Zavrieť

Porady

Výpočet dane pri predaji nehnuteľností

Dobry deň, potrebovali by sme radu ohľadne predaja nehnuteľnosti. Kupili sme ju pred 2,5 rokom a sťahujeme sa do iného mesta, tak ju chceme predať, ale chcel by som vedieť koľko vlastne budem platiť dane, nakoľko mám byť na hypotéku a potrebujem to vyplatiť, koľko mi ostane penazi. Alebo vie niekto nejake triky pri predaji?
Vie mi niekto poradiť?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    svojar je offline (nepripojený) svojar

    svojar
    Tu sa nemôže radiť ako obísť zákon. Triky sa spravidla nevyplácajú. Raz na to môže doplatiť predávajúci, raz kupujúci a to aj po určitej dobe.
    To je aj pri darovacej zmluve. Dedko, aby vnúčikovi ušetril náklady na dedičské konanie, byt alebo dom tomu vnúčikovi daruje s vecným bremenom doživotného užívania. Ale vnúčik je dotlačený napr. svojou partnerkou, do bytu alebo domu sa k dedkovi nasťahujú, urobia mu tam "peklo" a dedo radšej sám sa vzdá toho doživotného užívania a odíde do Domova dôchodcov - starobinca.
    Pre dobrotu - na žobrotu.
    Nie je tomu tak vo všetkých prípadoch, ale stáva sa.
    Naposledy upravil svojar : 28.02.13 at 09:46

    Výpočet dane pri predaji nehnuteľností

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.