Zavrieť

Porady

Lesný pozemok

Môj manžel dostal darom lesný pozemok, spravovaný urbariátom. Viete mi povedať aká mu náleží povinnosť, ohľadom daní.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Mila123
Ema1 Pozri príspevok
Ja som našla ohľadom subjektivity len toto: Spoločenstvá vlastníkov bytov a pozemkov (Súkromné nefinančné korporácie) Ani podľa IČO mi urbariát nevyhľadá. Neviem kde by som to mohla nájsť
teda musí mať predsa manžel nejakú zmluvu o hospodárení....
tak teda tam hľadaj, či majú pridelené IČO a DIČ

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Mila123
Ema1 Pozri príspevok
Môj manžel dostal darom lesný pozemok, spravovaný urbariátom. Viete mi povedať aká mu náleží povinnosť, ohľadom daní.
mal vyplatený príjem? alebo ho predal? alebo????

Ema1 je offline (nepripojený) Ema1

Ema1
Ešte nemal vyplatený príjem. A do akej sumy nemusí oznamovať vyplatený príjem daňovému úradu. A ešte ma zaujíma, či má nahlásiť zmenu vo vyhlásení z dani nehnuteľnosti na OÚ do 31.1.?

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Mila123
Ema1 Pozri príspevok
Ešte nemal vyplatený príjem. A do akej sumy nemusí oznamovať vyplatený príjem daňovému úradu. A ešte ma zaujíma, či má nahlásiť zmenu vo vyhlásení z dani nehnuteľnosti na OÚ do 31.1.?
spoločenstvo má právnu subjektivitu?

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Mila123
Ema1 Pozri príspevok
Súkromné nefinančné korporácie
nerozumiem....

čakala som odpoveď áno / nie

Ema1 je offline (nepripojený) Ema1

Ema1
Ja som našla ohľadom subjektivity len toto: Spoločenstvá vlastníkov bytov a pozemkov (Súkromné nefinančné korporácie) Ani podľa IČO mi urbariát nevyhľadá. Neviem kde by som to mohla nájsť

Ema1 je offline (nepripojený) Ema1

Ema1
Zmluvu ešte nemá. Takže sa Vás spýtam ako sa postupuje v prípade keď má právnu subjektivitu a ako sa postupuje v opačnom prípade?

Ema1 je offline (nepripojený) Ema1

Ema1
Viem, že má pridelené IČO, takže môžeme uvažovať o právnej subjektivite

Ema1 je offline (nepripojený) Ema1

Ema1
Pozemkové spoločenstvo s právnou subjektivitou je podnikateľským subjektom, ktorý koná vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť. Jeho štatutárnym orgánom je výbor zvolený členmi spoločenstva. Toto spoločenstvo vzniká zápisom do registra pozemkových spoločenstiev. Má štatistickým úradom pridelené IČO a je daňovým subjektom.

Uvedené som našla na stránke Lesné úrady SR. A teraz by som Vás prosila o odpoveď, či mi vzniká povinnosť ohlásiť zmenu majiteľa lesných pozemkov vo vyhlásení k dani na OÚ, ktorému prislúchajú pozemky. A v prípade vyplatenia nejakej sumy z výnosov, či bude vyplatená suma podliehať dani.

Ema1 je offline (nepripojený) Ema1

Ema1
Pozemkové spoločenstvo s právnou subjektivitou je podnikateľským subjektom, ktorý koná vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť. Jeho štatutárnym orgánom je výbor zvolený členmi spoločenstva. Toto spoločenstvo vzniká zápisom do registra pozemkových spoločenstiev. Má štatistickým úradom pridelené IČO a je daňovým subjektom.
Toto som našla na stránke Lesné úrady. A teraz by som Vás poprosila o odpoveď, či mám povinnosť nahlásiť zmenu vlastníka lesnej pôdy na OÚ, ktorému prináležia lesné pozemky a v prípade vyplatenia nejakej sumy od urbariátu, či mám povinnosť odviesť z vyplatenej sumy daň.

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

a_je_to
Manžel nemá žiadne povinnosti, lebo :
- dar je u fyzických osôb oslobodený od dane z príjmu
- daň z nehnuteľností určite platí urbár za všetkých podielnikov
- ak urbár má IČO, tak má subjektivitu a príjem z neho je už zdanený
Mal by sa iba kontaktovať s urbárom, aby vedeli, že ho majú pozvať na VZ a vyplatiť mu podiel.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.