Zavrieť

Porady

Inventúra :(

Ahojte. Potrebovala by som radu. Spracovávam inventúru materiálu na sklade (minulý rok sme účtovali spôsobom B) a máme veľké manko ktoré vzniklo tým že sa niektorý materiál vo vysokej nákupnej cene nevydal k faktúram ku ktorým sa mal vydať. Tak som teraz tieto vyššie položky dohodila do nejakých výdajok a ostatné dám do spotreby ako materiál použitý pri výrobe. Ale čo s prebytkom? Proste šéf nechce platiť z toho daň. A neviem či môžem mať v príjemke - prebytok pri inventúre položky v nulovej hodnote.Pretože sa vytvorili nejaké karty aby sme ich mohli následne vydať k potrebným faktúram tak mali nulovú nákupnú cenu a sme v nich v mínuse v pc ale v skutočnosti to máme. Poradí mi niekto prosím ak ma vôbec niekto pochopil Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    katus1911 Pozri príspevok
    proste sa vydávalo do mínusu v pc pretože v pc to nebolo ale v skutočnosti áno tak nastali tie mínusi. minulý rok tu bol celý taký divné lebo vôbec cca od mája si začali viesť sklady a nabehli na omegu predtrým sa robilo len tak keďže len nakúpili a obratom predali ale tento rok začali s výrobou...takže už museli mať aj nejakú skladovú evidenciu
    nepreukazná evidencia, binec a to sa vyjadrujem slušne.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nepochopila som
    zaváňa mi to príliš špekulatívne
    niečo môžeš doriešiť zámenami - nulové množstva sa vydávali? nechápem.
    urobte si v prvom rade poriadok na sklade.
    to čo ste vydali minulý rok - nebola inventúra?, patrí do nákladov minulého roka,...............

    katus1911 je offline (nepripojený) katus1911

    katus1911
    proste sa vydávalo do mínusu v pc pretože v pc to nebolo ale v skutočnosti áno tak nastali tie mínusi. minulý rok tu bol celý taký divné lebo vôbec cca od mája si začali viesť sklady a nabehli na omegu predtrým sa robilo len tak keďže len nakúpili a obratom predali ale tento rok začali s výrobou...takže už museli mať aj nejakú skladovú evidenciu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.