Zavrieť

Porady

praca na dohodu, invalidny dochodok

Dobry den
mam moznost pracovat na dohodu, nemala by som vsak pravidelny prijem. Niekedy by som zarobila 800eur iny mesiac nic. Priemerne by to bolo rocne cca do 5000eur. Som na plnom invalidnom dochodku a poberam este rodicovsky prispevok. Teraz nemusim podavat danove priznanie, po novom by som musela?
Ake dalsie povinnosti by som mala voci inym uradom keby som takuto dohodu podpisala.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    majkaaa Pozri príspevok
    teraz zatial mam prijem len s invalidneho dochodku a rodicovskeho inac nic, to mam podavat danove priznanie?????? To sa mi nezda. Pisem ze tento rok mam moznost podpisat dohodu ale este som ju nepodpisala.
    Tak ju ani nepodpisuj, založ si radšej živnosť. V prvom roku podnikania ušetríš na odvodoch a neprídeš o dôch.poistenie v soc.poisťovni ako poistenec štátu z titulu starostlivosti o dieťa.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Kde si na to prišla - pri príjme ktorý si uviedla, že teraz nemusíš podávať DP ?

    majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

    majkaaa
    teraz zatial mam prijem len s invalidneho dochodku a rodicovskeho inac nic, to mam podavat danove priznanie?????? To sa mi nezda. Pisem ze tento rok mam moznost podpisat dohodu ale este som ju nepodpisala.

    praca na dohodu, invalidny dochodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.