Zavrieť

Porady

zakonny rezervny fond

nikde sa neviem docitat, ci 421 ZRF musi byt vlozeny aj na 221aú / 211aú
ale 421 bude mat zostatok...

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    mimiss Pozri príspevok
    pri založení s.r.o. -čky som netvorila rezervný fond teraz pri ročnom uzatváraní vytvorim zo zisku 5% len neviem je treba ho zaučtovať s datumom 31,12,2012 alebo až v roku 2013?a zaučtujem správne 431/421 ,421/211 ?
    o rezervnom fonde rozhodne VZ pri schvaľovaní RUZ. Takže ak rok 2012 prvý rok kedy sro dosiahla zisk, k 31.12.2012 neúčtuješ o RF, ale čakáš na zápisnicu z VZ, alebo na ROzhodnutie jediného spoločníka.
    Zaúčtuješ v r.2013....................431/421

    kampari je offline (nepripojený) kampari

    kampari
    Ja si myslím, že nie...prečo?...sociálny fond môžeš mať vedený na zvláštnom účte, ale nemusíš..

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Zakon nestanovuje povinnosť mat prostriedky RF na osobitnom účte

    mimiss je offline (nepripojený) mimiss

    mimiss
    pri založení s.r.o. -čky som netvorila rezervný fond teraz pri ročnom uzatváraní vytvorim zo zisku 5% len neviem je treba ho zaučtovať s datumom 31,12,2012 alebo až v roku 2013?a zaučtujem správne 431/421 ,421/211 ?

    mimiss je offline (nepripojený) mimiss

    mimiss
    KEJKA Pozri príspevok
    o rezervnom fonde rozhodne VZ pri schvaľovaní RUZ. Takže ak rok 2012 prvý rok kedy sro dosiahla zisk, k 31.12.2012 neúčtuješ o RF, ale čakáš na zápisnicu z VZ, alebo na ROzhodnutie jediného spoločníka.
    Zaúčtuješ v r.2013....................431/421
    hej na rozhodnutie jediného spoločníka..aj potom 421/211 či to nie?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    mimiss Pozri príspevok
    hej na rozhodnutie jediného spoločníka..aj potom 421/211 či to nie?
    ...budeš mať pohyb v pokladni?! a voči 421?! si si prečítala príspevok od Kejky?! Prosím, v jednom príspevku si mi písala, že zákony, sú Tvojou slabou stránkou, podľa Tvojich príspevkov je Tvojou slabou stránkou aj účtovníctvo ako také.... zmeň si profil, nerob, to čo robíš.....
    mimiss dakujem za názor
    Dana Ertl to je ale nechutny komentar, stacilo by napisat, ze nie, ze 431/421, s pokladnou ani bankovym uctom to nema nic spolocne, lebo to sa iba vytvara zo zisku a ten bol na 431

    an-ps je offline (nepripojený) an-ps

    an-ps
    Dobrý deň, ja mám otázku k rezervnému fondu a nie som si istá či som dobre pochopila predchádzajúce príspevky..
    sro vznikla v roku 2012, pri svojom vzniku fond netvorí, až z čistého zisku. Zisk dosiahla už v roku 2012, ale fond vytvorí až v roku 2013 v deň rozhodnutia jedného spoločníka?

    martinco8 je offline (nepripojený) martinco8

    martinco8
    ak nema spomenute v spolocenskej zmluve/zakladatelskej listine, ze RF tvori aj pri vzniku...nevytvara sa RF

    vytvori ho az v roku 2013 zo zdaneneho HV roku 2012 na zaklade VZ/rozhodnutie spolocnika.

    zakonny rezervny fond

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.