plynule slovom i písmom sa prihovárali nemecky, pani kt. bývala v apartmáne mala sebou i domáce zvieratko (veľký pes)....
pochvaľovali si takéto poskytované služby, že "doma " by si nemohli dovoliť to, čo im v HU poskytujú......

máš vzdelanie na takéto služby ?

a zabudla som pripomenúť, že pokiaľ nezvýšili cenu za pobyt v DD, bolo preplnené, nebolo voľné miesto.....
cena išla hore a teraz nemajú aspoň u nás naplnené kapacity.......
v DD sa neplatí až tak veľa /zvyčajne im ešte z tých smiešnych dôchodkov aj niečo ostáva ako vreckové/
Naposledy upravil Mila123 : 05.02.13 at 21:24
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

arizona Pozri príspevok
Mna by zaujimalo, cim by bol tvoj DD ojedinely???

A preco iba pre solventnych klientov? Co by si im ponukol viac ako menej solventnym?
Pre solventných asi preto, lebo by poskytoval nadštandardné služby.
Ja si predstavujem ako samozrejmosť 24-hod. prítomnosť lekára, kvalitnú stravu, bazén, zimnú záhradu aby neprichádzali o denné svetlo, fitness (na západe cvičia v DD i viac ako 90-roční), možnosť vyhovieť požiadavke klienta bývať vo svojom nábytku, vybavená nielen jedna spoločenská miestnosť, v areáli parková úprava, aj kurt by sa využil, bicykle, je toho dosť.
Réžia by nebola malá, ale nech si zapýta, solventných zaneprázdnených potomkov je dosť, rodiny sa vyskladajú na náklady.
Viem, že si prispela do témy ako využiť kultúrnu pamiatku, mne napadla táto alternatíva ako prvá. Ak je pekné prostredie v okolí, čo si môže starší človek priať.
Eliminovala by sa samota, možnosť spoločenského života.

Dnes bol na Markíze v správach príspevok o neverejnom zariadení, mesačná platba za klienta cca 1300 eur, štát dotuje 320 eurami, išlo o zanedbanie klienta - dekubity v hnilobnom procese, vyjadrovalo sa k tomu i Min. práce asoc. vecí a rod., zajtra bude v správach pokračovanie po prešetrení.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mila123 Pozri príspevok

a zabudla som pripomenúť, že pokiaľ nezvýšili cenu za pobyt v DD, bolo preplnené, nebolo voľné miesto.....
cena išla hore a teraz nemajú aspoň u nás naplnené kapacity.......
v DD sa neplatí až tak veľa /zvyčajne im ešte z tých smiešnych dôchodkov aj niečo ostáva ako vreckové/
....ejha ....?????????

Nuž tak pre upresnenie :
- vreckové im MUSÍ OSTAŤ ...presnenejšie povedané , ide o minimálnu sumu 40 € a je úplne jedno , že aký veľký dôchodok sa jedná ...
Keď má ten dôchodok vyšší , že sa poplatky zaplatia a ostane zvyšok viac ako tých 40 € , tak má dôchodca viac aj na to prilepšenie ...

Neplatí veľa je čo ???
Záleží od lokality a aj iných okolností ...
Všetky DDS , o ktorých viem , žiadna nešla s mesačnými poplatkami pod 500 € ...vyššie , to áno - tých je dosť ...

Ak má povedzme klient dôchodok 200 € , nuž 40 € ide na vreckové , zvyšok na platby ...t.j. 160 € ...
Pri poplatku , povedzme , tých 500 € zvyšok dopláca rodina - 340 € .... a že si to DDS zmluvne podchytí , tak na to vezmi jed...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

sami veľmi páči názov témy......jasný,zrozumiteľný,každý hneď vie,o čom to je
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

maslen19 Pozri príspevok
Zdravim. Zaujimal by ma Vas nazor na podnikanie v oblasti socialnych sluzieb. Strucne a jednoducho: domov dochodcov zamerany na solventnych klientov. Realizovany projekt by bol myslim v SR ojedinely, takze nemam obavy o klientelu. Plan mam, chcem najst investora a hoci som presvedceny ze je dobry predsa len... Viac hlav, viac rozumu.
Dnes je tak skorumpované podnikateľské ovzdušie a to nielen v oblasti poskytovania socialnych služieb,že ako osamelý hráč NEMÁŠ žiadnu ŠANCU.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Maslen, napísal si, že Tvoj projekt bude jedinečný, avšak nenapísal si v čom.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Indeed Pozri príspevok
Dnes je tak skorumpované podnikateľské ovzdušie a to nielen v oblasti poskytovania socialnych služieb,že ako osamelý hráč NEMÁŠ žiadnu ŠANCU.
Ale dá sa ...a aj na Slovensku ...
Ibaže , na to podnikanie musíš mať - splniť tie tri podmienky , ktoré sú potrebné aj na vedenie vojny ...

Vo filme Tisíročná včela zazneli :

" Na vojnu sú potrebné peniaze , peníze a peneži ..."
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

maslen19 Pozri príspevok
V podstate mate vsetci pravdu ale.... Jasne ze by som sa chcel zamerat na zahranicnych klientov. A myslim ze projekt je povedzme zaujimavejsi (aby nikoho nedrazdilo to slovo ojedinely, nevhodny vyber...) v type zariadenia, lokalite a sluzbach. Bol by to proste uplne iny typ zariadenia nez na ake sme zvyknutyi.
No len toto mi nesedi. Zahranicnym solventnym kientom chces poskytovat ine sluzby, nez na ake sme zvyknuti. To je ako keby si napisal, ze stavias automobilku a za chces solventnym zakaznikom ponuknut inu kvalitu, ako sme boli zvyknuti na Trabant. Lenze solventni vzdy jazdili na Mrecedesoch, takze z kvality "podstatene lepsie ako Trabant" sa nepokakaju.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať