Zavrieť

Porady

dodatočné dph riadok 37 a 38

prosím Vás už som z toho magor...ak sme za 08/2012 mali daňovú povinnosť 4287,78e a dodatočný danovým priznaním k dph sa mení na 4 223,78e ako to zaevidovať na riadkoch 37 a 38?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    tinkas Pozri príspevok
    tie znamienka som poplietla....
    + = v prospech ŠR
    - = v prospech daňovníka

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    IvetaH, janaGT, ZuzanaP, Tamila, Paula, kn-alka, Tweety
    7

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Z poučenia
    K dodatočnému daňovému priznaniu
    52. Riadok 37 - rozdiel oproti poslednej známej vlastnej daňovej povinnosti alebo poslednému známemu
    nadmernému odpočtu za príslušné zdaňovacie obdobie na základe daňových priznaní alebo zistení správcu dane v rámci
    daňovej kontroly.
    53. Riadok 38 – suma dane, ktorá sa rovná sume uvedenej v riadku 37, ak sa má vysporiadať rozdiel v prospech
    alebo na ťarchu štátneho rozpočtu. V prípade, ak sa na základe podaného dodatočného daňového priznania nemá vysporiadať
    rozdiel uvedený v riadku 37 v prospech alebo na ťarchu štátneho rozpočtu, riadok sa nevyplňuje (napríklad pri úprave
    nadmerného odpočtu v čase, keď ešte nebol odpočítaný od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období).:

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Účtuješ s dátumom "výroby" dodatočného priznania (rozdiely v konkrétnych riadkoch). Var. symbol predpokladám má byť rovnaký ,ako pri riadnom DP, aby si to vedeli priradiť.
    Naposledy upravil Paula : 28.02.13 at 08:31 Dôvod: preklep

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tinkas Pozri príspevok
    áno ...už som to čítala asi 10x ale neviem či je to tým pondelok ale neviem to pochopiť..

    na riadku 37 dám sumu 4223,78e alebo len rozdiel 64e
    a na riadku 38 dám - 64e?
    Veď máš tam uvedené, že uvedieš rozdiel.

    tinkas je offline (nepripojený) tinkas

    tinkas
    áno ...už som to čítala asi 10x ale neviem či je to tým pondelok ale neviem to pochopiť..

    na riadku 37 dám sumu 4223,78e alebo len rozdiel 64e
    a na riadku 38 dám - 64e?

    tinkas je offline (nepripojený) tinkas

    tinkas
    no už mi to je asi jasne....

    takze riadok 37 -64e
    riadok 38 - 64e

    keby sa mi zvyšol dodatočný danovým priznaním k dph nadmerný odpočet tak by to bolo "plus" - samozrejeme ešte nevrátený.

    danielko je offline (nepripojený) danielko

    danielko
    Prosím Vás, čo mám uviesť na riadku 37 a 38 : v riadom DP sme uviedli na riadku 31 - vlastná daňová povinnosť sumu 2000 Eur, správne malo byť uvedené na riadku 32 nadmerný odpočet vo výške 2000 Eur.
    teraz neviem, ako má byť správne vyplnený riadok 37 a 38, teda ké konkrétne údaje tam mám uviesť: na riadku 37 má byť - 4000 a na riadku 38 suma -2000, alebo .... ?

    Ďakujem za pomoc.

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    Dobrý deň, podávam prvýkrát dodatočné DP k DPH za 1. 3. a 4.Q r.2012,aký mám použiť variabilný symbol pri platbe dane ? Ten istý ako pri riadnom DP- napr.1100412012 ? Potrebovala by som ešte vedieť či mám urobiť opravu účtov 343 v r.2012 alebo až v účtovnom období r.2013 ? Sme kvartálny platca DPH, účt.uzávierku ešte nemáme .
    Ďakujem za pomoc.
    Naposledy upravil katka 23 : 27.02.13 at 19:00 Dôvod: doplnenie

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    katka 23 Pozri príspevok
    Dobrý deň, podávam prvýkrát dodatočné DP k DPH za 1. 3. a 4.Q r.2012,aký mám použiť variabilný symbol pri platbe dane ? Ten istý ako pri riadnom DP- napr.1100412012 ? Potrebovala by som ešte vedieť či mám urobiť opravu účtov 343 v r.2012 alebo až v účtovnom období r.2013 ? Sme kvartálny platca DPH, účt.uzávierku ešte nemáme .
    Ďakujem za pomoc.
    posúvam, ďakujem

    ZUZULAZU je offline (nepripojený) ZUZULAZU

    ZUZULAZU
    Ak som mala v povodnom danovom priznani NO 38,89 a dodatocnym danovym priznanim mi vysla DP 11,91 na riadkoch 37 a 38 uvediem aku sumu?? 50,80 Eur alebo 11,90 Eur? dakujem

    ZUZULAZU je offline (nepripojený) ZUZULAZU

    ZUZULAZU
    Dakujem. Volala som na DU do Bystrice pre styk s verejnostou a tam mi pani povedala ze do riadku 38 uvadzam sumu ktora je teraz zavazkom voci DU ale na riadku 37 uvadzam sumu 50,80 Eur ( NO+ DP ) lebo vlastne to je ten skutocny rozdiel.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.