Zavrieť

Porady

Odpsi motoroveho vozidla

Mam zaevidovne motorove vozidlo. Od roku 2003 som uplatnila odpisy, ale nezauctovala som ho do danovych vydavkov. Uctujem v sustave JU.
Uzna mi DU znizenu hodnotu vozidla o odpisy, ktore som ale nezauctovala?
T.z. ze mozem evidovat vozidlo po 4 rokoch s nulovou hodnotou?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    V karte si vyznač len účtovné odpisy s poznámkou odpisy neuplatnené v daňových výdavkoch. To je Tvoj problém, že si si neuplatnila výdavky a zaplatila daň a nik Ťa k tomu nútiť nebude. Odpisy si uplatniť môžeš, ale nemusíš. Štát si neukrátila a DÚ by mal byť spokojný

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Velrybka
    Mam zaevidovne motorove vozidlo. Od roku 2003 som uplatnila odpisy, ale nezauctovala som ho do danovych vydavkov. Uctujem v sustave JU.
    Uzna mi DU znizenu hodnotu vozidla o odpisy, ktore som ale nezauctovala?
    T.z. ze mozem evidovat vozidlo po 4 rokoch s nulovou hodnotou?
    Dakujem
    Ak si ich nezapočítala do DV, tak si si ich neuplatnila. Ak si ich neuplatnila, nemáš zníženú hodnotu vozidla.

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    Velrybka
    Mam zaevidovne motorove vozidlo. Od roku 2003 som uplatnila odpisy, ale nezauctovala som ho do danovych vydavkov. Uctujem v sustave JU.
    Uzna mi DU znizenu hodnotu vozidla o odpisy, ktore som ale nezauctovala?
    T.z. ze mozem evidovat vozidlo po 4 rokoch s nulovou hodnotou?
    Dakujem
    Pochopila som dobre, že si urobila odpis na karte a upravila výkaz o majetku a záväzkoch pri daňovom priznaní bez uplatnenia výdavkov v denníku pri uzávierke? Podľa mňa stačí, ak máš odpis v karte a výkaze, ak Ti ide len o zostatkovú cenu a nie o neuplatnený výdavok. Sama si sa ukrátila o výdavky a sama si o to navýšila daň. Môžeš podať dodatočné DP. Prečo ich vlastne neuplatňuješ?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Velrybka
    Mam zaevidovne motorove vozidlo. Od roku 2003 som uplatnila odpisy, ale nezauctovala som ho do danovych vydavkov. Uctujem v sustave JU.
    Uzna mi DU znizenu hodnotu vozidla o odpisy, ktore som ale nezauctovala?
    T.z. ze mozem evidovat vozidlo po 4 rokoch s nulovou hodnotou?
    Dakujem
    Ano môžeš ho tak evidovať, pretože ak si na karte DM zapísala odpis, čo sa premietlo určite aj vo Výkaze o MaZ. Zákon ale neukladá za povinnosť tieto odpisy uplatiť ako VOZD v PD cez uzáv. operácie..
    Pekný večer...

    Odpsi motoroveho vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.