Zavrieť

Porady

Budem platiť daň z predaja nehnuteľnosti ak som dom kúpil podľa starého zákona ktorý platil do 30.12.2010 a predal som ho podľa nového zákona

Dom som kúpil v roku 2008 a trvalý pobyt som tam nahlásil v roku 2009 v septembri to ešte platil starý zákon že ak som tam mál nahlásený trvali pobyt dva roky mohol som ho predať bez toho aby som platil daň z predaja nehnuteľnosti. Ja som ho predal až v roku 2012 to už platí nový zákon od 1.1.2011 v ktorom je uvedené že až po piatich rokov je predajca oslobodený od dane z predaja nehnuteľnosti. Vie mi niekto poradiť či budem platiť daň z predaja nehnuteľnosti alebo nie? Ďakujem.
Naposledy upravil sendy2212 : 04.03.13 at 10:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    sendy2212 Pozri príspevok
    Bol som na daňovom úrade budem platiť nakoniec daň z predaja nehnuteľnosti podľa nového zákona a určite aj do zdravotnej odvody
    Ak si napísal v prvom príspevku pravdu - tak si nemusel vôbec chodiť na DU - stačilo pozrieť zákon o DzP - §52j .
    Ak ti tak na DU povedali - tak si im asi iné informácie poskytol - alebo
    ewita888 alebo zase dali ,,dobrú,, radu..
    Katy a R no veˇ- preto tie otázniky ...

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    sendy2212 Pozri príspevok
    V tomto pagrafe DzP - §52j sa píše iba o predaji bytu toto mi tvrdili aj na daňovom na rodinní dom sa to vraj nevzťahuje vraj
    však urob ako chceš - zaplať tú daň
    to je taký problém pozrieť si to v zákone ? Aj tu hore na lište nájdeš Zák o DzP - aj ten platný do roku 2010
    a tam sa veru hovorí o byte alebo o obytnom dome s najviac s dvomi bytovými jednotkami - nuž ale keď sa ti ani čítať nechce ...
    Katy a R ????????

    Negoti je offline (nepripojený) Negoti

    Negoti
    mizu24 Pozri príspevok
    a odvody do ZP?
    odvody do ZP (v tomto prípade) sa posudzujú iba z podaného DP, ak nie je potrebné podávať DP aké budú odvody do ZP???? žiadne, má to logiku, nie???

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    mizu24 Pozri príspevok
    a odvody do ZP?
    keď predaj domu nebude uvádzať do DP, tak ani zdravotka nemá z čoho vymerať..
    Bol som na daňovom úrade budem platiť nakoniec daň z predaja nehnuteľnosti podľa nového zákona a určite aj do zdravotnej odvody

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Dobrý deň, a ja mám k dani z príjmov takýto problém ktorý si potrebujem len ozrejmiť či sa bude platiť daň z predaja nehnuteľnosti alebo nebude: manželia si postavili spolu dom v ktorom spolu bývali asi 7 rokov, majú tam trvalé bydlisko, manžel ho tam stále má, manželka možno 2 roky nie, ona tam 2 roky nebýva, pred rokom sa rozviedli a teraz ho chcú v roku 2013 predať. Budú platiť daň alebo nebudú? Ja si myslím že nebudú. Ďakujem za radu a prajem pekný deň...
    V tomto pagrafe DzP - §52j sa píše iba o predaji bytu toto mi tvrdili aj na daňovom na rodinní dom sa to vraj nevzťahuje vraj

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Katy a R Pozri príspevok
    však urob ako chceš - zaplať tú daň
    to je taký problém pozrieť si to v zákone ? Aj tu hore na lište nájdeš Zák o DzP - aj ten platný do roku 2010
    a tam sa veru hovorí o byte alebo o obytnom dome s najviac s dvomi bytovými jednotkami - nuž ale keď sa ti ani čítať nechce ...
    alebo má barák.....s viac bytovými jednotkami, a nechce sa tu chváliť......
    Katy a R alebo je dôležitejšie "vraj" ...
    ďakujem pekne za radu ohľadom tej dane z predaja nehnuteľnosti. Chcem sa ešte spýtať daňové treba podať aj tak nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.