Zavrieť

Porady

SLOBODNÉ POVOLANIE - podmienky a tlačivá

Dobrý deň,

potrebujem pomoc od Vás keď ani úrady nevedia poskytnúť informácie. Som študentka vysokej školy a popritom brigádujem, ale začala som sa doma venovať hand made ako je výroba náušníc, cukríkových kytičiek a pod. vecí a chcela by som to trošku rozbehnúť. No nikde mi nevedia povedať podmienky slobodného povolania, keďže toto by sa mi na živnosť v žiadnom prípade neoplatilo. V diskusiách každý len spomína čo to je, ale konkrétne aké sú podmienky a potrebné tlačivá som sa nikde nedočítala. dokonca aj viem, že to patrí pod štatistický úrad nie pod živnostenský, ale odpoveď z toho úradu mi prišla, že mi nevedia poskytnúť informácie a celkovo ani jeden úrad nezodpovedá zato, čo povie, takže v prípade kontroly niekde na jarmoku by som totálne pohorela. A zaujíma ma aj čo všetko je potrebné aj na taký jarmok, keďže pokladňa je potrebná živnostníkom, ale čo namiesto nej využívajú ako doklad o zaplatení remeselníci, keďže by som išla do uličky remesiel.

Vopred Vám ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    SLOBODNÉ POVOLANIE - podmienky a tlačivá

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.