Zavrieť

Porady

Príjem zo záhraničia

Prosím Vás o radu: Mesiac 1-9/2004 nezamnestnaný
10-12/2004 príjem z MaĎarska. Moja otázka. Treba podať daňové priznanie ? Na potrvrdení z Maďarska sa nachádza aj kolonka preddavok na daň. Môže sa tu v SR uplatniť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Musí podať daňovvé priznanie - ak nemal iné prímy, len zo závislej činnosti v zahraničí - potom typ A, s tým že na daň použije bud zápočet alebo vyňatie - podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia. Samozrejme, že má nárok na odpočítateľnú položku.
    Mám tu poznámky zo školenia:
    Zápočet - Poľsko, ČR, Austrália, Belgicko
    Vyňatie: Francúzsko, Holandsko, Rakúsko, Nemecko
    Maďarsko lektorka nespomenula.
    Naposledy upravil baranovicova : 22.02.05 at 15:57

    36marika je offline (nepripojený) 36marika

    36marika
    Keď dobre rátam, vychádza to tak, že daň bude 0,- a zaplatený preddavok je asi okolo 1.500,- v prepočte na Sk. Aj tento zaplatený preddavok môžem uviesť na DP ? Ak som dobre počula, zaplatený preddavok v zahraničí sa u nás nevracia. Je to pravda ? Čo s týmto preddavkom?

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    36marika
    Keď dobre rátam, vychádza to tak, že daň bude 0,- a zaplatený preddavok je asi okolo 1.500,- v prepočte na Sk. Aj tento zaplatený preddavok môžem uviesť na DP ? Ak som dobre počula, zaplatený preddavok v zahraničí sa u nás nevracia. Je to pravda ? Čo s týmto preddavkom?
    Marika, tento preddavok nie je preddavok na Slovensku, lebo ak dobre čítam, tak príjem v SR nebol žiadny. Čiže na daň. priznaní máš kolonku - Výpočet dane uznanej na zápočet alebo vyňatej zo zdrojov v zahraničí, tam to uvedieš podľa toho o aku krajinu ide ale preštuduj zmluvy o dvojitom zdanení medzi štátmi, lebo ich tam máš viac a ak Ti aj vyjde preplatok na dani, tak ten sa nevracia, len započítava na tuzemsku daň. povinnosť.:p

    Prepáč, teraz som si všimla že vlastne máš len Maďarsko. Takže si to prepočítaj, ak nebol príjem vyšší ako 40.416,- nepodáva DP ak áno, podáva, nárok na odp. položku má lebo predtým bol nezamestnaný, ale neplatil nijaké preddavky takže žiadnu daň mu nevrátia.
    Naposledy upravil Jara : 23.02.05 at 07:53

    anka je offline (nepripojený) anka

    anka
    Moze mi niekto poradit, kde by som nasla zmluvu o zamedzeni zdanenia medzi SR a Nemeckom?

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    anka
    Moze mi niekto poradit, kde by som nasla zmluvu o zamedzeni zdanenia medzi SR a Nemeckom?
    Poradca 5-6 r. 2005 strana 394 je tam Nemecko, ale aj rôzne iné krajiny. Píšem preto, lebo už tu bolo aj Maďarsko, tak hádam to pomôže viacerym...

    Príjem zo záhraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.