Zavrieť

Porady

zaplatená faktúra 2x

Prosím o radu v roku 2009 bola vystavena faktúra za služby v sume 1002,- EUR, splatná bola 15.10.2009. Túto faktúru odberateľ zaplatil dňa 15.11.2009 v sume 1002,- EUR, následne o mesiac 05.12.2009 túto faktúru zaplatil znova v sume 1002,- EUR. My sme chceli platbu vrátiť ale nakoľko sme nemali IBAN v banke nám ju vrátili a s tou spoločnosťou sme sa nespojili ide o nórsku spoločnosť. Túto platbu sme preúčtovali na účet 325 s tým, že sa vráti, ak sa s nimi spojíme alebo nám pošlu výzvu. Neposlali tak mi to ostalo na tom účte 325. Tento rok to je už viac ako 36 mesiacov mám ju preúčtovať ako 325/648 a zdaniť, môžem postupovať podľa par. 17 ods. 28 zákona o dani z príjmov alebo ako postupovať prosiím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    zuzanna Pozri príspevok
    Prosím o radu v roku 2009 bola vystavena faktúra za služby v sume 1002,- EUR, splatná bola 15.10.2009. Túto faktúru odberateľ zaplatil dňa 15.11.2009 v sume 1002,- EUR, následne o mesiac 05.12.2009 túto faktúru zaplatil znova v sume 1002,- EUR. My sme chceli platbu vrátiť ale nakoľko sme nemali IBAN v banke nám ju vrátili a s tou spoločnosťou sme sa nespojili ide o nórsku spoločnosť. Túto platbu sme preúčtovali na účet 325 s tým, že sa vráti, ak sa s nimi spojíme alebo nám pošlu výzvu. Neposlali tak mi to ostalo na tom účte 325. Tento rok to je už viac ako 36 mesiacov mám ju preúčtovať ako 325/648 a zdaniť, môžem postupovať podľa par. 17 ods. 28 zákona o dani z príjmov alebo ako postupovať prosiím
    myslím, že stačí urobiť zápis o prevedení uvedeného príjmu do výnosov a zdaniť. Myslím, že to nie je pohľadávka, k plneniu nedošlo, je to len neoprávnený príjem, ktorý neviete vrátiť.....

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    zuzanna Pozri príspevok
    viem ze to treba zdanit a zdanit to uz v roku 2012 alebo az 2013 alebo kedy??? prosim

    urobte nejaký zápis, kľudne už v roku 2012, s tým, že nie je možné uvedené peniaze vrátiť, lebo sa neviete skontaktovať s platiteľom a zdante už v tomto roku. Myslím, že sa to nedá presne určiť, neexistuje žiaden zákon, ktorý by toto riešil.....

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    urobit zapis ze pre nenavratnost odberatelovi to zuctujem ako 325/648 a zdanim v roku 2012 bude to takto dobre???

    zaplatená faktúra 2x

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.