Zavrieť

Porady

Príjem zo zahraničia

Mám operku v Rakúsku na živnosť. Prosím poradíte mi postup pri DP za rok 2012? Prosím, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Práve som dokončila takéto DP.

    tak ideme na to ak má iba príjmy z Rakuska:

    strana 3 : tabuľka 1 : riadok č.2 príjmy zo živnosti v Rakusku aj na SVK, riadok č. 9, spolu príjmy a na výdavky som použila 40 % paušál.

    strana 4 : vyplníš riadky 37, 38, 39, 43

    strana 7 : vyplníš riadky 68, 70, 71

    a začínaš vypĺňať X.oddiel
    vypíšeš základ dane, uplatníš odpočítateľnú položku, vypočítaš daň. Pokračuješ riadkom 83. Dáš tam príjem zo živnosti čo mala v AT. Daň 0,- eur. Používaš metódu vyňatia príjmov. A tak na riadku 84, 85, 91, 95, 97 a 110 máš len nulu.
    Do XIV. oddielu uvedieš v akej sume boli príjmy zo zahraničia a aká bola suma poistného zaplatená v zahraničí. V mojom prípade sa nedalo zistiť koľko bolo na sociálne, koľko na zdravotné, tak som to už len pripočítala k výdavkom. Ak máš presnú sumu zaplatenú v zahraničí na zdravotnú a sociálnu poisťovňu, tak to uvedieš na 3.strane. Ak nie, postupuj podľa mňa.

    Dúfam, že som pomohla.

    Janka A. je offline (nepripojený) Janka A.

    Janka A.
    Super, toto pomoze aj mne, vdaka.
    Mam vsak jednu aj taku, ktora do 22.3.2012 mala zivnost na Slovensku a od 23.3.2012 uz v Rakusku. Tejto ako urobim DP prosim? Prijmy mala aj na Slovensku, aj v Rakusku. Dakujem.

    alohamercy je offline (nepripojený) alohamercy

    alohamercy
    Lucia Maženska Pozri príspevok
    Práve som dokončila takéto DP.

    tak ideme na to ak má iba príjmy z Rakuska:

    strana 3 : tabuľka 1 : riadok č.2 príjmy zo živnosti v Rakusku aj na SVK, riadok č. 9, spolu príjmy a na výdavky som použila 40 % paušál.

    strana 4 : vyplníš riadky 37, 38, 39, 43

    strana 7 : vyplníš riadky 68, 70, 71

    a začínaš vypĺňať X.oddiel
    vypíšeš základ dane, uplatníš odpočítateľnú položku, vypočítaš daň. Pokračuješ riadkom 83. Dáš tam príjem zo živnosti čo mala v AT. Daň 0,- eur. Používaš metódu vyňatia príjmov. A tak na riadku 84, 85, 91, 95, 97 a 110 máš len nulu.
    Do XIV. oddielu uvedieš v akej sume boli príjmy zo zahraničia a aká bola suma poistného zaplatená v zahraničí. V mojom prípade sa nedalo zistiť koľko bolo na sociálne, koľko na zdravotné, tak som to už len pripočítala k výdavkom. Ak máš presnú sumu zaplatenú v zahraničí na zdravotnú a sociálnu poisťovňu, tak to uvedieš na 3.strane. Ak nie, postupuj podľa mňa.

    Dúfam, že som pomohla.
    na riadok 83 uvediem celkový príjem z tabuľky 1 riadok 2 alebo príjem - zaplatené poistné V AT resp. základ dane, ktorý mi vyšiel na riadku č.43? - príjem iba z AT
    ak si uplatním 40% výdavky navyšujem ich o zaplatené poistné v AT?

    Príjem zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.