Zavrieť

Porady

Praca v ČR a daňove priznanie na Slovensku

Dobrý deň
Chcela by som poprosit o radu Pracujem v ČR a tam za mňa podal zamestnávateľ daňové priznanie. Chcela by som vedieť či musim podat danove aj na Slovensku ak ano ako ho mam vypisat kedze prijem som mala len v ČR a na Slovensku som mala prijem len z jednej dohody?
Za odpoveď vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Darina Ptačinová Pozri príspevok
    Dobrý večer
    Prosím Vás o radu
    Fyzická osoba má príjem zo závislej činnosti v Českej republike a zároveň je SZČO na Slovensku.
    Daňové priznanie podá na Slovensku.
    Je povinná táto osoba podať DP aj v Českej republike? (musí ho podať alebo môže?)
    Ďakujem pekne
    Na Slovensku zdaňuje celosvetové príjmy takže aj príjem z Českej republiky - potvrdenie aj s odvodmi za zamestnanca, nie zamestnávateľa, prepočítaný priemerným kurzom
    Myslím, že v česku by mal podať DP, každí koho ročné príjmy, ktoré sú predmetom dane presiahli 15.000 korún

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Marína, Zdenka175, Evuľa, kn-alka, Tamila, betka631
    6

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Rezident SR je povinný podať DP zo všetkých zdaniteľných celosvetových príjmov. Riadi sa zákonom o DzP (naším).
    No a český príjem - podľa ich predpisov
    Dobrý večer
    Prosím Vás o radu
    Fyzická osoba má príjem zo závislej činnosti v Českej republike a zároveň je SZČO na Slovensku.
    Daňové priznanie podá na Slovensku.
    Je povinná táto osoba podať DP aj v Českej republike? (musí ho podať alebo môže?)
    Ďakujem pekne

    mano1616 je offline (nepripojený) mano1616

    mano1616
    Dobrý deň, mám taký problém s jedným zamestnancom, doniesol potvrdenie z Českého úradu práce, že bol evidovaný do 19.8.2012. Od 1.9.2012 je našim zamestnancom. Podporu v nezamestnanosti nedostával. Môžem mu spraviť ročné zúčtovanie, alebo si musí sám podať daňové priznanie. Trvalý pobyt má v SR.
    Za pomoc ďakujem.

    maad je offline (nepripojený) maad

    maad
    Dobrý večer, chcem sa spýtať, ako postupovať pri vyplnení DP? Osoba ma príjem z Českej republiky za 4 mesiace a príjmy zo SR za dva mesiace. V r. 32 úhrn všetkých príjmov zahrniem aj príjem z Čes. republiky????A vypisujem aj úhrn vyňatých príjmov 46 r. príjmy z ČR????Alebo tieto príjmy sa tu nevypisujú????

    maad je offline (nepripojený) maad

    maad
    maad Pozri príspevok
    Dobrý večer, chcem sa spýtať, ako postupovať pri vyplnení DP? Osoba ma príjem z Českej republiky za 4 mesiace a príjmy zo SR za dva mesiace. V r. 32 úhrn všetkých príjmov zahrniem aj príjem z Čes. republiky????A vypisujem aj úhrn vyňatých príjmov 46 r. príjmy z ČR????Alebo tieto príjmy sa tu nevypisujú????
    Prosíím poradte ako správne vyplniť DP?

    Praca v ČR a daňove priznanie na Slovensku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.